28 stycznia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tesla, Beyond Meat, Coinbase i nie tylko

Tesla, Beyond Meat, Coinbase i nie tylko

Spójrz na niektóre z największych kierowców Primarkt:

Tesla (TSLA) – Tesla poprosi akcjonariuszy o pozwolenie Emisja dodatkowych akcji Na nadchodzącym corocznym spotkaniu możesz więc wypłacić dywidendę, zgodnie z tweetem firmy. Dodatkowe akcje umożliwią spółce dokonanie podziału akcji. Tesla podskoczyła na rynku o 5,4%.

Poza Mięsem (BYND) — Beyond Meat spadł o 5,1% na rynku pierwotnym po tym, jak Piper Sandler obniżyła akcje do „neutralnych” z „niedowagi”. Piper zauważa zwiększoną konkurencję o roślinne alternatywy dla mięsa, a także mniej pozytywne prognozy dla ogólnokrajowego wpływu McDonald’s (MCD) uruchomienie.

Kawałek królowej (COIN) – Według lokalnej gazety operator giełdy kryptowalut jest bliski zawarcia umowy kupna 2TM, spółki macierzystej brazylijskiego brokera kryptowalut Mercado Bitcoin. Gazeta podała, że ​​transakcja może zostać sfinalizowana do końca kwietnia. Coinbase wzrósł o 4,2% na rynku pierwotnym.

jabłko (AAPL) – Apple podobno zmniejszy produkcję planowanego iPhone’a SE o 20% w następnym kwartale, wynika z raportu japońskiego serwisu informacyjnego Nikkei, powołującego się na słabszy niż oczekiwano popyt. Akcje Apple spadły o 1,2 procent w obrocie przed wprowadzeniem na rynek.

poli (Poly) – firma z branży technologii komunikacyjnych zgodziła się go nabyć HP Inc. (HPQ) za 40 USD za akcję, w porównaniu do piątkowego zamknięcia Poly na 26,20 USD za akcję. Obie firmy spodziewają się, że transakcja zostanie sfinalizowana przed końcem tego roku.

szafka na stopy (Floryda) – Akcje sprzedawcy obuwia sportowego i odzieży spadły o 1,7% w obrotach przed wprowadzeniem na rynek po tym, jak Quinn obniżył je do poziomu „przewyższającego rynek” z „przewyższającego wyniki”. Quinn powiedział, że pomimo niedrogiej oceny, inwestorzy mogą nie doceniać potencjalnego wpływu inflacji.

Barclays (BCS) – Barclays stracił 3,1% w obrotach przedrynkowych po tym, jak brytyjski bank ujawnił stratę prawie 592 milionów dolarów w wyniku niewłaściwego handlu obligacjami. Powiedział również, że w rezultacie odłoży planowany skup akcji.

READ  Meta, Rivian, Oracle, DocuSign i nie tylko

AMC Rozrywka (AMC) – Prezes AMC Adam Aron powiedział agencji Reuters, że firma zawrze więcej „transformacyjnych” transakcji po zainwestowaniu 27,9 miliona dolarów w operatora wydobycia złota i srebra. Górnictwo Haycroft (HYMC) na początku tego miesiąca. AMC dodał 2,2% na rynku pierwotnym, podczas gdy Hycroft – niewielka spółka o wartości rynkowej 77,3 mln USD na piątkowe zamknięcie – zyskała 32,8%.

Technologie Ubera (Uber) — Uber Zdobądź nową 30-miesięczną licencję Do pracy w Londynie. Służba pasażerska od pięciu lat jest zaangażowana w spór z organami regulacyjnymi o kwestie bezpieczeństwa i dwukrotnie w tym czasie straciła licencję na działalność.

Hasbro (HAS) – Według osób zaznajomionych z tą sprawą, które rozmawiały z Reuters, Hasbro odrzucił ofertę ugody z inwestorem-aktywistą Alta Fox Capital opartą na dwóch kandydatach. Alta Fox posiada 2,5% udziałów w rozgrywającym, a obie strony prowadzą negocjacje, aby uniknąć konkurencji proxy.