2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

TikToker Theft Recovery iPhone Hack budzi kontrowersje

TikToker Theft Recovery iPhone Hack budzi kontrowersje

Hack na iPhone’a TikToker Viral Theft Recovery wywołał debatę w komentarzach, czy znajomość lokalizacji skradzionego urządzenia jest przydatna, jeśli nie ma możliwości jego odzyskania.

Twórca, Katrina Audrey (@katrinaforal), podzieliła się swoją postacią Historia kradzieży iPhone’a Prowadzę użytkowników krok po kroku, jak znaleźć lokalizację Twojego iPhone’a, nawet jeśli urządzenie jest wyłączone. Jej wideo zebrało ponad 11,5 miliona wyświetleń.

„Musisz zhakować tego iPhone’a na wypadek kradzieży telefonu, ponieważ mój telefon był wczoraj wieczorem, a ja już go odzyskałam” – mówi Katrina. Dodaje, że hacka nauczyła się od @technologia recenzowania na Instagramie.

Umieść tweeta #funhak #iphonehacks #Shawkey #kradziony telefon # Myśli # Myśli # Myśli # BigInkEnergy ♬ Pokonaj Automotivo Tan Tan Viral – Wygraj WZ

„Przejdź do pierwszego kroku do Face ID i kodu dostępu, chcesz wyłączyć Centrum sterowania i akcesoria USB” — wyjaśnia Audrey. Przełącz usługi lokalizacyjne, Znajdź mój iPhone i przełącz się między tymi trzema [she’s referring to Find my iPhone, Find my Network, and Send Last Location]. „

Ten proces wymaga od użytkownika zalogowania się do dowolnej innej strony Urządzenie z iOS Używając swojego Apple ID, a następnie zdalnie zarządzaj ustawieniami skradzionego iPhone’a z drugiego urządzenia, aby ta metoda działała.

Katrina kontynuuje: „Dzięki temu można znaleźć twój telefon, nawet gdy jest wyłączony lub w trybie samolotowym. Kto ukradł mój telefon ostatniej nocy, dosłownie nie było go przez całą noc”. Następnie pokazała zrzut ekranu mapy Chicago pokazującej ścieżkę jej telefonu przez serię śledzonych kroków.

– Zobacz, przez co przeszli w Chicago – mówi. „Southside, Northside, w końcu wrócili do Gurnee w stanie Illinois. To był adres, który mieli, ładne, małe miejsce, prawda? „TikToker pokazał następnie zdjęcie domu, w którym rzekomo znajdował się skradziony iPhone.

READ  Plotka: Mario Kart 8 Deluxe Wave 2 Datamine może ujawnić przyszłe utwory DLC

Katrina zadzwoniła do Departamentu Policji Gurney i podała im adres domowy. Mówi, że policja poszła do domu i odzyskała jej telefon.

The Raporty FCC Że 68% ofiar kradzieży telefonów ostatecznie nie jest w stanie odzyskać skradzionych urządzeń. Agencja napisała: „Prawda jest taka, że ​​bez względu na to, czy Twój smartfon jest biały, czarny czy złoty, jest teraz około 30 razy cenniejszy za uncję niż masa litego srebra – i łatwo jest go dyskretnie zamienić na gotówkę”.

Pomimo rady Katriny, wielu TikTokers stwierdziło, że mają trudności z odzyskaniem skradzionych telefonów i przedmiotów z lokalnych komisariatów policji. Sekcja komentarzy była pełna krytyki wyników pracodawców, lub ich braku, w zdobywaniu tych skradzionych przedmiotów.

„Fakt, że policja rzeczywiście słuchała i wchodziła na stronę, wzbudził we mnie sceptycyzm” – powiedział jeden z użytkowników. „Policja powiedziała mi bezpośrednio” f? Kiedy powiedziałem im, gdzie jest mój telefon.

Inny powiedział: „To oburzające, ponieważ kiedy zadzwoniłem na policję w San Francisco i powiedziałem im, że dokładnie wiem, w jakim domu się znajduje, powiedzieli, że uznali to za stratę”.

Trzeci program: „Miło jest pomóc policji”. Kiedy namierzyłam iPhone’a mojego męża, policja wyprowadziła nas z sąsiedztwa pne, to było niebezpieczne”.

Jeden z użytkowników powiedział, że wziął sprawy w swoje ręce, ignorując wszelkie biurokratyczne procedury. „To się stało z moim telefonem tydzień temu” – napisali. „Ale nie zadzwoniłem na policję, po prostu krążyłem po domu”.

TikTok Katrina sprawiła, że ​​niektórzy ludzie byli zdezorientowani, ponieważ dość szybko podążała za trendami krok po kroku. Z pomocą przybyli komentatorzy.

Jeden z użytkowników napisał „Ustawienia > Face ID i kod dostępu > Wyłącz centrum sterowania i USB, Prywatność > Włącz usługi lokalizacji, a następnie Apple ID > Znajdź mój > Znajdź mój iPhone WŁĄCZ WSZYSTKO”.

READ  Starfield i Redfall w Bethesdzie przełożone do 2023

Inny wskazał „Użyj czyjegoś telefonu i zaloguj się do swojego Apple ID na Znajdź mój iPhone, a następnie zostaną pokazane wszystkie twoje urządzenia Apple”.

Daily Dot skontaktowało się z Katriną na TikTok, aby uzyskać więcej informacji zwrotnych.


Dzisiejsze najważniejsze wiadomości

*Pierwsza publikacja: 7 sierpnia 2022, 15:50 CST

Jack Alban

Jack Alban jest niezależnym dziennikarzem Daily Dot, który zajmuje się ludzkimi zainteresowaniami/historiami w mediach społecznościowych i reakcjami prawdziwych ludzi na nie. Zawsze staraj się łączyć badania oparte na dowodach, bieżące wydarzenia i istotne fakty z tymi historiami, aby stworzyć własną przeciętną publikację wirusową.