29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„To szaleństwo”: agenci nieruchomości opisują chaos na gorącym rynku wynajmu w Nowym Jorku

„To szaleństwo”: agenci nieruchomości opisują chaos na gorącym rynku wynajmu w Nowym Jorku

Wynajmujesz mieszkanie w Nowym Jorku tego lata? Przywitaj się z wygórowanymi cenami i walcz do końca.

Wśród sporadycznych upałów i deszczu trwa szalona walka o wynajęcie niedrogich mieszkań w Gotham, co było Brak dostaw przez wiele lat. Agenci nieruchomości opisują chaos, jeśli chodzi o ceny.

„To szaleństwo” – powiedziała MarketWatch Jessica Peters, agentka nieruchomości z Douglasem Ellemanem. „Nie możemy już nawet nadążyć. Po prostu wstawmy ten szalony numer i do tego dochodzimy”.

Urzędy miejskie ponownie próbują przyciągnąć więcej pracowników: Miasto nie jest jeszcze w pełni przepustowe — ruch pieszy do budynków biurowych w Nowym Jorku wciąż jest spadła o 40,6% w porównaniu do poziomów sprzed pandemii. Ale niektórzy pracownicy wracają, restauracje, kina, Broadway z powrotem, studenci przygotowujący się do rozpoczęcia nauki w szkole.

Tak więc średni miesięczny czynsz wynosi 725 USD w czerwcu roku i 59 USD w poprzednim miesiącu, Według Zillow. Średni miesięczny czynsz w Nowym Jorku wynosi 3300 USD, czyli o 53% więcej niż średnia krajowa wynosząca 2155 USD.

„Wielu lokatorów będzie w nieprzyjemnym przebudzeniu”.


– Jessica Peters, agentka nieruchomości w Douglas Elliman

Peters powiedział, że na ziemi rzeczywistość była znacznie gorsza. „Właśnie wynająłem coś … w Williamsburgu. To duży apartament z dwiema sypialniami na parterze i dużym podwórkiem. Poprosiliśmy o 6500 USD. Dostaliśmy 7 000 USD. „

Peters, który specjalizuje się w obszarze Brooklynu, powiedział, że chociaż stawki czynszu mogą się nieco wahać, rzeczywistość jest jasna dla każdego, kto chce być w tym mieście.

„Gdybyś wrócił po tym, jak nie wynajmował mieszkania na Brooklynie ani na Manhattanie w ciągu ostatnich 10 lat, wielu z twoich najemców przeżyłoby niegrzeczne przebudzenie” – dodał Peters.

(Przypomnienie: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami i agenci nieruchomości zarabiają na zasadzie prowizji, co oznacza, że ​​im gorętszy rynek, tym wyższe są ich zyski.)

READ  Kwota 15 dolarów to prawdopodobnie opłata na rzecz nowojorskiego programu opłat za zatory komunikacyjne

Jednak rynek wynajmu w Nowym Jorku odzwierciedla szerszą intensyfikację presji magazynowej, co prowadzi do: Wojny licytacyjne między najemcami w całym kraju.

Ale w Nowym Jorku, jednym z najdroższych miast w Stanach Zjednoczonych, nawet niektórzy najemcy mieszkań ze stabilnym czynszem nie mogą odpocząć. Rada ds. czynszów miejskich ma spadł na wysoki Do 3,25% przy nowych rocznych umowach najmu i 5% przy dwuletnich umowach najmu.

Jedna z list otwartych rezydencji dla Gartenberga w dzielnicy Two Bridges na Dolnym Manhattanie.

Zrzut ekranu ze Streeteasy.com

Mihal Gartenberg, agent nieruchomości w Coldwell Banker Warburg, powiedział, że gniew rynku jest normalny. Działa tylko na podstawie podaży i popytu.

Są ludzie, którzy po prostu są gotowi zapłacić więcej, powiedział. „Dochodzimy do punktu, w którym nie decydujemy, co te rzeczy zrobią” – dodał Gartenberg. „To jest prawdziwa instytucja rynkowa”.

Technologia pomaga niektórym najemcom w poszukiwaniu domu.

Luksusowy apartament z dwiema sypialniami, który wystawiłem na sprzedaż dwa miesiące temu na Lincoln Square, przyciągnął do niego tłumy ludzi, którzy gromadzą się w nim przez dwugodzinny otwarty dom w dziesięciominutowych odstępach, a także potencjalnych najemców, którzy dołączyli do FaceTime AAPL,
.

„Moim zdaniem wyceniliśmy to… zbyt wysoko”, powiedział Gartenberg, na 7800 USD, ale ostatecznie wzięliśmy więcej. Osoba, która ostatecznie przejęła mieszkanie, zaoferowała dodatkowe 400 dolarów… Mieliśmy 8200 dolarów, a oni również zaoferowali opłatę brokerską, czyli dodatkowy miesiąc”.

„Czuję się bardzo nieswojo z myślą, że pierwsza osoba, która zobaczy listę, jest pierwszą, która ją otrzymuje”.

W miniony weekend otworzyła domy na dwa mieszkania w dzielnicy Two Bridges na dolnym Manhattanie.

„Pokażę go tylko podczas dni otwartych” – powiedział Gartenberg przed wydarzeniem. „Czuję się bardzo nieswojo z myślą, że pierwsza osoba, która zobaczy ogłoszenie, otrzyma go jako pierwsza”.

Agenci nieruchomości twierdzą, że warto rozważyć zakup domu, biorąc pod uwagę gęstość rynku najmu.

Peters powiedział, że wielu lokatorów próbuje zostać właścicielami domów, ponieważ czynsze tak bardzo wzrosły. „Ludzie zaczynają ponownie oceniać, czy powinni po prostu kupować w tym momencie”, powiedziała.

„Dlaczego miałbym chcieć wydawać 10 000 USD miesięcznie na czynsz, jeśli kwalifikuję się do zakupu? Może to nie być dokładnie to, czego chcą, i może być nieco mniejsze, ale i tak jest to lepsze niż wydawanie 120 000 USD rocznie na czynsz. „

Nie idź oglądać rzeczy po cenie, jaką chcesz, powiedział Gartenberg. „Ponieważ obecny rynek jest poza twoją ceną”.

(Zdjęcie: Getty Images)

Ale bądź przygotowany na licytację, kupując dom, ostrzegał Gartenberg. Powiedziała, że ​​zaoferowała na rynku nowo wyremontowane mieszkanie w Hudson Heights, które sprzedało się „znacznie ponad pytanie”, do tego stopnia, że ​​„doprowadziło mnie to do szału”. Sprzedaż mieszkania jeszcze się nie zakończyła, więc powiedziała, że ​​nie jest w stanie dyskutować, jak daleko zaszła prośba oferenta.

Gartenberg wycenił swoje apartamenty Two Bridges na 3550 USD za apartament z dwiema sypialniami na najwyższym piętrze i 3050 USD za apartament z jedną sypialnią.

Ich domy były otwarte w sobotę. Wszystko poszło ponad porządek. „Byliśmy bardzo zainteresowani i byliśmy w stanie przekształcić oferty w mieszkanie, którego jeszcze nie ma na liście, a także je wynająć” – powiedział Gartenberg w kolejnym e-mailu.

Połowa otrzymanych ofert pochodziła od osób, które oglądały mieszkanie przez FaceTime lub z przesłanego im filmu.

Gartenberg oferował porady dotyczące wynajmu na lato.

Uporządkuj swoje dokumenty, takie jak dowód dochodów, dokument tożsamości ze zdjęciem, formularz podatkowy 1040, wyciągi bankowe i inne dokumenty finansowe. Gartenberg powiedział również: „Zdobądź pracę, aby napisać list z informacją, że jesteś na dobrej pozycji”.

A biorąc pod uwagę liczbę wynajmów, o które pyta powyżej, dodała, przygotuj się na spoglądanie poniżej swojej ceny. Jeśli wiesz, w jakim budynku chcesz mieszkać, skontaktuj się z agentem właściciela – powiedziała – i dowiedz się, co jest na rynku.

Szukasz mieszkania w Nowym Jorku i chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami? Napisz do: [email protected]