28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Turbulencje „98 litrów” mogą w przyszłym tygodniu spowodować problemy tropikalne w Zatoce Meksykańskiej

Turbulencje „98 litrów” mogą w przyszłym tygodniu spowodować problemy tropikalne w Zatoce Meksykańskiej

Zaburzenia tropikalne w pobliżu Karaibów są uważnie obserwowane jako system, który może stać się Herminą burzą tropikalną i doprowadzić do przyszłych problemów w Zatoce Meksykańskiej.

The łowcy huraganów Planuje rozpoczynać misje rozpoznania turbulencji co 12 godzin, począwszy od środy wieczorem.

Invest 98L znajduje się kilkaset mil na wschód od Wysp Zawietrznych.
(Pogoda LIS)

Centrum prognoz FOX widzi teraz tropikalną falę u północnych wybrzeży Ameryki Południowej, która jest coraz lepiej zorganizowana. Co więcej, przenosi się do obszaru bardziej odpowiedniego do rozwoju, a modele prognozy pogody sugerują, że system może ostatecznie skierować się do Zatoki Meksykańskiej jako burza definiująca.

National Hurricane Center dało obszarowi, który nazywają Invest 98L, dużą szansą rozwinięcia się w depresję tropikalną w ciągu najbliższych dwóch dni i większą szansę w ciągu najbliższych pięciu dni.

Inwestowanie to po prostu konwencja nazewnictwa, którą NHC stosuje do wyznaczania obszaru pogodowego, w którym poszukuje możliwości przekształcenia się w tropikalną depresję lub burzę w ciągu najbliższych kilku dni.

Czym jest inwestycja?

System porusza się z zachodu na północny zachód z prędkością od 15 do 20 mil na godzinę.
(Pogoda LIS)

Burza odżyła w ciągu ostatnich kilku dni, ponieważ prognostycy dali niewielkie szanse na rozwinięcie się turbulencji do niedzieli.

NHC jest wymieniony w horyzont Ulewne deszcze i silne wiatry spowodowane turbulencjami mogą mieć wpływ na Wyspy Nawietrzne już w środę.

Z wielkim huraganem Fiona wznoszącym się na północ od Turks i Caicos, 98 litrów wody wpłynie do ciepłego Morza Karaibskiego, a temperatura wody będzie sięgać lat 80-tych.

Systemy tropikalne wytwarzają energię z ciepłej wody i temperatury, przy której 98 litrów znacznie przekracza próg potrzebny do energicznego rozwoju.

READ  Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 290. dniu inwazji | Ukraina

Jaka jest różnica między depresją tropikalną, burzą tropikalną i huraganem?

temperatury powierzchni morza
(Pogoda LIS)

Huragan Fiona i prognoza inwestycji 98 litrów

Wpływ huraganu Fiona na regionalną strukturę pogodową pomaga skierować nowe tropikalne turbulencje na zachód na Karaiby do środy.

7 faktów, które musisz wiedzieć o huraganach

Prognozy z FOX spodziewali się, że umiarkowany uskok wiatru wpłynie w środę na 98 litrów, utrzymując siłę burzy w ryzach. Ścinanie występuje, gdy wiatry wieją w różnych kierunkach iz różną prędkością na różnych wysokościach. Każde koszenie może zakłócić niektóre z bardziej zorganizowanych działań związanych z burzą i osłabić burzę.

Co to jest uskok wiatru?

Według prognoz centrum FOX, zakłócenie przeniesie się w niedzielę do korzystniejszego środowiska. Przy mniejszym uskoku wiatru turbulencje mogą rosnąć i wzmacniać się bez przeszkód.

Obecnie oczekuje się, że turbulencje zbliżą się we wtorek do Zatoki Meksykańskiej, wypełnionej wilgotnym powietrzem.

We wtorek w Zatoce Meksykańskiej zlikwidowano lepiej zorganizowane zamieszki.
(Pogoda LIS)

Wybrzeże Zatoki Perskiej powinno monitorować rozwój inwestycji 98 litrów

Jest o wiele za wcześnie, aby meteorolodzy mogli określić ścieżkę burzy, ponieważ wszelkie uderzenia w Stany Zjednoczone będą miały więcej niż tydzień, ale wszyscy mieszkańcy i odwiedzający region Gulf Coast powinni uważnie obserwować prognozę przez kilka następnych dni.

Co wiemy do tej pory…
(Pogoda LIS)