14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Starbucks oferuje darmowy prezent tylko na jeden dzień

Starbucks oferuje darmowy prezent tylko na jeden dzień


Nowy Jork
CNN

Starbucks ma nadzieję zwabić klientów małym prezentem: bezpłatną słomką wielokrotnego użytku.

W środę każdy, kto zakupi rzemieślniczy napój zimny, np. kawę mrożoną lub nowe napoje energetyczne niezależnie od wielkości, otrzyma gratis kolorową słomkę wielokrotnego użytku. Prezent jest częścią szerzej zakrojonych wysiłków Starbucks na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju i, miejmy nadzieję, generowania sprzedaży.

Słomki są dostępne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do wyczerpania zapasów, gdzie będą dystrybuowane w kawiarniach oraz na zamówienie za pośrednictwem aplikacji innych firm, takich jak Uber Eats, DoorDash i Grubhub.

Starbucks stwierdził, że słomki wielokrotnego użytku są „kompatybilne z pokrywką Starbucks Cold Cup i większością zimnych kubków wielokrotnego użytku Starbucks”. W 2020 r. jej lokalizacje zaprzestały stosowania jednorazowych plastikowych słomek i zamiast tego oferują biodegradowalne słomki z wieczkami typu „kubek niekapek”.

Sieć w ostatnich miesiącach intensyfikowała także rabaty i oferty, próbując ożywić sprzedaż po rozczarowującym kwartale. Starbucks nie rozdaje zbyt często darmowych prezentów poza corocznym rozdawaniem bezpłatnych czerwonych plastikowych kubków w okresie świątecznym.

Zrównoważony rozwój był obszarem zainteresowania dyrektora generalnego Starbucks Lakshmana Narasimhana. Firma pracuje także nad wprowadzeniem nowych zimnych kubków, które zużywają aż o 20% mniej plastiku w porównaniu do dotychczasowej wersji.

Kubki te wpisują się w ciągłe wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, mające na celu zmniejszenie o połowę ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla do 2030 r. Podobnie jak inne duże firmy, sieć twierdzi, że chce zmniejszyć zależność od tworzyw sztucznych, ponieważ materiał ten jest w większości wytwarzany z paliw kopalnych.

READ  28 produktów, które pomogą rozwiązać nawet najbardziej krępujące problemy