22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Twórca cheatów do Call of Duty nakazał zapłacić Activision ponad 14 milionów dolarów odszkodowania i przekazać nazwę domeny

Twórca cheatów do Call of Duty nakazał zapłacić Activision ponad 14 milionów dolarów odszkodowania i przekazać nazwę domeny

Znanemu twórcy oszustów do gier wideo nakazano zapłacić Activision kwotę ponad 14 milionów dolarów i przekazać nazwę domeny.

Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Centralnego Kalifornii uwzględnił wniosek Activision o wydanie wyroku zaocznego w sprawie cywilnej przeciwko firmie EngineOwning, która sprzedaje kody do wielu gier Call of Duty, a także Counter-Strike, Battlefield i Titanfall. Activision otrzymała 14 465 600 dolarów ustawowego odszkodowania i 292 912 dolarów honorariów adwokackich, a sąd wydał stały nakaz powstrzymania EngineOwning od „niezgodnego z prawem postępowania” i przeniesienia nazwy domeny www.EngineOwning.to do Activision.

Activision skutecznie udowodniło, że EngineOwning w dalszym ciągu obchodziło swoje systemy bezpieczeństwa i sprzedawało oprogramowanie oszukujące z naruszeniem ustawy Digital Millennium Copyright Act (DMCA). Wezwał do minimalnego ustawowego odszkodowania w wysokości 200 dolarów na mocy ustawy DMCA pomnożonego przez ogólne przybliżenie liczby pobrań oprogramowania oszukującego w Stanach Zjednoczonych (72 328), co daje łączną kwotę 14 465 600 dolarów. Sąd uznał wniosek za „uzasadniony” w danych okolicznościach.

W lutym 2023 roku sędzia orzekł, że EngineOwning musi zapłacić Activision 3 miliony dolarów odszkodowania po pozwie, w którym Activision zarzuciło, że wybitni streamerzy używali kodów Warzone. Ale EngineOwning kontynuował swoją pracę, sprzedając kody do gry Call of Duty Modern Warfare 3 i Warzone z 2023 roku. Następnie Activision kontynuowała długotrwałą walkę z twórcą oszustów, która doprowadziła do wydania tego orzeczenia.

Obecnie pojawiają się pytania, czy Activision otrzyma jakąkolwiek kwotę należną od EngineOwning i czy będzie mogła rościć sobie prawo własności do witryny. W chwili publikacji tego artykułu narzędzia do fałszowania i oszukiwania HWID są nadal dostępne do zakupu w witrynie EngineOwning, która prawdopodobnie działa poza Stanami Zjednoczonymi

Oczywiście w konkurencyjnych grach wideo dla wielu graczy od dziesięcioleci występuje problem z oszukiwaniem, a szczególnie w Call of Duty występuje problem z oszukiwaniem i hakowaniem, szczególnie w bezpłatnej grze Battle Royale Warzone na PC. Activision i inni wydawcy gier wideo stoją w obliczu trudnej bitwy z twórcami oszustw, ale firma Call of Duty ma nadzieję, że takie orzeczenia będą stanowić prawdziwy środek odstraszający podczas przygotowań do premiery Black Ops 6 jeszcze w tym roku.

READ  Apple, Google i Microsoft współpracują, aby obsługiwać bezhasłowe logowanie FIDO

Na noc, Activision ćwierkanie Stwierdzenie, że wszystkie konta, które zaangażowały się w jakąkolwiek formę poprawy zachowania w trybie wieloosobowym lub grze rankingowej w Warzone, zostaną zresetowane i usunięte z tabeli liderów przed rozpoczęciem sezonu 4. „Dodatkowo, jak wcześniej ogłoszono, konta, które zwiększyły swój postęp w grze rankingowej, zostaną trwale pozbawione dostępu do trybów gry rankingowej w Modern Warfare 3 i Warzone” – kontynuowało Activision.

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].