23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tajwański Tex Year otwiera w Polsce zakład produkcji słomy biodegradowalnej

Tajwański Tex Year otwiera w Polsce zakład produkcji słomy biodegradowalnej

Tajwański producent klejów topliwych Texear Group ogłosił swoje otwarcie Pierwsza w Polsce fabryka słomy biodegradowalnej.

Nowy zakład produkcyjny powstał w ramach joint venture z tajwańską firmą zajmującą się kompostowalnymi zastawami stołowymi i opakowaniami do żywności Minima Technology.

Fabryka została zainaugurowana oficjalną ceremonią 15 maja.

Wzięli w nim udział przedstawiciele różnych firm oraz przedstawiciele rządów Tajwanu i Polski.

Na całym świecie powstała dziewiąta fabryka roku Tex.

Zakład ma powierzchnię około 18 600 stóp kwadratowych i ma rozpocząć działalność w pierwszej połowie tego roku.

Posłuży do produkcji biodegradowalnych słomek wykonanych z polimerów roślinnych, certyfikowanych jako wolne od bifenylu A, ftalanów i innych plastyfikatorów.

Jak podaje Tex Year, jest pierwszym tajwańskim dostawcą zielonych towarów, który otworzył fabrykę w Polsce w ramach pierwszej fali tajwańskich inwestycji w Europie.

Firma otworzyła swój oddział w Knyśnie w Polsce, aby ułatwić szybką obsługę na rynku europejskim.

Witryna pomoże również odpowiedzieć na pilną potrzebę zastąpienia tradycyjnych tworzyw sztucznych w ramach „Europejskiego Zielonego Ładu” zainicjowanego przez Komisję Europejską pod koniec 2019 r.

Tex Ear otrzymał już certyfikat Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych oraz Niemieckiego Instytutu Nauczycielskiego w Normang.

Aby osiągnąć cele związane z zerową emisją netto, firma ściśle współpracuje z kilkoma producentami opakowań do żywności, firmami AGD, producentami montażu samochodów oraz firmami stolarskimi i tapicerskimi.

READ  Słowenia kontra Polska: Jak oglądać i streamować EuroBasket, kanał telewizyjny, czas, gdy Luka Doncic próbuje poprowadzić swój kraj z powrotem do tytułów