30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Superbed Poland: Anand prowadzi z trzema kolejnymi zwycięstwami

Tygrysowi nie można zapobiec

Wisziego Anandy Trzy proste wygrane Brak Fluke’a w czwartek. Drugi dzień mistrzostw świata rozpoczął od dwóch kolejnych zwycięstw, przedłużając swoją zwycięską passę do pięciu gier, pokonując w kolejnych rundach Grilla Szewczenkę i Levona Aroniana. Remis z białymi z Janem-Krzysztofem Dudą, przy trzech rundach przed końcem, dał Indianom dwa punkty przewagi nad swoim najbliższym ścigaczem.

Węgierska gwiazda Richard Rappord, Jeden z trzech kandydatów Granie w Polsce odzwierciedlało rekord pierwszego dnia Ananda, który awansował na drugie miejsce z trzema zwycięstwami z rzędu. Osiemnaście rund przed rozpoczęciem Blitzu w niedzielę, Anand i Robert zmierzą się w 9. rundzie Rapidu. W drugiej rundzie konkursu zostanie zastosowany normalny system punktacji (1 punkt za zwycięstwo, 1 punkt za remis).

Wesley Chow i John-Christoph Duda dzielą trzecie miejsce z 7/12 punktami. Amerykański arcymistrz pokonał swojego polskiego kolegę w bezpośredniej konfrontacji w 5. rundzie.

Radoslav Vojtasek

Jan-Krzysztof Duda wygrywa Radosława Wojtaszka czarnymi figurami na wszystkich polskich spotkaniach | Zdjęcie: Leonard Oates

Po zrzuceniu Szewczenki na biało, Anand miał trudne zadanie stawiając czoła Aronianowi z czarnymi figurami, aby rozpocząć dzień na prawej nodze. Aronian, który miał wtedy +1, zepchnął swoją G-Paw na 13 w Bishop Open (1.e4 e5 2.Gc4) Po chwili mężczyzna z Erewania zdecydowanie się potknął.

16.Sc4 Był już celny z białymi, ponieważ pozwalał skoczkowi złapać żołnierza w e4. 16 … Sxe4 – Atakowanie najsłabszego żołnierza w f2 – Świetna oferta. Nie był to jednak błąd nieudany.

Jedynym sposobem na kontynuowanie walki jest 17.Gxe4, podczas gdy Aronian 17.Sxb6 Nie wygląda ładnie 17 … Nxf2

READ  Sophia Hartley Edward Little / Levitt / Polska przecina St. Domes / Gray-NG / Windrobe / Manmouth

18 … Źle jest złapać skoczka z powodu Hh4 + 18.Hd2 Hxb619 … Bicie skoczka jest ponownie zabronione ze względu na Wxe1 +.

Aronian poszedł 19.Wxe5Ale 19 … Sxg4 + 20.Kg2 Sxe5 W pełni zintegrowany status bloku. Po czterech ruchach Anand „miał materiał i rekompensatę”, ponieważ miał dwóch dodatkowych żołnierzy, wciąż atakując nieszczęśliwego białego króla. Aronian zrezygnował.

Jedenaście Aronian, Viswanathan Anand

Levon Aronian w starciu z Vichy Anand | Zdjęcie: Leonard Oates

W 4 rundzie Robert odniósł swoje pierwsze zwycięstwo, pokonując białymi figurami Davida Gavrilescu. Ten ostatni zastąpił Konstantina Lubulescu. Urodzony w 2003 roku, oczywisty zacofanie do tej pory namalował Wojciecha i Chowa w Warszawie – szacowny występ, który daje mu wysoki szacunek dla jego elitarnych przeciwników.

Poza francuską obroną, zawsze twórczy związek popchnął jego armię do króla.

Tutaj Gavrilescu 29 … gxh6 ma być zagrane, jedyne posunięcie, które częściowo pokona niebezpieczne groźby białych. Młody Rzymianin zamiast tego dokonał egzekucji swojej królowej 29 … Hxc4Ale wkrótce zdał sobie sprawę, co zrobił źle, ponieważ Robert nadal naciskał na swoich żołnierzy – 30.hxg7 Gxg7 31.Hc2 Sbd5 32.h6 Gh8. Biały wyraźnie siedział na miejscu kierowcy, ale przekształcenie przewagi w sukces nie było rzeczą zwyczajną.

Po dziesięciu ruchach zbliżenie zostało zdecydowanie przełamane.

43.W1a7 + Kd6 44.Gxd5 Kxd5 45.Wxc8 Sxc8 46.Hb7 + I król rozpoczął polowanie.

46 … Kc4 47.Wa4 + Kd3 48.Hb3 + Ke2 49.Wa2 Hd5 50.Ga5 + Dopiero tutaj, z zastępcą na pokładzie, Gavrilles zrezygnował.

W ciągu miesiąca związek, który nawet Wśród uczestników Kandydaci zagrają w Norweskim Turnieju Szachowym (od 31 maja do 10 czerwca) w Madrycie. Zmierzy się z grającymi w Warszawie Fabiano Caruaną i Johnem-Christophe Dudą.

Richard Rapport

Ryszard Robert | Zdjęcie: Brian Adams


Poziomy po 6 rundzie (2 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis)

READ  Polska zgarnęła Late Leveler w towarzyskim remisie ze Szkocją

Wszystkie gry

Spinki do mankietów