22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Studia zawieszają umowy na książki podczas strajku – Różne

Studia zawieszają umowy na książki podczas strajku – Różne

Amazon, HBO i Warner Bros. W związku z trwającym strajkiem scenarzystów telewizja i inne masowe studia zawiesiły niektóre umowy pierwszego spojrzenia i pakiety.

Mówi źródła zbliżone do sytuacji różnorodny Amazon wyśle ​​​​wiadomości w poniedziałek, powiadamiając osoby, których to dotyczy. W pracowni znajdują się rzeźby twórców, którzy świadczą usługi produkcyjne, ale nie piszą.

HBO podobno dzwoni, aby ostrzec osoby, ale oficjalne wiadomości nie zostały jeszcze wysłane.

2 maja Writers Guild of America (WGA) ogłosiła strajk po nieudanym podpisaniu nowej umowy z Sojuszem Producentów Filmowych i Telewizyjnych (AMPTP). Wkrótce wybuchły strajki w Nowym Jorku, Los Angeles i Atlancie, a wiele produkcji zostało zamkniętych z powodu strajku.

Chociaż wiadomość o zawieszeniu umów zagregowanych jest nieco sprzeczna, nie jest bynajmniej nieoczekiwana. Według wielu źródeł agencji, z którymi rozmawiałem różnorodnyOni i ich agenci byli przygotowani na dokładnie ten scenariusz, odkąd rozmowy o strajku stały się poważniejsze. W umowach dotyczących tych transakcji jest jasne, że zaangażowanie się w „akcję pracowniczą”, taką jak strajk, pozwala studiu wstrzymać transakcję i wstrzymać płatności.

Agenci potwierdzili jednak, że w tym momencie nikt nie słyszał żadnych rozmów o całkowitym zakończeniu umów. Taki ruch byłby znacznie ostrzejszy i prawdopodobnie wystąpiłby tylko wtedy, gdyby cios był podtrzymywany przez dłuższy czas. Spekulowano, że takie posunięcie mogłoby pozwolić studiom na zawieranie kosztownych umów z dużymi producentami, którzy niekoniecznie produkują dużo treści, ale z drugiej strony jest to sytuacja, która może się wydarzyć za kilka tygodni lub miesięcy.

READ  Użytkownicy Netflix pozwolili „wyć” po „dzikiej inkluzji” w nowym filmie Netflix Heart of Stone