6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Świątek pokonuje Osakę, aby ukończyć Sunshine Double z tytułem Miami

Świątek pokonuje Osakę, aby ukończyć Sunshine Double z tytułem Miami

Iga Świątek przedłużyła zwycięską passę Hologic WTA Tour na twardym korcie, wygrywając 6:4, 6:0 z Naomi Osaka w finale Miami Open. Było to 17 z rzędu zwycięstwo Świątka i trzeci z rzędu tytuł.

W poniedziałek Świątek po raz pierwszy w karierze oficjalnie awansuje na 1. miejsce na świecie. Wchodzi na pozycję po wygranej 1 godziny 17 minut przewagi.

„Czuję się naprawdę dobrze i zadowolona i bardzo dumna z siebie” – powiedziała Świątek na pomeczowej konferencji prasowej. „Czuję, że powinienem świętować, ponieważ nie wiem, jak długo będę w stanie nadążyć za tą passą”.

Czytaj więcej: Tutaj mamy nadzieję na więcej meczów w Swatku i Osace

Zakończono podwójny Sunshine: Świątek dołączyła również do ekskluzywnego klubu i została dopiero czwartą kobietą, która w tym samym sezonie wygrała Sunshine Double – WTA 1000 Indian Wells i Miami.

Innymi graczami są Stephanie Graf (1994 i 1996), Kim Clijsters (2005) i Victoria Azarenka (2016), wszyscy byli gracze. 20-letni Świątek jest najmłodszą kobietą, która dokonała tego wyczynu.

– Czuję się bardzo uprzywilejowany, będąc wśród tych graczy, bo kilka lat temu nawet o tym nie mogłem marzyć – powiedział Świątek. „Wiedziałem, że trudno będzie rozegrać te dwa turnieje z rzędu. W końcu zdałem sobie sprawę, że to tylko kolejny mecz i zrobiłem to krok po kroku”.

Podsumowanie finału w Miami: Swatik Osaka wygra 17. mecz z rzędu

2022 Miami

Posiadanie WTA 1000: Zwycięska passa Świątek trwa nadal, a wszystkie jej siedemnaście zwycięstw w pierwszych trzech turniejach WTA 1000 sezonu.

Świątek zdobył tytuły WTA 1000 w Doha, Indian Wells, a teraz w Miami, dołączając do Sereny Williams (2013 – Miami, Madryt, Rzym, Toronto) i Caroline Wozniacki (2010 – Montreal, Tokio, Pekin) jako jedyni, którzy wygrali trzy lub jeszcze. 1000 kolejnych tytułów WTA w jednym sezonie.

Ale Świątek jest jedynym graczem, który wygrał trzy pierwsze turnieje WTA 1000 w jednym sezonie. To był jej czwarty tytuł WTA 1000 i jej szósty tytuł w singli.

Świątek został pierwszym zawodnikiem, który wygrał 17 kolejnych meczów na korcie twardym w ciągu jednego roku kalendarzowego, odkąd Williams wygrał 20 kolejnych meczów między Australian Open a Toronto w 2015 roku.

– Dużo się o sobie nauczyłem, że mogę iść dalej i naprawdę nie muszę czuć 100 procent punktów, żeby wygrywać mecze ze świetnymi zawodnikami – powiedział Świątek. „Teraz mogę sobie trochę bardziej ufać. Naprawdę użyłem tej czcionki, aby zyskać większą pewność siebie, a także poprawić pozycję”.

Momenty meczowe: Rozpoczął się trudny 10-minutowy mecz, w którym Osaka uratował dwa punkty przerwy i przetrwał siedem remisów, zanim się utrzymał. Po kilku wyrównanych meczach Świątek wygrał pierwszą połowę dnia dośrodkowaniem w tył, wygrywając 3-2.

To będzie decydujący moment. Swatek wspiął się na szczyt dzięki jednemu setowi pomimo śmiałej taktyki Osaki w powrocie z głębi pola. Świątek utrzymała tempo na początku drugiego seta i od razu wyrwała się z Osaki z mocnym powrotem ze swojej strony.

Ostatecznie Świątek rozegrała ostatnie siedem meczów, aby przedłużyć swoją niesamowitą passę zwycięstw. Świątek nigdy nie trafił na break point i zdobył dokładnie dwie trzecie punktów za drugi serwis Osaki (20 punktów za 30).

– Gra z Naomi w finale była bardzo ekscytująca i wiedziałem, że świat będzie patrzył, bo to po prostu świetny mecz do naśladowania – powiedział Świątek. „Chciałem dać najlepszy możliwy tenis, aby ludzie byli usatysfakcjonowani. Ale z drugiej strony sam widok, że mogę dobrze grać przeciwko takiemu graczowi, jest naprawdę satysfakcjonujący”.

READ  Tin Hag staje przed trudnym zadaniem, a Man City zaczyna się w West Ham