16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tłumacz Google otrzymuje wsparcie dla 110 nowych języków

Tłumacz Google otrzymuje wsparcie dla 110 nowych języków

Google uruchomiło Tłumacza Google w 2006 roku. Od tego czasu firma powoli i stale dodaje do platformy obsługę większej liczby języków. W zeszłym miesiącu firma dodała do niego obsługę 24 nowych języków, zwiększając łączną liczbę obsługiwanych języków do 133.

Jednak Google nigdy nie dodał tak wielu języków do Tłumacza Google, jak teraz. Ogłaszać Ten Tłumacz Google dostaje „Największa ekspansja w historiiFirma dodaje obsługę 110 nowych języków, zwiększając łączną liczbę obsługiwanych języków do 243.

Dla porównania Apple Translate obsługuje 20 języków, a Microsoft Translator obsługuje 135 języków. Daje to Google przewagę wśród trzech najlepszych graczy.

Historia ma ciąg dalszy po nagraniu wideo…

Tłumacz Google obsługuje obecnie łącznie 243 języki

Według Google udało się to osiągnąć dzięki opracowanemu przez firmę dużemu modelowi językowemu PaLM 2. Niektóre z nowo obsługiwanych języków to Afar, Kantoński, Manx, Nkowi, Punjabi (Shahmukh), Amazigh (Amazigh) i Tok Pisan.

Google twierdzi, że 110 nowo dodanych języków „Reprezentują ponad 614 milionów użytkowników, umożliwiając tłumaczenia około 8% światowej populacji.

Google dodało również, że „Niektóre z tych języków to główne języki globalne, którymi posługuje się ponad 100 milionów ludzi. Innymi posługują się małe społeczności tubylcze, a w niektórych prawie nie ma rodzimych użytkowników języka, ale podejmowane są aktywne wysiłki, aby je ożywić.

Jedna czwarta ze 110 języków pochodzi z Afryki, w tym Fon, Kikongo, Luo, Ga, Swati, Venda i Wolof, co czyni tę ofertę największą jak dotąd ekspansją języków afrykańskich w Tłumaczu Google.

READ  Nagroda Turinga zdobyta przez współtwórcę technologii Ethernet