20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Studio Blizzard wstrzymuje plany federacji z powodu rzekomej ingerencji kierownictwa [Updated]

Studio Blizzard wstrzymuje plany federacji z powodu rzekomej ingerencji kierownictwa [Updated]

For Proletariat pokazuje, jak członkowie związku unikają rzekomej ingerencji kierownictwa”./>
Zbliżenie / Scena z filmu Proletariat Czar Wyjaśnij członkom związku, aby uniknąć rzekomej ingerencji kierownictwa.

W zeszłym miesiącu personel ds Czar Pracownia Proletariatu Stała się trzecią grupą w Activision Blizzard, która utworzyła syndykat. Dziś jednak Communications Workers of America wycofuje się z prób wybrania National Labour Relations Board (NLRB), która mogłaby zmusić firmę macierzystą Activision Blizzard do uznania tego związku. Czyniąc to, CWA powołuje się na działania dyrektora generalnego Proletariatu Setha Sivaka, które uniemożliwiły „wolne i uczciwe wybory”.

W oświadczeniu przekazanym Ars Technica rzecznik CWA powiedział, że Sivak „postanowił pójść za przykładem Activision Blizzard i odpowiedział na pragnienie pracowników zjednoczenia się z taktykami konfrontacyjnymi”. Według CWA taktyka ta obejmuje „serię spotkań, które zdemoralizowały i osłabiły morale grupy”.

Inżynier oprogramowania Proletariat, Dustin Yost, powiedział w załączonym oświadczeniu, że te spotkania kierownictwa „odbiły się” na grupie za pośrednictwem Frama.[ing] Zamiast tego rozmowa jako osobista zdrada [of] Szanuj nasze prawo do zjednoczenia się, aby się chronić i usiąść przy stole…”

Organizacja Proletariat powiedziała w zeszłym miesiącu, że „zdecydowana większość” pracowników studia podpisała karty poparcia dla związku. Ale Activision Blizzard odmówił dobrowolnego uznania związku, co doprowadziło do powstania CWA Lobbowanie na rzecz wyborów NLRB Aby wymusić problem w tygodniach poprzedzających dzień zmiany.

Pod Zasady NLRBPracodawca jest nielegalny, aby „ingerować, powstrzymywać lub zmuszać pracowników”, którzy próbują zrzeszać się w związkach zawodowych. Ale pomimo mówienia o „taktyce konfrontacyjnej” kierownictwa, CWA nie zadeklarowało, że złożyło do NLRB jakiekolwiek skargi dotyczące nieuczciwych praktyk biznesowych w związku z tego rodzaju nadużyciami.

bardzo szybko?

W maju ubiegłego roku Activision Blizzard studio Raven Software testowało jakość Wygrał podobne wybory NLRB Stać się pierwszym w pełni uznanym stowarzyszeniem w amerykańskiej branży gier. W grudniu pracownicy Blizzard Albany QA wygrali wybory NLRB osiągnąć uznanie.

READ  Instagram zmienia kolejność na rzecz oryginalnych treści

W przeciwieństwie do tych studiów, Proletariat naciskał na związek, który reprezentowałby wszystkich pracowników niezwiązanych z zarządzaniem, a nie tylko tych z działu kontroli jakości. Najwyraźniej doprowadziło to do Wewnętrzne raporty niezgody O szybkości i zasięgu wysiłków uzwiązkowienia studia w Bostonie.

W odpowiedzi na prośbę o komentarz, wiceprezes Activision Blizzard ds. relacji z mediami, Joe Christinat, powiedział, że firma „z zadowoleniem przyjęła możliwość bezpiecznego wyrażenia przez każdego pracownika swoich preferencji poprzez tajne głosowanie. Nasz zespół Proletariat każdego dnia wykonuje wyjątkową pracę. koncentruje się na pracy ze swoimi zespołami, aby nadal tworzyć Proletariat Miejsce, w którym każdy może się rozwijać, prosperować i być częścią niesamowitego zespołu i kultury”.

[Update (Jan. 25): Speaking to Ars Technica, Chritinat said that allegations of „confrontational tactics” from Sivak are „totally false.”

„The Proletariat CEO was responding to concerns from employees who felt pressured or intimidated by CWA and wanted more information about what joining a union could mean,” he said. „He was defending his employees’ right to express their true preferences in a private vote, so they couldn’t be targeted for their perspectives—like he himself is being targeted by the CWA right now in public statements.”]

W oświadczeniu przekazanym prasie na początku tego miesiąca rzecznik Blizzarda powiedział, że „niektórzy pracownicy powiedzieli, że czuli presję, by podpisywać karty związkowe i nie byli odpowiednio poinformowani o tym, co podpisują i co to oznacza, kiedy podpisują… aby upewnić się, że wszyscy mogą podpisać.” Pracownicy mogą zabrać głos, to jest ich decyzja”.

Po uruchomieniu ww Sprytna, oparta na magii gra Battle Royale Czar W 2020 roku proletariat Została przejęta przez Activision Blizzard w czerwcu ubiegłego roku I przeszedłem do tworzenia treści dla Świat Warcrafta.

READ  Rozgrywka Starfield wyciekła do sieci – uważajcie na spoilery