26 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

UDA One jest teraz kompatybilny z e-Dol w Polsce

UDA, wydawca kart paliwowych i usługowych w Europie, zintegrował nowy polski system e-Dole ze swoją interoperacyjną jednostką pokładową UDA One (OPU), która umożliwia elektroniczne ładowanie na polskich samochodach, drogach ekspresowych i głównych drogach.

Ponadto UDA One znajduje się w Belgii (w tym Lifkensch்டztnl), Niemczech, Francji, Włoszech, Austrii, Węgrzech, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii (w tym łodziach i mostach motorowych), Szwecji (mosty), Danii (mosty), Szwajcarii i Liechtensteinie. Ogólnie rzecz biorąc, UDA One obejmuje obecnie 15 taryf w 14 krajach europejskich, co czyni go najbardziej wszechstronnym europejskim rozwiązaniem do obsługi płatności elektronicznych (EETS) na rynku.

1 października staje się systemem e-Dol de-Facto Dol

Uruchomiony w czerwcu system e-Dole, który wykorzystuje technologię stabilizacji satelitarnej GNSS, po okresie zmian przekształci system TOLL 1 października 2021 roku. W ramach systemu e-myta pojazdy o łącznej masie pojazdu przekraczającej 3,5 tony oraz autobusy w dziewięciu lokalizacjach na drogach krajowych, ekspresowych i krajowych będą pobierane elektronicznie. Sieć dróg płatnych w Polsce pozostaje bez zmian.

Szeroka gama opcji przetwarzania płatności

OBU, urządzenie telematyczne lub procesor e-TOLL mogą być używane do odprawy celnej w nowym systemie e-Toll. W przyszłości możliwe jest korzystanie z karty paliwowo-serwisowej, takiej jak Karta Full Service UTA. Dzięki temu klienci są elastyczni i mogą wybrać najlepszą dla siebie opcję. Nie ma już konieczności zawierania umowy. Firmy założyły konto za pośrednictwem internetowego portalu internetowego Condo Clienta (IKK) e-Dole. Tam mogą zarządzać tablicami rejestracyjnymi, pojazdami, sprzętem oraz systemami rozliczeniowymi takimi jak karta UTA – dzięki czemu wszystkie dane dotyczące podróży są na wyciągnięcie ręki. Klienci mogą założyć konto indywidualnie w centrach obsługi klienta IKK lub za pośrednictwem wybranych dostawców kart paliwowych, takich jak UTA.

Środowisko e-poboru jest łatwo dostępne i nie wymaga wysiłku administracyjnego: służy do bezprzewodowej aktualizacji urządzeń pokładowych UTA One. Klienci mogą aktywować się na portalu klienta UTA dla każdego interesującego kraju. Aktualizacja będzie dostępna dla klientów natychmiast.

READ  Polskie firmy odnotowują wzrost cyberataków