30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trevor Noah opuszcza The Daily Show, mówiąc, że chce zrobić więcej wstać | Trevor Noe

Trevor Noah opuszcza The Daily Show po siedmiu latach prowadzenia go, co wskazuje, że chce poświęcić więcej czasu komedii stand-up.

38-letni komik, który przeniósł się do USA w 2011 roku i urodził się w Johannesburgu w RPA, miał duży but do wypełnienia, kiedy przejął stanowisko w 2015 roku po odejściu wieloletniego gospodarza Jona Stewarta.

Szybko wyrobił sobie własną markę, która wpisuje się w epokę, w której wpływ Internetu był często większy niż treści w telewizji kablowej.

Jego spotkanie w The Daily Show on komedia Central poprosił go o dokładne opisanie niektórych kluczowych momentów w historii Ameryki, takich jak pandemia Covid-19, ruch Black Lives Matter i ataki na Kapitol w 2021 roku.

Spędziłem w moim mieszkaniu dwa lata [during Covid]a nie w drodze”, powiedział Noah słuchaczom w studiu pod koniec czwartku. „Parking był gotowy, a kiedy wróciłem na miejsce, zdałem sobie sprawę, że jest jeszcze jedna część mojego życia, którą chcę dalej odkrywać”.

The Daily Show opublikował klip z komentarzami Noego w mediach społecznościowych.

„Śmialiśmy się razem, razem płakaliśmy. Ale po siedmiu latach czuję, że nadszedł czas.

Noah zakończył swoje uwagi, dziękując widzom, podczas gdy publiczność w studiu wstała, by klaskać.

Noah, który zaskoczył amerykańskich polityków i media na kwietniowej kolacji Stowarzyszenia Korespondentów Białego Domu, nie powiedział dokładnie, kiedy wyjdzie w swoich czwartkowych przemówieniach. Nie wiedział, kto go zastąpi.

Noah powiedział w wywiadzie z 2016 roku, że kluczem do traktowania bieżących spraw przez obiektyw komediowy jest intencja komika, dodając, że nauczył się na swoich błędach.

O sukcesji jego legendarnego poprzednika powiedział: „Nie sądzę, żebym kiedykolwiek był gotowy, ale to jest czas, kiedy powinieneś to zrobić – nie będziesz”.