9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ta luksusowa podstawka parowa robi dużą różnicę

Ta luksusowa podstawka parowa robi dużą różnicę

Pokład Steam, widziany z tyłu, odchyla się do tyłu na podpórce Deckmate, do której jest przymocowany.

obrazek: Kotaku

podczas, gdy powierzchnia pary, ulepszony mini PC Valve, oferuje mnóstwo wrażeń w grach w formacie przenośnym, a brak podpórki był bolącym punktem. Wejście dekmatyzować: Prosty plastikowy wspornik, który pozwala przymocować nie tylko bardzo poręczną podpórkę, ale także wiele innych specjalistycznych rozwiązań montażowych z tyłu decku.

Deckmate jest dziełem inżyniera projektu produktu Siri Ramosa. Ramos opisał jak Społeczność Steam Deck Ich entuzjazm i wsparcie pomogły im rozwinąć to, co kiedyś było zabawnym osobistym projektem, we w pełni funkcjonalny produkt. Miłość społeczności do projektów w stylu małych twórców z pewnością będzie widoczna po prostu przez przewijanie p/SteamDeck. Deckmate wyewoluował z serii Drukowane prototypy 3D i wczesne części w gotowy produkt o profesjonalnym charakterze. Teraz, gdy używam go przez kilka tygodni, wydaje się być bardzo naturalnym rozszerzeniem platformy desktopowej, z kilkoma własnymi niespodziankami.

W centrum „systemu” Deckmate, jak nazywa to projektant, znajduje się „pięść”, prosty plastikowy pazur, który chwyta tył minikomputera jak bluza z kapturem biednego zombie. I podobnie jak balast, jest to bardzo płynne mocowanie, które nie koliduje z obudową zabezpieczającą zapasy systemu. Uchwyt może również pomieścić dwie zapasowe karty SD i, podobnie jak nakrycie głowy, z większym prawdopodobieństwem pozostanie tam, gdzie go położysz. Przeniosłem go na Steam Deck tylko raz, a wygięcie plastiku do tyłu, aby go usunąć, wydaje się czymś, co chcę zrobić najwyżej kilka razy.

Wycięcia są widoczne na górze i na dole urządzenia, patrząc od przodu, ale kolor i faktura plastiku dobrze komponują się z powierzchnią. Prawie tego nie zauważam ani nie czuję rękami podczas gry.

Powierzchnia parowa z dołączonym uchwytem Deckmate kładzie się w kanistrze twarzą do dołu.

Wspornik „grip” jest bezpiecznie przymocowany i zapewnia punkt mocowania dla wszystkiego innego.
obrazek: Kotaku

Sam wspornik uchwytu niewiele robi. Zamiast tego pozwala na umieszczenie różnych „mocowań” z tyłu urządzenia. Są one utrzymywane na miejscu przez parę sprężyn. Dostępne mocowania obejmują niezwykle łatwą w użyciu podpórkę, „krążki” z klejami do mocowania baterii lub koncentratora USB-C, uchwyty ścienne, a nawet 75mm uchwyt VESA widoczny z tyłu monitorów komputerowych.

Podczas gdy używałem jednej z moich kulek do poręcznego koncentratora USB-C, który pozwalał mi podłączyć różne urządzenia USB za pomocą kabla Ethernet, aby przyspieszyć pobieranie, czułem, że podstawka jest dla mnie ważniejsza.

Możesz nie myśleć dużo o staniu; To bardzo podstawowe urządzenie i koncepcja. Ale biorąc pod uwagę rozmiar i wagę Steam Deck, możliwość przymocowania go do tyłu przypomina trochę wyrastanie trzeciego ramienia, szczególnie podczas gry na kanapie lub łóżku.

Stało się to dla mnie jasne, kiedy postanowiłem rozpalić ogień Spider-Man: Remastered jedna noc. Leżąc na łóżku, z podpórką na miejscu, mogłem po prostu postawić urządzenie przed sobą, aby obejrzeć scenę początkową, a potem złapać je, gdy byłem gotowy do bujania się po wyspie Manhattan. Może to nie wydawać się oczywiste, jeśli nie poświęcisz wielu godzin na pokład, więc pozwól, że przedstawię kontekst.

Steam Deck jest utrzymywany w pozycji pionowej dzięki podpórce firmy Deckmate.

Deckmate jest kompatybilny ze słońcem, chociaż ja nie.
obrazek: Kotaku

Steam Deck jest tak ciężki, jak się wydaje. To świetne urządzenie! A granie przez długi czas, przynajmniej dla mnie, sprawia, że ​​ręce mi kłują, a potem drętwieją. Możliwość ustawienia go tak, aby ekran nadal był skierowany do mnie i danie sobie przerwy podczas nieinteraktywnych scen, pozwoliło mi spędzić więcej czasu na graniu. Podpórka ma również dobrą regulację. Może poruszać się o pełne 120 stopni i nigdy nie poczujesz tego cienkiego śmiecia związanego z przełącznikiem Nintendo, który zawsze wydaje się grozić natychmiastowym zerwaniem. Podpórka Deckmate jest również idealna do umieszczania urządzenia na biurku i mocowania klawiatury.

Czytaj więcej: Tak, możesz używać Steam Deck jako PC (Oto jak)

Jedną z nieoczekiwanych korzyści jest wysoka produkcja ciepła przez powierzchnię. Możliwość podparcia go z wentylatorem wyciągowym skierowanym w bardziej pionowym kierunku wydaje się lepszym sposobem na dostrojenie maszyny podczas pobierania czegoś lub odgrywania intensywnej graficznie sceny. Jeśli wierzyć Redditowi, może być też Aromaterapia Korzyści Dla mnie smacznego.

Innym niesamowitym zastosowaniem podpórki jest to, że leżąc w łóżku lub na kanapie mogę używać jej jako monopolu, co pozwoliło jej utrzymać większą wagę urządzenia. W rezultacie moje ręce nie wykonywały pracy zarówno obsługi, jak i trzymania urządzenia. Ogólnie rzecz biorąc, Deckmate z mocowaniem podpórki sprawił, że Deck był dla mnie znacznie wygodniejszą maszyną.

Chociaż uważam, że podstawka jest gwiazdą pokazu, innym może być bardziej przydatne zamontowanie dodatkowych akcesoriów na lepkich krążkach. Jak ostrzega strona Deckmate, klej używany w tych krążkach jest prawie trwały. Jeśli więc chcesz zainstalować duży akumulator, koncentrator USB lub coś innego, pamiętaj, że tworzysz dość trwałe połączenie między akcesorium płytowym a akcesorium. Pozostaną przyjaciółmi na całe życie.

Z tyłu Steam Deck widać koncentrator USB-C przytrzymywany przez uchwyt na płytę Deckmate.

Dużo się tam teraz dzieje.
obrazek: Kotaku

Jest kilka innych zastrzeżeń. Jeśli masz jakąś kaburę w stylu smartfona owiniętą wokół talii, dzięki czemu jest grubsza, podstawa gPrawdopodobnie nie pasuje do wspornika rip. Na szczęście Konwerter Deckmate Zawierający ten sam klej 3M, co krążki, zapewnia alternatywny sposób mocowania gZgraj z tyłu etui innej firmy. W przypadku niektórych chodników rozwiązywanie sporów może być niemożliwe. Podczas gdy FAQ Deckmate wydaje się dość optymistyczny, jeśli chodzi o jego przydatność do czegoś takiego jak plik Umywalka JSAUXstwierdziłem, że wspornik uchwytu był trochę za duży i sprawiał, że był niestabilny, gdy siedziałem w moim doku.

Możesz również używać tylko jednej podstawki na raz, więc jeśli chcesz użyć podpórki i ładować urządzenie za pomocą zewnętrznej baterii, będziesz musiał wybrać, co podłącza się do urządzenia. To prawda, że ​​jeśli używasz podpórki, prawdopodobnie i tak będziesz mieć płaską powierzchnię, na której możesz położyć baterię.

Steam Deck znajduje się obok różnych dodatków Deckmate.  Drut z boku nosi ślady podejrzanego Photoshopa.

Platforma Steam z dołączoną pięścią znajduje się obok różnych dodatków Deckmate (z prawej strony puck przykleja się do ogólnego koncentratora USB-C).
obrazek: Kotaku

Co najważniejsze, jeśli używasz koncentratora USB-C, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na długość kabla, zwłaszcza przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o pozostaniu przy koncentratorze. W moim przypadku podejrzewam, że umieściłem dysk zbyt nisko na moim koncentratorze, w wyniku czego kabel USB-C ma duże napięcie, gdy dociera do pojedynczego portu USB-C Decka. Prawdopodobnie spróbuję złożyć to z powrotem, ale ponieważ klej jest jednorazowy, prawdopodobnie będę musiał wykazać się kreatywnością. Morał z tej historii: zmierz długość kabla i skorzystaj z adapterów kątowych tam, gdzie ma to sens.

Po odłączeniu stacja dokująca i wszelkie urządzenia wyposażone w krążek z łatwością zmieszczą się w torbie do przechowywania, do której dołączony jest twój deck. Możesz to po prostu wpisać komora na spodzie Wielu użytkowników Steam Deck ma znaleźli twórczy używany do. Jeśli jednak Twoje potrzeby obejmują gamepad, klawiaturę i inne urządzenia peryferyjne, będziesz potrzebować większej torby. W tych chwilach, gdy chcesz podróżować z lekkim bagażem, możesz po prostu odłączyć mocowania Deckmate i pozostawić niezauważalny łuk „chwytu”.

Części Deckmate idealnie pasują do dolnej komory pojemnika na zapasy Steam Deck.

Części Deckmate idealnie pasują do dolnej komory pojemnika na zapasy Steam Deck.
obrazek: Kotaku

Jeśli chcesz tylko podpórkę, będziesz potrzebować stojaka na uchwyt, który działa za 20 USD, a następnie sama podpórka montuje się za dodatkowe 15 USD. Poszczególne krążki kosztują po 7 USD. Możesz także kupić „Whole System”, który obejmuje uchwyt, dwa krążki, uchwyt VESA, uchwyt ścienny i neutralny adapter do obudowy za 49 USD. Chociaż z pewnością można znaleźć tańsze opcje podpórki na Amazon i w innych miejscach, system Deckmate jest solidny i niezawodny. Siedząc na pokładzie z podpórką Deckmate, nigdy nie poczujesz, że się zawali (o ile kąt jest ustawiony prawidłowo). Jego rozmiar i jakość wykonania wydają się dobrze pasować do samego decka.

Możesz także przejść na sposób DIY Pobierz cyfrowe pliki Deckmate I sam to wydrukuj. Wyobrażam sobie, że zajmie to trochę prób i błędów, ale pliki są darmowe i rozpowszechniane, tak jak powinno, na licencji Creative Commons.

Ogólnie rzecz biorąc, Deckmate, zwłaszcza ze swoją podpórką, jest świetnym dodatkiem do Steam Deck, który rozszerza, gdzie (i jak) mogę grać na nim. Jest wysokiej jakości, dobrze wygląda i dobrze pasuje do etosu DIY. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy więcej wyjątkowych i wysokiej jakości projektów tego typu, gdy talia zaaklimatyzuje się w szerszym krajobrazie sprzętu do gier.

READ  Gracze ligi stają w obliczu wiecznie tajemniczego zakazu z powodu możliwego błędu