28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Trener Tampa Bay Lightning, John Cooper, kwestionuje system recenzji wideo NHL

Trener Tampa Bay Lightning, John Cooper, kwestionuje system recenzji wideo NHL

Tampa – John Cooper z Tampa Bay Lightning nie był pewien, czy trenerzy powinni rzucać wyzwanie bramkom w ramach systemu wideo NHL.

„Jestem wierzący – i nie wiem, czy jestem w mniejszości w tej kwestii – ale nie wiem, czy powinniśmy to mieć” – powiedział Cooper po reklamie Tampa Bay. 6-2 wygrana W trzecim meczu finału Pucharu Stanleya, który zmniejszył postęp serii Colorado Avalanche do 2-1. „Jeśli jest spalony lub spalony, nie wiem, dlaczego miałbym podejmować tę decyzję, gdy stawka jest wysoka”.

W poniedziałek wieczorem drużyna Lightning rzuciła wyzwanie bramce zdobytej w pierwszej połowie przez zespół Colorado Walerij Nieszuszkin. Został odwrócony po powtórce wideo, które pokazało broniącą się lawinę Bowen Byram Przeniósł dysk poza obszar ataku, a następnie z powrotem nad niebieską linię, ustawiając go na pozycji spalonej.

Ławka Lightninga nie od razu wskazywała na wyzwanie trenera i nastąpiło znaczne opóźnienie, ponieważ patrzyli na ławkę pod różnymi kątami.

„Był prawdopodobnie trzy razy wyższy niż normalnie” – powiedział trener Colorado Jared Bednar.

Apartament lawinowy Miko Rantanen „To trochę trudne”, powiedział, że opóźnienie nastąpiło po bramce.

„Nie sądzę, że [linesman] „Mógłby upuścić dysk, gdyby nikogo nie było w pobliżu”, powiedział Rantanen. „Myślę, że mógłby, ale to się nigdy wcześniej nie zdarzyło. Dobra robota z ich strony, czekanie, czekanie i upewnianie się, że się wślizgną. Dobrze dla nich”.

Po meczu Cooper wyglądał na równie sfrustrowanego jak jego przeciwnicy.

– Oto sprawa – powiedział – i wspomniałem o tym wcześniej. „Jesteśmy na łasce powtórek, które otrzymujemy. Więc każdy może odłączyć coś na górze, nie możemy mieć powtórek, a coś, co jest czarno-białe, może zostać przeoczone”.

Zapytany, dlaczego zajęło to miejsce Lightningowi tak długo, aby podjąć decyzję o wyzwaniu, Cooper zauważył, jak długo zajęło sędziom na lodzie, aby w końcu zdyskwalifikować bramkę.

READ  Aaron Rodgers „był świadomy” rozwoju Davante Adams „w ostatnich dniach”

– Tak blisko jest – powiedział. „Nie wiem, na ile kątów patrzyli, ale musiało to trwać tak długo. W końcu pojawił się róg. Kąt był strefą końcową i nie wiem, skąd doszliśmy od mężczyzn w to było białe [ice] Albo czy można to lubić. A ja powiedziałem: „Dobrze, chodźmy z białym”.

Gdyby drużyna Lightning nie zdołała rzucić wyzwania, lawina nie tylko awansowałaby 1:0, ale ich mocna gra mogła dać szansę na powiększenie przewagi.

Cooper powiedział, że rozumie, dlaczego istnieje zasada przeglądu wideo. Powiedział jednak, że w obecnym systemie, jeśli wystąpi problem z przesyłaniem strumieniowym wideo lub usterka ekranu, może to stanowić problem.

– Kończy ci się czas – powiedział. „To może być trudne. Szczęście nam się dziś udało. W końcu każdy chce dobrze sprawdzić, a właściwe sprawdzenie było na spalonym. Ale może to być trochę nerwowe. Czasami żałuję, że nie powinieneś wykonałem ten telefon… ale udało jej się.”