25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Szef działu efektów wizualnych i animacji Marvela został podobno zwolniony

Szef działu efektów wizualnych i animacji Marvela został podobno zwolniony

Victoria Alonso, długoletnia prezes Marvela odpowiedzialna za produkcję fizyczną, postprodukcję, efekty wizualne i animację, została zwolniona na prośbę współprezesa Disneya Alana Bergmana, zgodnie z nowym raportem Disneya. różnorodny.

Raport pojawił się tuż po nagłym odejściu Alonso z firmy, co zaskoczyło wielu obserwatorów. Alonso jest związany z Disneyem od 2006 roku i był znany jako jeden z najbardziej wpływowych producentów firmy. Jej prace sięgają czasów Iron Mana z 2008 roku, gdzie była koproducentką i producentem efektów wizualnych.

Nie jest jednak jasne, dlaczego Alonso został zwolniony, ponieważ problemy z efektami wizualnymi Marvela pojawiają się w wiadomościach już od jakiegoś czasu, a Ant-Man & The Wasp: Quantumania to najnowszy projekt MCU do zarabiania pieniędzy. Zgłoszono, że Alonso był „zszokowany” decyzją. Wygląda na to, że Kevin Feige, który był jej bezpośrednim szefem, nie był zaangażowany w tę decyzję.

Victoria Alonso z Alanem Bergmanem w pierwszym występie Ant-Mana i Osy. | Źródło zdjęcia: Alberto Rodriguez/Getty Images

IGN skontaktował się z Disneyem w celu uzyskania oświadczenia, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

Problem z efektami wizualnymi Marvela

Efekty wizualne stały się powracającym problemem w Marvelu, w dużej mierze napędzanym przez wyczerpujące tempo, jakie przyjęło studio, próbując obsługiwać wiele platform. W 2022 roku IGN przeprowadził wywiady z kilkoma artystami VFX, którzy mówili o krótkich terminach i nieustannych próbach w obliczu wielkiego strachu przed umieszczeniem na czarnej liście.

Chociaż Alonso odegrał dużą rolę w ogólnej strategii Disneya, niewielu powstrzymało się od bezpośredniego obwiniania jej za problemy z efektami wizualnymi Marvela.

„[Alonso] Była uosobieniem profesjonalistki i zna się na rzeczy” – miał powiedzieć Variety były dyrektor Disneya.

Bez względu na powód nagłego odejścia Alonso, Marvel znajduje się pod większą presją niż kiedykolwiek, gdy rozpoczyna się faza 5 i ma kolejną dziurę do wypełnienia po stracie kolejnego wieloletniego weterana.

READ  Shakira zdaje sobie sprawę, że była oszukana przez słoik dżemu, o którym mowa w teledysku z głową w lodówce: raport

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości w IGN, a także współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Czy masz radę? Wyślij jej bezpośrednią wiadomość na the_katbot.