19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

UDA One jest teraz kompatybilny z e-Dol w Polsce

UDA, wydawca kart paliwowych i usługowych w Europie, zintegrował nowy polski system e-Dole ze swoją interoperacyjną jednostką pokładową UDA One (OPU), która umożliwia elektroniczne ładowanie na polskich samochodach, drogach ekspresowych i głównych drogach.

Ponadto UDA One znajduje się w Belgii (w tym Lifkensch்டztnl), Niemczech, Francji, Włoszech, Austrii, Węgrzech, Portugalii, Hiszpanii, Norwegii (w tym łodziach i mostach motorowych), Szwecji (mosty), Danii (mosty), Szwajcarii i Liechtensteinie. Ogólnie rzecz biorąc, UDA One obejmuje obecnie 15 taryf w 14 krajach europejskich, co czyni go najbardziej wszechstronnym europejskim rozwiązaniem do obsługi płatności elektronicznych (EETS) na rynku.

1 października staje się systemem e-Dol de-Facto Dol

Uruchomiony w czerwcu system e-Dole, który wykorzystuje technologię stabilizacji satelitarnej GNSS, po okresie zmian przekształci system TOLL 1 października 2021 roku. W ramach systemu e-myta pojazdy o łącznej masie pojazdu przekraczającej 3,5 tony oraz autobusy w dziewięciu lokalizacjach na drogach krajowych, ekspresowych i krajowych będą pobierane elektronicznie. Sieć dróg płatnych w Polsce pozostaje bez zmian.

Szeroka gama opcji przetwarzania płatności

OBU, urządzenie telematyczne lub procesor e-TOLL mogą być używane do odprawy celnej w nowym systemie e-Toll. W przyszłości możliwe jest korzystanie z karty paliwowo-serwisowej, takiej jak Karta Full Service UTA. Dzięki temu klienci są elastyczni i mogą wybrać najlepszą dla siebie opcję. Nie ma już konieczności zawierania umowy. Firmy założyły konto za pośrednictwem internetowego portalu internetowego Condo Clienta (IKK) e-Dole. Tam mogą zarządzać tablicami rejestracyjnymi, pojazdami, sprzętem oraz systemami rozliczeniowymi takimi jak karta UTA – dzięki czemu wszystkie dane dotyczące podróży są na wyciągnięcie ręki. Klienci mogą założyć konto indywidualnie w centrach obsługi klienta IKK lub za pośrednictwem wybranych dostawców kart paliwowych, takich jak UTA.

READ  PKB Intercity kupuje 300 taksówek. Będą produkowane w Polsce – Magazyn WhiteMAD

Środowisko e-poboru jest łatwo dostępne i nie wymaga wysiłku administracyjnego: służy do bezprzewodowej aktualizacji urządzeń pokładowych UTA One. Klienci mogą aktywować się na portalu klienta UTA dla każdego interesującego kraju. Aktualizacja będzie dostępna dla klientów natychmiast.