15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tesla niedawno zatrudnił pracowników i wycofuje oferty pracy

Tesla niedawno zatrudnił pracowników i wycofuje oferty pracy

  • Tesla zwolniła pracowników, którzy rozpoczęli pracę w firmie miesiące, a nawet tygodnie temu.
  • Zrezygnowano z oferty pełnoetatowego stażysty, a rekruta porzucono już po dwóch tygodniach.
  • Jeden z menedżerów powiedział, że Tesla zagroził cięciem ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli odmówi odprawy.

Pracownicy Tesli, którzy rozpoczęli pracę zaledwie kilka miesięcy lub nawet tygodni temu, zostali zwolnieni, podczas gdy inne oferty zostały wycofane, gdy firma zaczęła egzekwować cięcia ogłoszone przez Elona Muska na początku czerwca.

Insider znalazł szereg postów od pracowników Tesli, którzy powiedzieli, że zostali zwolnieni w ramach cięcia, podczas gdy inni anulowali swoje oferty pracy.

Paul Brotherton, Amerykanin Menadżer projektu Co zaczęło się dopiero w styczniu, powiedział Insiderowi: „Byłem tak zszokowany, kiedy powiedziano mi, że odchodzę. Jako menedżer uznałem, że moja pozycja jest bezpieczna”.

Zapytany, w jaki sposób Tesla określi, które role zostaną wycięte, powiedział: „Powiedzieli, że zwolnienia są oparte na recenzjach wyników, ale to kłamstwo, ponieważ byłem w Tesli dopiero od 5 miesięcy i nie miałem jeszcze określonych celów dotyczących wydajności ani ocena wydajności Zapytałem, jakich wskaźników użyli, a oni odmówili. Powiedz mi”.

„Proces zdecydowanie nie był sprawiedliwy, ponieważ nie dostałem zespołu, o który prosiłem”.

Brotherton powiedział, że cały proces był taki zimny: „Mój szef nie patrzył na mnie ani nie podawał mi ręki, kiedy się żegnałem”.

Dodał, że „odprawa była bardzo niesprawiedliwa, ponieważ w zasadzie zmusza cię do zaakceptowania groźby obniżenia ubezpieczenia medycznego”.

powiedział Ian Absher, który był częścią zespołu rekrutacyjnego Wtorek w poście na LinkedIn: „Cholera, porozmawiaj o ciosie w brzuch. W piątek po południu miałem gwarancję zwolnienia Tesli po zaledwie dwóch tygodniach w pracy”.

Robert Biełowodskij Jego oferta pracy jako inżyniera ds. rozwoju kontroli produkcji została anulowana. Powiedział: „Czas sytuacji jest również niefortunny, ponieważ planowałem rozpocząć na początku sierpnia”.

READ  Napięcia między Fordem a UAW znów rosną, gdy producent samochodów rozważa swój zasięg produkcyjny

Na początku czerwca Musk poprosił kierownictwo Tesli o wstrzymanie zatrudniania, ponieważ miał „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki i musiał zwolnić 10% siły roboczej firmy. ale, Napisał to później na Twitterze Liczba pracowników wzrośnie, ale liczba pracowników opłacanych nie.

Mansi Chandrisha rozpoczął pracę w Tesli w lutym jako analityk danych i Opublikowano na LinkedIn Po tym, jak dowiedziała się, że została przecięta, „Próbowałem zebrać się w sobie na wiadomość, że moja pozycja u Tesli została rozwiązana”.

Ale dodała: „Jestem wdzięczna za to, że mam szansę pracować ze świetnym zespołem”.

Chandrisha powiedziała, że ​​pilnie szuka nowej pracy, zanim jej wiza studencka wygasła pod koniec lipca.

byli pracownicy Pozywają firmę, twierdząc, że producent samochodów elektrycznych naruszył prawo federalne, zwalniając w krótkim czasie setki pracowników.

Dokument pokazał, że John Lynch i Daxton Hartsfield, którzy złożyli pozew, powiedzieli, że 500 ich współpracowników w Nevadzie straciło pracę mniej więcej w tym samym czasie.

Wewnątrz znalazłem Co najmniej 11 dodatkowych pracowników których miejsca pracy zostały odcięte. I prawdopodobnie spotka go ten sam los, który Musk powiedział na Forum Ekonomicznym w Katarze w zeszłym tygodniu, że cięcia wejdą w życie w ciągu najbliższych trzech miesięcy.