14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Transpłciowa pływaczka Leah Thomas nie kwestionuje przepisów uniemożliwiających jej udział w igrzyskach olimpijskich

Transpłciowa pływaczka Leah Thomas nie kwestionuje przepisów uniemożliwiających jej udział w igrzyskach olimpijskich


Transpłciowa pływaczka Leah Thomas nie kwestionuje przepisów uniemożliwiających jej udział w igrzyskach olimpijskich


Olimpiada


LAUSANNA, Szwajcaria – Transpłciowa pływaczka Leah Thomas nie powiodła się w swoim sprzeciwie wobec przepisów zabraniających jej udziału w wyścigach elitarnych kobiet, ponieważ sędziowie orzekli, że nie ma ona legitymacji do wniesienia sprawy.

Złożony z trzech sędziów sportowy panel arbitrażowy odrzucił wniosek Thomasa o arbitraż ze światowym organem zarządzającym sportami wodnymi w orzeczeniu wydanym w środę.

Organizacja World Aquatics zakazała transpłciowym kobietom, które osiągnęły dojrzałość płciową, udziału w wyścigach kobiecych. Stworzono także kategorię „otwartą”, do której kwalifikują się sportowcy transpłciowi.

Transpłciowa pływaczka Leah Thomas przegrała apelację od przepisu organu zarządzającego światem sportów wodnych zabraniającego transpłciowym kobietom udziału w wyścigach kobiet. AP Photo/Josh Reynolds, plik
Thomas zdobyła tytuł mistrzyni NCAA w pływaniu kobiet na Uniwersytecie Pensylwanii w 2022 roku.
Thomas zdobyła tytuł mistrzyni NCAA w pływaniu kobiet na Uniwersytecie Pensylwanii w 2022 roku. USA Today Sports

Thomas zwróciła się do szwajcarskiego Sądu Sportowego o unieważnienie przepisów zatwierdzonych w 2022 r., które jej zdaniem są nieważne, nielegalne i dyskryminujące.

Thomas pływała dla Uniwersytetu Pensylwanii i zdobyła tytuł NCAA na zawodach poza Światowym Systemem Pływania, na które nie była zarejestrowana.

„Komisja stwierdziła, że ​​nie jest w stanie zakwestionować wymogów politycznych i operacyjnych w ramach istniejącej procedury” – stwierdził sąd w swoim orzeczeniu.

Sędziowie stwierdzili, że USA Swimming nie ma uprawnień do „zmieniania zakresu stosowania” przepisów FINA.

World Aquatics oświadczyło, że z zadowoleniem przyjmuje decyzję Sportowego Sądu Arbitrażowego w sprawie, która „naszym zdaniem stanowi ważny krok naprzód w naszych wysiłkach na rzecz ochrony sportu kobiet”.

https://nypost.com/2024/06/12/sports/transgender-swimmer-lia-thomas-fails-in-challenge-to-rules-that-bar-her-from-olympics/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site %20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  Biuro gubernatora Illinois spotyka się z Bears i nazywa ich propozycję dotyczącą stadionu „pozbawioną zasad”