19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Turkish Airlines przesuwa polskie loty ze względu na przepisy

Turkish Airlines przesuwa polskie loty ze względu na przepisy

Indyjska firma IndiGo chce wspólnych lotów do Ameryki Północnej

08.03.2023 – 05:48 UTC

Linie lotnicze IndiGo (6E, Delhi International) współdzielą linie lotnicze z Turkish Airlines (TK, lotnisko w Stambule) i twierdzą, że będą obsługiwać loty do USA i Kanady zamiast dodatkowych samolotów w ramach leasingu z załogą. W tym samym czasie indyjski LCC mówi o zamówieniu samolotu, które podobno jest większe niż niedawne zamówienie Air India (AI, Mumbai International).

Media indyjskie poinformowały w zeszły weekend, powołując się na anonimowego urzędnika Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego (DGCA), że IndiGo otrzymało pozwolenie na leasing z załogą dwóch samolotów szerokokadłubowych do operacji w Ameryce Północnej. DGCA ściśle ogranicza leasing samolotów z załogą przez indyjskich przewoźników.

Jednak w weekend IndiGo potwierdziło te doniesienia, mówiąc, że obecnie preferuje code-share z Turkish Airlines. „Obecnie, po niezbędnym procesie składania wniosków i zatwierdzenia, naszym zamiarem jest wdrożenie łączności typu code-share do Stanów Zjednoczonych i Kanady poprzez nasze partnerstwo z Turkish Airlines” – czytamy w oświadczeniu IndiGo. IndiGo obecnie leasinguje z załogą samolot Turkish Airlines B777-300(ER), który obsługuje na trasie Delhi – Stambuł.

Mongolski MIAT odbierze swój pierwszy B787-9 w 2Q23

22.02.2023 – 02:29 UTC

Linie MIAT – Mongolian Airlines (OM, Ułan Bator) potwierdziły, że spodziewają się otrzymać pierwsze z dwóch dużych zamówień na B787-9 w drugim kwartale 2023 roku.

Państwowy przewoźnik wydzierżawił pierwszy samolot B787-9 od Air Lease Corporation w 2019 roku, a dostawa spodziewana jest w 2021 roku. Pandemia Covid-19 i opóźnienia producenta zakłóciły projekt, chociaż MIAT jak dotąd tego nie potwierdził. Nowa data dostawy. JU-1789 (msn 66877) został już przemalowany w barwy samolotu i wysłany z Charleston, Karolina Południowa do San Antonio Lackland w dniu 23 stycznia 2023 r. w celu konserwacji przed dostawą, nadal działający na podstawie rejestracji producenta w USA.

READ  Northwold rozpoczyna budowę nowej fabryki w Polsce

Zgodnie z amerykańskim dokumentem regulacyjnym, MIAT powiedział, że dodanie dwóch B787-9 pozwoli mu uruchomić usługi do Szanghaju Pudong, Ho Chi Minh City, Singapuru Changi i San Francisco w Kalifornii. Pierwsza trasa linii lotniczej do USA podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i certyfikacji Mongolii jako kraju kategorii 1 FAA. MIAT złożył wniosek o zwolnienie…