5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tour de France Faza 4 - Relacja na żywo

Tour de France Faza 4 – Relacja na żywo

odświeżać

Pozostaje tajemnicą, dlaczego QuickStep zdecydował się położyć nacisk na grupę i przyspieszyć tempo przez tak krótki czas, ponieważ różnica teraz ponownie wydłuża się do ponad 5-minutowej przerwy.

Przy większej liczbie wiatrów bocznych i spodziewanym średnim biegu na nieco ponad 10 km, istnieje duża szansa, że ​​sytuacja szybko się zmieni.

120 km do przejścia

Pokój powrócił do peletonu. Kilku jeźdźców łapie i wypuszcza wiatr, dużo uśmiechów i śmiechu oraz szansa na nawodnienie. Na scenie pozostało jeszcze pięć podjazdów kat. 4, ale kolejna nie pojawia się przez kolejne 25 km.

Grupa w końcu wróciła do siebie i niektórzy wybrali to jako właściwy moment, aby przerwać przerwę, jednocześnie ponownie łagodząc napięcie.

125 km do przejechania

Anthony Perez i Magnus Kurt nadal jeżdżą dziś na wakacjach jako duet. Mają przewagę 4’03” nad setem.

(Źródło zdjęcia: Getty Images)

Kolarze wciąż jedzie, gdy druga grupa próbuje ponownie jechać w głównym peletonie.

Lider wyścigu, Wout van Aert, odwiedza samochód zespołu i angażuje się w dyskusje, dzieląc się swoimi zaletami.

Przepaść spada do mniej niż 3’30 cali, gdy druga grupa próbuje ponownie do niej wrócić. Boczne wiatry wydają się trochę denerwujące, coś do oglądania w miarę upływu dnia. Do przejechania jest jeszcze trochę, zanim kurs zmieni kierunek i zacznie zmierzać na zachód.

Podczas gdy panika na czele grupy wydaje się opadać, rezultatem jest druga grupa na drodze, która została odepchnięta od głównego peletonu.

130 km do przejścia

QuickStep-AlphaVinyl uznał, że to wystarczy i postawił stopę na gazie z przodu opakowania.

Zaskoczyło wielu kolarzy i grupy kolarzy, którzy pozwolili, by walka prędkości powróciła.

Przepaść między liderami zmniejsza się do 4’00”.

Stephen Krijsvik (Team Jumbo_Vimsa) został złapany w peletonie, goniąc z tyłu grupy.

135 km do przejścia

Gdy peleton zbliża się do podjazdu, różnica zmniejsza się o mniej niż pięć minut.

Ulice Kassel są pełne fanów, gdy zawodnicy przedzierają się przez miasto i łapią oddech, kontynuując jazdę pod górę.

Anthony Perez jako pierwszy rozpoczyna sprint, ale Kurt go pomija, gdy zmierzają w stronę szczytu podjazdu. Oba mogły skrócić czas pozostały na wspinaczkę, ale Kurt trzyma się tylko jednego dostępnego punktu, zwiększając swoją przewagę w rankingu KOM.

140 km do przejścia

Côte de Cassel jest teraz wspinane dla zbiegłych kolarzy, Magnusa Corta i Anthony’ego Pereza. Przemierzają żwir, podczas gdy tłum dopinguje ich do wspinaczki.

Peleton wyszedł z zakrętu, jeśli chodzi o lukę czasową. Powoli zaczęli je ponownie zamykać, kierując się w stronę szóstej minuty.

Stań zaledwie dwa kilometry między naszymi oddzielnymi kolarzami a pierwszym podjazdem dnia, Côte de Cassel, na którym znajduje się krótki brukowany pas – krótki rzut oka na to, co jutro czeka nas na etapie do Arenberg.

145 km do przejścia

Dzięki temu, że wyprzedza Kurta w klasyfikacji generalnej, Anthony Perez jest obecnie domyślną żółtą koszulką.

Pomimo zmiany lokalizacji, na dzisiejszej scenie zdecydowanie panuje deja vu. Zaskakujący jest brak reprezentacji francuskich drużyn kontynentalnych w separacji.

Zobacz więcej

Luka peletonu wynosi teraz 6’20”.

150 kilometrów do przejścia

Posuwając się do przodu o sześć minut, Kurt i Perez zbudowali mocną główkę, a Peloton wspólnie zgodzili się przedłużyć resztę dnia do etapu dziennego. Istnieje kilka zabawnych rozmów, gdy są do 20 kilometrów od wyścigu.

Różnica wzrosła do ponad czterech minut. Jak długo da im peleton zanim naprawią lukę?

CALAIS FRANCE 05 lipca Przegląd peletonu przed rundą 109 Tour de France 2022 Etap 4A 1715 km z Dunkierki do Calais TDF2022 Worldtour 5 lipca 2022 w Calais we Francji Zdjęcie: Michael Steele Getty Images

Kolarze podróżują wzdłuż wybrzeża Morza Północnego, opuszczając Dunkierkę na etapie 4 (Źródło zdjęcia: Getty Images)

Przerwa przesuwa się do około 3 minut.

Pierwszy podjazd tego dnia, Côte de Cassel, pojawia się około 30 km później, gdzie możemy zobaczyć Corta i Pereza przepychających się o punkty.

Kiwnięcie głową, uśmiech i kciuki w górę od Magnusa Corta, który wydaje się doskonale szczęśliwy, że znów jest na topie. Spędził sporą część 3. etapu na zewnątrz sam – ponad 100 km – więc dzisiaj będzie zadowolony z towarzystwa.

Cort i Perez osiągnęli już wygodną 1,50 przewagi nad peletonem, który wydaje się być zadowolony z tempomatu na tym wczesnym etapie etapu.

Wyglądało na to, że Owen Doll zranił się w palec podczas drobnego wypadku podczas odlotu widma. Wraca do samochodu medycznego po pomoc.

Z peletonem już rozrzuconym po drodze, wygląda na to, że być może udało nam się już stworzyć naszą wczesną przerwę. Kurt i Perez poznają się dziś bardzo dobrze, jeśli nikt inny nie zdecyduje się zejść z drogi.

Oto jesteśmy na etapie 4, a koszulka w kropki, Magnus Cort Nielson (EF Education-Easypost) jest już daleko od czołówki, wraz z towarzyszem – Anthonym Perezem z Cofidis.

Dyrektor wyścigu Christian Prudhomme pojawia się przez szyberdach i podnosi flagę, gotowy do rozpoczęcia ekscytującego 4. etapu Tour de France.

Brytyjski kierowca EF Education-EasyPost, Owain Doull, zajmuje się mechaniką w strefie neutralnej.

Dyrektor wyścigu Christian Prudhomme dzieli się kilkoma słowami z Philipem Gilbertem z Lotto Soudal z samochodu komisarza. Weteran belgijski kolarz obchodzi dziś swoje 40. urodziny.

Jeźdźcy będą cieszyć się żywą atmosferą wzdłuż nabrzeża Dunkierki, podróżując przez około 15 minut, zanim flaga opadnie i wyścig rozpocznie się na dobre.

Uśmiechnięte peletony w jasny, słoneczny i wietrzny dzień w północnej Francji.

My odpadamy! Jeźdźcy przejeżdżają przez Dunkierkę na fikcyjny wyjazd. Wout van Aert błyszczy w kostiumie kąpielowym typu john. Fabio Jacobsen nosi w jego imieniu zieloną koszulkę, a Tadej Pogačar zachowuje białą koszulkę jako lider w klasyfikacji młodzieżowej.

Magnus Cort Nielsen nosi kropki jako lider konkursu King of the Mountains po niesamowitej liczbie kilometrów przedzielonych w 2. i 3. etapie w swojej ojczystej Danii.

Przed rozpoczęciem etapu biorą w nim udział kolarze i kibice z Dunkierki oklaski za minutę Za ofiary strzelaniny w kopenhaskim centrum handlowym w niedzielę.

Droga jest pod górę z sześcioma podjazdami kategorii 4 rozrzuconymi po trasie i jednym średnim sprintem.

Podjazd jest krótki i intensywny, ostatni podjazd znajduje się 10 kilometrów od mety. Prawdopodobnie będzie to kolejny dzień dla biegaczy, ostatnia szansa debiutantów na jakiś czas, ale w trudniejszym do pokonania terenie istnieje zewnętrzna szansa na osobne zwycięstwo.

Wout van Aert (Team Jumbo-Visma) nosi obecnie żółtą koszulkę. Zajął drugie miejsce we wszystkich trzech początkowych etapach wyścigu w Danii, a dziś może być dla niego dobry etap, aby odnieść pierwsze w tym roku zwycięstwo etapowe.

Witamy w tekście na żywo wiadomości rowerowych z etapu 4 z Tour de France.

Kolarze przybyli wczoraj na francuską ziemię i dziś będą się tam ścigać po raz pierwszy, zaczynając dziś w Dunkierce, jadąc 171,5 km do Calais.