11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Szkoła Wiedźmina IRL w Polsce została zamknięta z powodu powiązań politycznych

Jeśli nie wiesz, prawdziwe życie Magik Szkoła działa w Polsce od siedmiu lat. Założona przez organizatorów wydarzenia 5 Żywiołów (5 ywiołów po polsku), Szkoła Wiedźmina powstała w 2015 roku i wyszkoliła 3000 czarownic, które twierdzą, że zabiły 2841 potworów. Myślę, że to dobrze zrobione.

Szkoła pozwoliła uczestnikom przeżyć inspirowane Wiedźminem przygody, jednocześnie poznając znaczenie wojny, magii, przyjaźni i poświęcenia. Ale jeśli myślisz: „To jest spełnienie marzeń, zapisz mnie”, mam złą wiadomość. Szkoła Wiedźmina została oficjalnie zamknięta.

Uważamy, że śmiech wiedźminów potrzebuje i zasługuje na własną grę. Zobacz poniżej powody.

Szkoła Wiedźmina wreszcie zamknęła swoje podwoje po rozdaniu CD Projekt Czerwony, którym pozwolono używać brandingu Wiedźmina, dobiegła końca. Wydaje się, że zwolnienie zostało postawione pod zarzutem politycznym.

5 Elements twierdzi, że City Project Red rozwiązało umowę z powodu zaangażowania Ani Wawrsiniak, pracowniczki konserwatywnej organizacji katolickiej Arto Louris. Grupa jest przeciwna LGBTQ +, przeciw aborcji i przeciw płci. Ania Wawrzyniak jest żoną Dastina Wawrzyniaka, założyciela 5 Elements. Post na Facebooku Jego żona Ania pracowała jako prawnik w firmie od 2017 do 2019 roku.

Jak wynika z posta na Facebooku, którego współautorami są Dostin i jego brat Dominic, Ania odeszła z firmy, by współpracować z Arto Lourisem: „Wytyczne prawne dotyczące wprowadzenia i realizacji obowiązku szczepień oraz konsekwencje niezastosowania się do niego oraz projekt prawo karzące nielegalną aborcję”.

Oboje powiedzieli, że Ania Witzer nie była w szkole od dwóch lat, a potem powiedzieli: „To jest osobista domena naszego pracownika […] Dlatego jako firma jesteśmy konsekwentnie apolityczni i nie damy się zastraszyć testowaniem naszych pracowników i oceną ich osobistych wyników.

Roe przeciwko Stanom Zjednoczonym. Biorąc pod uwagę oburzenie w odpowiedzi na odwrócenie możliwości przez Wade’a, nie dziwi fakt, że CD Projekt Red chce wykluczyć prawa Wiedźmina z tych, którzy sprzeciwiają się aborcji. 5 Elements twierdzi, że ustanawia nowe, oryginalne wrażenia z LARP.