8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tory Lanez zaprzeczył nowemu procesowi w sprawie zastrzelenia Megan Thee Stallion

Aktualności

10 maja 2023 | 3:23 rano

Sędzia z Los Angeles we wtorek odrzucił wniosek adwokata rapera Tory Laneza, który został skazany za trzy przestępstwa w grudniu za postrzelenie i zranienie w stopę gwiazdy hip-hopu Megan Thee Stallion.

Sędzia Sądu Najwyższego, Hereford, odrzucił argumenty prawników Lenza, że ​​dowody zostały błędnie dopuszczone na rozprawie, której przewodniczył.

Powiedział, że wyłączenie spornych dowodów nie miałoby żadnego wpływu na proces.

Lenz, lat 30, którego oficjalne nazwisko to Daystar Peterson, teraz będzie Został skazany za napaść Używanie półautomatycznej broni palnej, posiadanie załadowanej broni palnej i niezarejestrowanej w pojeździe oraz strzelanie z broni palnej z rażącym zaniedbaniem.

Grozi mu do 22 lat więzienia i deportacja z powrotem do rodzinnej Kanady.

Kiedy został wyprowadzony z sali sądowej do więzienia po przesłuchaniu wniosku poprzedniego dnia, Hereford błagał o pomoc, mówiąc: „Mogę być twoim synem. Mogę być twoim bratem”.

Nowe wnioski procesowe składane zaraz potem u tego samego sędziego są częstym prekursorem apelacji do sądu wyższej instancji, co planują adwokaci Lenza.

Tory’emu Lanezowi grozi do 22 lat więzienia i deportacja z powrotem do Kanady.
czerwone paprocie

Sugestie rzadko są skuteczne.

Adwokaci Lenza utrzymywali, że post z jego konta na Instagramie został niewłaściwie dopuszczony jako dowód.

Powiedzieli, że zeznania Meghan, że Lenz namawiał ją, by nie szła na policję, ponieważ był na zwolnieniu warunkowym i miałby poważne kłopoty, były nieprawdziwe i nieodpowiednie w odniesieniu do przeszłych występków.

Powiedzieli, że dowody DNA, których prokuratorzy używali do argumentowania, że ​​Lenz jest prawdopodobnym strzelcem, znacznie odbiegają od standardów branżowych.

Prawnicy Linza byli rozczarowani od początku całodniowych ustnych argumentów w sprawie ich wniosku.

Mieli przygotowaną szczegółową prezentację, wraz z dźwiękiem, wideo i świadkami, ale Herriford jej nie miał, zamiast tego nalegał na wąskie argumenty prawne dotyczące konkretnych podniesionych kwestii, co jest normą dla takich wniosków w sądzie w Kalifornii.

READ  Legenda hip-hopu z Nowego Jorku DJ Kay Slay umiera na COVID w wieku 55 lat

Długo błagali Hereforda, aby pozwolono im przedstawić swoje argumenty w sposób, w jaki zaplanowali.

Megan Thee Stallion przybywa do sądu, aby zeznawać na procesie Tory Laneza za rzekome postrzelenie jej.
Los Angeles Times za pośrednictwem Getty Image

„Czuję, że nie byłbym skuteczny, gdybyśmy posunęli się naprzód” – powiedział adwokat Jose Paez. „Pan Peterson ma prawo do należytego procesu, do którego jest uprawniony”.

Wystąpili w ramach protestu, a później złożyli wniosek o dyskwalifikację sędziego.

Prawnicy Lenza, którzy nie reprezentowali go na rozprawie, powiedzieli, że prawnik, który to zrobił, George Magdisian, popełnił błędy w jego sprawie, ponieważ miał mało czasu na przygotowanie się przed rozprawą, kiedy były prawnik rapera wycofał się.

Megan Thee Stallion, której oficjalne imię brzmi Megan Pete, zeznała, że ​​Lanez strzelił z pistoletu w jej stopy i krzyczał, by tańczyła, gdy odjeżdżała z SUV-a, którym jechali w Hollywood Hills zeszłego lata. 2020.

Magdisian powiedział na rozprawie, że Megan kłamała w swoich zeznaniach i że Lenz nie pociągnął za spust. Powiedział później, że nie ma wystarczających dowodów, aby skazać.

Prawnicy Tory Laneza powiedzieli, że zeznania Meghan, które twierdziły, że raper namawiał ją, by nie szła na policję, ponieważ był na zwolnieniu warunkowym i wpakowałby się w poważne kłopoty, były kłamstwem.
Getty Images dla iHeartRadio

Jak to było przez cały proces, sala sądowa była wypełniona mediami, fanami i członkami rodziny Lenza, z wieloma na zewnątrz na korytarzu.

Strzelanina i proces wywołały burzę problemów kulturowych i argumentów, które osiągnęły punkt kulminacyjny podczas procesu, w tym niechęć czarnych ofiar do rozmowy z policją, ochronę czarnych kobiet, politykę płci w hip-hopie i toksyczność w Internecie.

Po odczytaniu wyroku w grudniu ojciec Lenza, Sunstar Peterson, wstał i potępił „zły system”, który doprowadził do skazania jego syna i musiał zostać wyrzucony z sali sądowej.

Data wydania wyroku nie została ustalona.

Lenz zaczął wydawać mixtape’y w 2009 roku i odnotowuje stały wzrost popularności, przechodząc na albumy dla dużych wytwórni. Jego ostatnie dwa dotarły do ​​pierwszej dziesiątki na listach przebojów Billboardu.

Megan Thee Stallion była już wschodzącą gwiazdą w czasie kręcenia filmu, a jej sława wciąż rośnie. Zdobyła nagrodę Grammy dla najlepszego nowego artysty w 2021 roku, trafiła na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100 z własną piosenką „Savage” z udziałem Beyoncé oraz jako gość w „WAP” Cardi B.

READ  Amerykańskie Stowarzyszenie Fotografów — terminhttps://nypost.com/2023/05/10/tory-lanez-denied-new-trial-in-megan-thee-stallion-shooting/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL