29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Tak robią ojcowie”: Amerykanin, który przeszedł przez polską granicę na Ukrainę po swoją córkę!

„Tak robią ojcowie”: Amerykanin, który przeszedł przez polską granicę na Ukrainę po swoją córkę!

Źródło obrazu: AP

Amerykańscy żołnierze 82. Armii Powietrznej przechadzają się ulicą w pobliżu dworca kolejowego w Presmisle w Polsce

Kiedy miliony uchodźców uciekają z Ukrainy, mężczyzna z Massachusetts uciekł z kraju, aby pomóc uciec swojej córce i wnukowi.

WCVB-TV donosi, że William Hubbard niedawno przyleciał do Polski i dołączył do swojej córki Aislyn i 8-miesięcznego syna Seraphima w ich domu pod Kijowem w drodze na Ukrainę.

Aislinn wyjechała na Ukrainę w 2018 roku w wieku 16 lat, aby studiować balet w prestiżowym Kijowskim Kolegium Choreograficznym. Próbował wyjechać, zanim Rosja rozpoczęła inwazję, ale jego syn nie miał metryki ani paszportu, ponieważ urodził się w domu podczas infekcji koronawirusem.

William wcześniej poleciał na Ukrainę, aby pomóc w teście DNA potwierdzającym amerykańskie obywatelstwo Serafina, ale się nie powiódł.

Hubbard i jego żona Deborah spędzili tygodnie próbując uzyskać pomoc ze swojego domu w Fitchburgu. Ale gdy wojska rosyjskie posuwały się naprzód, William postanowił udać się do Aislyn i Serafin, aby pomóc im w ucieczce.

„Zrobiłem to, co zrobiłby każdy tata w tej sytuacji” – powiedział Hubbard WCVB-TV.

Kiedy był na Ukrainie, Hubbard pojechał pociągiem do Kijowa i spotkał się z córką i wnukiem. Związali swoje rzeczy i cztery koty i pożegnali się z chłopakiem Aeslin, ojcem Serafina, który nie mógł opuścić kraju.

Trio uciekło na zachód wraz z innymi uchodźcami uciekającymi do sąsiednich krajów. W piątek trio czekało na granicy ze Słowacją. Hubbard powiedział, że ma nadzieję, że ich wnuk będzie mógł przekroczyć granicę, nawet jeśli nie ma paszportu.

„Tak właśnie robią ojcowie” – powiedział. „Dbają o swoją rodzinę”.

Najnowsze wiadomości ze świata

READ  Zapowiedź Fitness Authority Poland Muscle Festival Pro 2023