14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tracy Jackson-Davis z Warriors udowadnia swoją wartość w starciu z czołowymi graczami USA – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Tracy Jackson-Davis z Warriors udowadnia swoją wartość w starciu z czołowymi graczami USA – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

LAS VEGAS — W poniedziałek podczas drugiego i ostatniego meczu Team USA przeciwko Team USA National Team miała miejsce sekwencja, która uwypukliła kilka cennych lekcji, które Trayce Jackson-Davis może wynieść do domu w San Francisco.

Rozgrywający drugiego roku Warriors wysoko zablokował Stepha Curry’ego nad trzypunktową linią kolegi z drużyny USA, Jimmy’ego Jaqueza Jr., po czym pobiegł do kosza, a lewy napastnik zakończył podanie lewą ręką nad Joelem Embiidem. Następnie Jackson Davis opadł głęboko w strefę defensywną dzięki umiejętnościom prowadzenia LeBrona Jamesa, pozostawiając Embiida otwartą sytuacją na szczycie łuku.

Zatem Jackson Davis wyzdrowiał zbyt późno.

Podniósł rękę, ale Embiid był niewzruszony, zdobywając wystarczającą ilość miejsca i trafiając za trzy punkty nad Jacksonem Davisem. Z pewnością był to pouczający moment, który został powtórzony w filmie jeszcze tego samego dnia.

„To najlepsze, co może się zdarzyć” – powiedział NBC Sports Bay Area trener Warriors Steve Kerr, który obecnie po raz ostatni trenuje reprezentację USA.

Wcześniej w meczu Jackson Davis zaczął zasłonić Brandona Millera po jego lewej stronie w pobliżu środka kortu, przesunął ciało na prawą stronę, przetoczył się i wysoko podał do Embiida. Potem rok temu Warriors ustabilizowali się w drugiej rundzie draftu, zrywając się na równe nogi i w drodze powrotnej zostali sfaulowani przez Anthony’ego Edwardsa.

W tym samym meczu Jackson Davis został również wepchnięty aż do kosza przez Embiida, po czym MVP NBA na sezon 2022–2023 wykonał nad nim udane ustawienie, a Jackson Davis stracił Curry’ego po podaniu z bekhendu, ale miał szczęście zobaczyć, jak Steph nie trafił w kontratak próba.

Kolejna uwaga mentalna, kolejna lekcja do odrobienia.

Przez cały dzień było jasne, że ważne jest znalezienie wartości w wzlotach i upadkach. Ponadto aktywność i zwinność początkowego rozgrywającego Golden State pod koniec sezonu, która zepchnęła Kevona Looneya na ławkę rezerwowych, sprawiła, że ​​Jayson Tatum kopnął piłkę, gdy Jackson Davis podał ją do Tatuma, odsłaniając piłkę pod spodem.

READ  Elias Theodoro, weteran wojenny i zwolennik medycznej marihuany, umiera w wieku 34 lat po walce z rakiem wątroby

Być może jednak najlepszy występ Jacksona Davisa w poniedziałek nastąpił po faulu.

Po oznaczeniu Curry’ego na linii rzutów za trzy punkty i wykorzystaniu jego wzrostu, aby zmusić go do podania piłki do Anthony’ego Edwardsa, Jackson Davis pobiegł na drugą stronę po faulu gwiazdy Minnesoty Timberwolves i zauważył brak równowagi między sobą a Currym, który był zmuszony do obrony w polu karnym. Jackson Davis oddał potężny strzał, po którym Edwards pozostawił Brandona Millera szeroko otwartego w lewy róg.

W tym momencie Jackson Davis bez wahania znalazł Millera, ale drugi wybór w drafcie NBA 2023 zdołał zdobyć hat-tricka z rzutu rożnego. Wynik nie był ważny. To była koszykówka Warriors na boisku treningowym na Uniwersytecie Nevada w Las Vegas.

„Myślę tylko o tym, jak się czuję” – powiedział Jackson-Davis, kiedy zapytałem go, gdzie jego gra najbardziej poprawiła się od początku jego debiutanckiego sezonu. „W tym roku trochę dojrzałem. Zacząłem rok w lidze G, potem dostałem trochę czasu na grę tu i tam, minuty w przerwie, a potem zaczęło się pod koniec roku – po prostu czuję, że się rozwijam, Muszę po prostu być w tym coraz lepszy, stawać się coraz lepszy w tym, co muszę zrobić.” „Jako zawodnik polegam na dawaniu moim zawodnikom otwartych strzałów, a następnie ich wykańczaniu”.

Pierwszy niedzielny mecz treningowy z pewnością charakteryzował się większym napięciem i niepokojem wśród młodej drużyny. Trudno było zignorować przebłyski sukcesu Jacksona Davisa przeciwko niektórym z największych i najlepszych gigantów tej gry, takim jak Davis i Bam Adebayo. Trudno zignorować także ich próby narzucenia swojej woli Jacksonowi Davisowi.

Cenne lekcje gromadziły się dzień po dniu.

Embiid nie wspomniał konkretnie, który zawodnik pierwszego składu szczególnie mu się podobał, ale dzień po walce z Jacksonem Davisem podkreślił, jak przygotowują się do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

READ  Nie, Kel'el Ware, Gunn zwolniony

„Dają nam wyzwanie, co jest dla nas bardzo dobre. Grają mocno i szybko. Dużo biegają, szczególnie na poziomie niektórych drużyn olimpijskich. Wykonali świetną robotę” – powiedział Embiid.

Czteroletnia kariera Jacksona Davisa w college’u w Indianie nie wystarczyła, aby zostać głównym wyborem w drafcie NBA. Zadebiutował w NBA dopiero w ostatnim meczu Warriors w 2023 roku, w którym zdobył 17 punktów, trafiając 8 z 11 celnych strzałów przeciwko Dallas Mavericks.

A teraz, nieco ponad rok od dostania się do drugiej rundy draftu, Jackson Davis i inny debiutant Warriors, Brandin Podzemski, znajdują się w podobnej sytuacji, która zapoczątkowała Curry’ego na drodze do sławy.

„Nie byłem w elitarnej drużynie, ale na pierwszym roku byłem w drużynie World Series 2010” – powiedział Curry. „Możesz poszerzyć swoją grę, trochę się przetestować, popracować nad pewnymi rzeczami i jak najlepiej wykorzystać lato. Wspaniale jest widzieć, jak przechodzą przez ten sam proces”.

Na każdym etapie podróży Jacksona Davisa rozkwitał, dając mu większe możliwości. Krok po kroku wielki mężczyzna z nową fryzurą i mocno ogolonym podbródkiem wie, że wyjdzie lepiej po walce z takimi zawodnikami jak Embiid, Davis, Adebayo i innymi w dwóch prostych meczach treningowych.

„Pod koniec dnia przebywanie na boisku z tymi chłopakami było błogosławieństwem” – powiedział Jackson-Davis.

Pobierz i śledź podcast Dubs Talk