6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stogródka kupi 14 sklepów spożywczych w Polsce

Spółka zależna Maxima Grupė Stokrotka Zgodził się kupić W województwie mazowieckim działa 14 sklepów spożywczych.

Transakcja, która ma zostać sfinalizowana do końca tego roku, podlega pewnym warunkom, w tym uzyskaniu zgody urzędu antymonopolowego.

Emperia Holding, spółka zależna Maxima Grupė, prowadząca w Polsce sieć sklepów spożywczych Stokrotka, kupiła w ubiegłym roku osiem sklepów na terenie Warszawy.

„Wyzywające czasy”

Dyrektor generalny Maxima Grupė i prezes zarządu Mantas Kuncaitis powiedział: „Pomimo trudnych czasów wierzymy w ten region zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i możliwości rozwoju. Dlatego byliśmy w stanie dalej inwestować i wdrażać Drugie nabycie W ciągu roku.

„Transakcja zawiera element nieruchomościowy, co wpisuje się w nasz kierunek wzmacniania portfela nieruchomości. Koncentrujemy się na ekspansji na polskim rynku poprzez działania M&A z kluczowymi kryteriami wzrostu organicznego i dobrym dopasowaniem do modelu biznesowego Stogrodki.

Polski detalista spodziewa się, że sprzedaż w 14 sklepach przekroczy 25 mln euro.

„Planowany wzrost organiczny”

Arūnas Zimnickas, Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu Stogródki, dodał: „Po przejęciu ośmiu sklepów sfinalizowanych do końca 2021 roku, podpisana niedawno akwizycja 14 sklepów w województwie mazowieckim jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję. Umożliwienie ekspansji w regionie i oprócz planowanego wzrostu organicznego.”

Do końca 2021 r. sieć sklepów Stogrodki obejmowała ponad 800 sklepów własnych i franczyzowych, o obrotach przekraczających 1 mld euro.

W 2018 roku Maxima Grupė . z siedzibą na Litwie Przejęcie sieci handlowej.

© 2022 Europejski Dziennik Supermarketów – Twoje źródło najnowszych Sprzedaż detaliczna Aktualności. Artykuł autorstwa Dayety Das. Kliknij Zarejestrować Aby zarejestrować się do ESM: Europejski Magazyn Supermarketów.

READ  Kasaya otwiera biuro w Polsce, aby rozszerzyć swoją globalną obecność