15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Szefowie wypuszczają K. Brandona McManusa po procesie o napaść na tle seksualnym

Szefowie wypuszczają K. Brandona McManusa po procesie o napaść na tle seksualnym

Brandon McManus ma dość Waszyngtonu.

Zespół ogłosił, że Commanders wypuścili kickera w niedzielę wieczorem po tym, jak został oskarżony o napaść na tle seksualnym w pozwie złożonym w zeszłym miesiącu.

McManus, który pierwsze dziewięć sezonów spędził w Denver Broncos, w zeszłym roku zdobył 30 z 37 celnych trafień z gry, a wszystkie dodatkowe punkty zdobył dla Jaguarów. Po tym, jak zespół nie podpisał z nim ponownie kontraktu poza sezonem, Commanders pozyskali go na roczną umowę o wartości 3,6 miliona dolarów. Tej wiosny był jedynym zawodnikiem na liście liderów.

Brandon McManus podpisał roczny kontrakt z Commanders na początku tego sezonu

Brandon McManus podpisał roczny kontrakt z Commanders na początku tego sezonu. (Perry Knotts/Getty Images)

W zeszłym miesiącu dwie kobiety złożyły pozew na Florydzie, oskarżając McManusa o napaść na tle seksualnym podczas lotu Jaguarami do Londynu na mecz w zeszłym sezonie. Obie kobiety, których nazwiska nie zostały ujawnione, pracowały jako stewardesy w samolocie czarterowym lecącym do Londynu na mecz Jaguarów z Atlanta Falcons na stadionie Wembley. Kobiety stwierdziły, że był to ich pierwszy kontakt z zespołem.

Kobiety twierdziły, że lot „szybko przerodził się w imprezę” oraz że McManus i inne osoby zignorowały ich przestrzeń osobistą, bezpieczeństwo podróży lotniczych i przepisy federalne. McManus rzekomo próbował zwerbować innych uczestników imprezy, rozdając banknoty o wartości 100 dolarów, aby nakłonić ich do picia i tańca dla niego.

Pierwsza kobieta zeznała, że ​​McManus próbował ją pocałować, gdy siedziała podczas zamieszania, oraz że dwukrotnie ją uderzył, gdy podawała jej jedzenie i napoje. Druga kobieta stwierdziła, że ​​McManus również ją zaatakował podczas jednego z posiłków na pokładzie samolotu, a gdy się z nim skonfrontowała, „uśmiechnął się i odszedł”.

McManus w oświadczeniu złożonym za pośrednictwem swojego prawnika zaprzeczył stawianym mu oskarżeniom.

„Brandon chciałby podziękować przywódcom Waszyngtonu za możliwość bycia częścią organizacji” – powiedział McManus w oświadczeniu za pośrednictwem swojego prawnika w niedzielę wieczorem. „Jednakże powtarzamy, że zarzuty wobec Brandona są i nadal będą całkowicie fałszywe i, co ważniejsze, niezgodne z niepodważalnymi dowodami oraz wcześniejszymi niespójnymi oświadczeniami i zaniechaniami oskarżonych. Jesteśmy jednak rozczarowani decyzją zespołu o wcześniejszym zwolnieniu Brandona miał okazję obronić się przed tymi zarzutami „Będziemy energicznie bronić i oczyszczać imię i reputację Brandona w drodze działań prawnych. Jesteśmy zdeterminowani odeprzeć te zarzuty, całkowicie go oczyścić z zarzutów i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go z powrotem na boisku, na którym jego miejsce .”

Kobiety włączyły także Jaguary do swojego pozwu za rzekomy brak nadzoru nad McManusem i niezapewnienie pracownikom bezpiecznego środowiska. Jaguary wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że „badają tę sprawę”.

„Dzisiaj wcześniej dowiedzieliśmy się o pozwie cywilnym wniesionym 24 maja przeciwko Brandonowi McManusowi” – ​​stwierdzili przywódcy w oświadczeniu po pierwszym zgłoszeniu pozwu. „Poważnie podchodzimy do zarzutów tego rodzaju i przyglądamy się tej sprawie. Skontaktowaliśmy się z biurem ligi i przedstawicielem Brandona i na razie zastrzegamy sobie dalsze komentarze”.