30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sukces projektów Polska, Ukraina 2022 Podłączanie Codebus | Aktualności

Pierwsza fabuła polskiej pisarki-reżyserki Sonji Orlewicz-Zakrzewskiej Delfin Wybrano najlepszą ofertę podczas 24. edycji targów koprodukcyjnych Wschód-Zachód, które łączą Cottbus (Coco, listopad). 9-11), który odbył się podczas festiwalu filmowego Codebus.

Orlewicz-Zakrzewska i jej producentka Magdalena Sztorc, warszawska wytwórnia Before My Eyes również otrzymała nagrodę w wysokości 5000 euro od Chorwackiego Centrum Audiowizualnego za dalszy rozwój projektu.

Opisywany jako „intymny dramat z ekstrawaganckim akcentem”, projekt przedstawia chłopaka piosenkarza, który wraca z wakacji z delfinem rosnącym w brzuchu. Orlewicz-Zakrzewskiej, „korzystając z odwrócenia ról pary w związku z ciążą, chcę podkreślić płynność potrzeb płciowych i pokazać różne sposoby realizacji 'porodu'”.

Dwa leady zostały już potwierdzone z Jasminą Polak Kurwa Bornholm Nominowany do Oscara muzyk Johna Gomesa Anna i Bartós zagrają Bilenia Święto Bożego Ciała Zagrał chłopaka Johna.

Projekt o wartości 1,6 mln euro został opracowany podczas tegorocznej premiery funkcji MIDPOINT i otrzymał w lipcu ubiegłego roku nagrody Connecting Cottbus oraz Rotterdam Lab Award na wystawie East Promises w Karlowych Warach.

Tymczasem jury cocoPITCH złożone z producentów Alicji Grawon-Jaksik (MTL Maxfilm, Polska), Alesa Pavlina (Perfo, Słowenia) i agenta sprzedaży Francesca Tiberi (True Colours, Włochy) przyznało tegoroczną nagrodę Avonpost Pitch Packaging Award Mystery Film/Harry Movie. Dziedzictwo Z kijowskiego współczesnego kina ukraińskiego autorstwa ukraińskiego krytyka i reżysera Stanislava Pydiutsky’ego oraz jego producentów Valerii Sochyvets i Inny Lastochkiny.

W ramach nagrody rumuński zespół postprodukcyjny zapewni zwycięskiemu projektowi usługi o wartości do 15 000 euro.

Nagrodę Producers Network Award, przyznawaną bezpłatnie dla Producers Network w Cannes w maju przyszłego roku, otrzymali producenci Petra Ivány z węgierskiego Lupa Pictures i Margarita Amineva-Jester z berlińskiego Voice Films za projekt Cocopitch Porbala Nagy. Pochodzenie świataMinos Nikolakakis otrzymał nagrodę Three In-Depth Script Consulting Award projektu MIDPOINT. Asfalt (Grecja), Nikon Romanchenkos stan (Ukraina) i Nermina Hamzagića Supermarket (Bośnia i Hercegowina).

READ  Polska pokonała 27 punktów Shengalii w drugim towarzyskim zwycięstwie

W pracach jury w składzie: Lukas Moudry (Studio Beeb, Czechy), Stefan Ivancic (Unregulated Films, Serbia), Julia Peters (Zip Film & Wehrleihe, Niemcy) oraz Waheed Zamani z niemieckiego domu postprodukcyjnego De-Facto Motion . A Robert Wunsch wręczył węgierskiemu dyrektorowi Balázsowi Dudásowi nagrodę D-Facto Motion WIP w wysokości 35 000 euro za usługi rzeczowe i 5000 euro za dodatkowe koszty. palenie Otrzymał również nową nagrodę od studia Bip z Pragi za usługi postprodukcji dźwięku w naturze o wartości 6 000 euro.

Historie sukcesu Coco

Reżyserka Coco Marjorie Bendeck powiedziała, że ​​10 filmów zaprezentowanych jako projekt na Coco zostanie pokazanych w programie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cottbus.

Obejmuje światową premierę Irmy Bujauskite Krok 9 i historia dorastania Arlene Millsev Sztuka spadania Studium postaci polskiej reżyserki Anny Jadowskiej w konkursie festiwalu filmów młodzieżowych do lat 18 Dziewczyna na dachu Rywalizacja z innymi absolwentami Koko, takimi jak zdobywczyni podwójnej nagrody Karlovy Vary 2022 autorstwa Beaty Barkanowej To słowo i badania Paula Negoscu dotyczące męskiej toksyczności Ludzie działania O Najlepsze Wyróżnienia w Specjalnym Konkursie Filmowym Cottbus.