15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tamayo Perry, ratownik i aktor „Piratów z Karaibów”, zmarł po ataku rekina na Hawajach

Tamayo Perry, ratownik i aktor „Piratów z Karaibów”, zmarł po ataku rekina na Hawajach

Igor Mayer/DPPI Media/Alamy Stock Photo

Tamayo Perry był opisywany przez tych, którzy go znali, jako ukochanego wybawcę.CNN

Ratownik i instruktor surfingu, który pojawił się także w takich filmach jak „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” i „Blue Crush”, zmarł w niedzielę po ataku rekina na North Beach w Oahu na Hawajach – podają urzędnicy.

Tamayo Perry (49 l.) był „weteranem Honolulu Ocean Safety z ośmioletnim stażem i dobrze znanym wodniakiem z North Shore” – oznajmił w oświadczeniu burmistrz Honolulu Rick Blangiardi.

Perry „ucieleśnia odwagę, zaangażowanie i głębokie poczucie obowiązku, służąc naszej społeczności z niezachwianym poświęceniem. Jego bohaterskie działania i niestrudzone wysiłki na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa naszym mieszkańcom i gościom nigdy nie zostaną zapomniane” – dodał Blangiardi.

Tuż przed 13:00 w niedzielę Honolulu Ocean Safety i inni ratownicy przybyli na plażę po otrzymaniu zgłoszenia o surferze, który został śmiertelnie ranny w wyniku ataku rekina, powiedział Shane Enright, rzecznik Honolulu Emergency Medical Services.

Honolulu Ocean Safety odpowiedziało skuterem wodnym i przetransportowało Perry’ego na brzeg, gdzie pierwsi ratownicy stwierdzili jego zgon.

Curt Lager, pełniący obowiązki szefa ds. bezpieczeństwa oceanicznego w Honolulu, powiedział, że Perry był uwielbianym przez wszystkich ratownikiem, zawodowym surferem znanym na całym świecie i miał „zaraźliwą” osobowość.

„Chociaż ludzie go kochali, on kochał innych jeszcze bardziej” – powiedział Lager.

Peter Mountain / Walt Disney Pictures / Album / Zdjęcia z albumu naukowego

Perry ma na swoim koncie kilka występów aktorskich, w tym rolę w serii Piraci z Karaibów.

Według niego Perry miał na swoim koncie liczne występy telewizyjne i filmowe strona IMBD.

Autobiografia Perry’ego opisująca jego doświadczenia z surfowaniem w Ohio strona internetowa Do swoich osiągnięć zalicza „Piratów z Karaibów”, „Aniołki Charliego 2”, „Blue Crush” oraz popularne programy telewizyjne „Lost” i „Hawaii Five-0”.

READ  Harry Styles i Chris Pine „plują”? Wyjaśnimy ci: „Nie martw się, kochanie”.

Napisał, że Perry pojawił się także w krajowych i międzynarodowych kampaniach reklamowych.

„Kiedy nie gram, nadal jestem postacią, więc zawsze jest mnóstwo dobrej zabawy” – powiedział.

Żona Perry’ego, Emilia Perry, urodziła się i wychowała w Australii Zachodniej. Przed przeprowadzką na Hawaje startowała jako zawodowa kulturystka, gdzie poznała męża i, jak wynika z jej biografii surfingowej, zaczęła wyczynowo surfować. strona internetowa.

„Kiedy miałam 18 lat, przyjechałam na Hawaje na zawody i poznałam Tamayo podczas surfowania w Pipeline. Kilka lat później wzięłam do ręki deskę surfingową, pobraliśmy się i nie było już odwrotu” – napisała, dodając: „The. sama ilość Wiedza o oceanach, którą Tamayo wpoił mi przez lata, jest bezcenna.”

Briana Bellmana/AFP/Getty Images

Żona Perry’ego, Emilia Perry, przypisuje mu pomoc w doskonaleniu umiejętności surfowania.

Uniwersytet Florydy Międzynarodowy plik dotyczący ataku rekina Zawiera listę 120 przypadków ukąszeń rekinów w 2023 r. Spośród 36 ukąszeń rekinów, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, osiem miało miejsce na Hawajach, a jedno było śmiertelne.

Według raportu Shark Attack File Report z 2023 r. surferzy byli zaangażowani w 42% ukąszeń na całym świecie. Chociaż liczba ukąszeń i zgonów wzrosła w zeszłym roku w porównaniu z rokiem poprzednim, autorzy raportu twierdzą, że liczby te w dalszym ciągu odpowiadają najnowszym trendom.

Burmistrz powiedział, że społeczność Honolulu zapewni niezbędne wsparcie po śmierci Perry’ego.

„Opłakując tę ​​niewyobrażalną stratę, pamiętamy nieodłączne niebezpieczeństwa, na jakie narażają się nasi ratownicy każdego dnia, i wyrażamy naszą najgłębszą wdzięczność za ich służbę” – powiedziała Blangiardi.