20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Square Enix przedstawia DioField Chronicle, nową strategiczną grę RPG, która pojawi się na Switchu w 2022 r.

Square Enix przedstawia DioField Chronicle, nową strategiczną grę RPG, która pojawi się na Switchu w 2022 r.

Square Enix właśnie ogłosiło nową strategiczną grę RPG o nazwie Kronika DioField. Stworzony przez zespół „doświadczonych” twórców strategii w Lancarse Ltd, jest pełen „niesamowitych” projektów wizualnych i dźwiękowych i obiecuje zadowolić fanów tych gatunków, a także nowych.

Krótko mówiąc, tytuł ten określany jest jako „wysoce strategiczna gra RPG” osadzona w świecie honoru i politycznych intryg. W trakcie fabuły gracze poprowadzą jednostki przez wiele potyczek bojowych, korzystając z systemu „Bitwa taktyczna w czasie rzeczywistym”.

Bitwy toczą się w czasie rzeczywistym – możesz wstrzymać grę, aby wydawać polecenia i oczyścić pole bitwy, ale świat i wrogowie nie będą siedzieć i czekać, aż twoje wojska przyjmą swoją kolej.

Oznacza to, że będziesz musiał dokładnie ocenić warunki na pierwszej linii, decydować o swoich prośbach i sprytnie wykorzystać różnorodne umiejętności, klasy i sprzęt, aby zdobyć przewagę. I oczywiście wszystko to dzieje się na niesamowitych polach bitew, które łączą dioramy z rzeczywistością i nadają grze charakterystyczny i piękny styl wizualny.

Oto niektórzy weterani pracujący nad tym projektem:

Obejmuje to projekty postaci autorstwa Taiki (Lord of Vermillion III i IV), grafiki koncepcyjne autorstwa Isamu Kamikokuryo (FINAL FANTASY XII i FINAL FANTASY XIII) oraz projekty scenariuszy autorstwa Yuu Ohshimy (Fire Emblem Awakening).

Zawiera również niesamowitą ścieżkę dźwiękową autorstwa światowej sławy kompozytora Ramina Djawadi – najbardziej znanego z pracy nad Game of Thrones, Westworld, Pacific Rim i nie tylko!

Oto pełne podsumowanie historii gry:

Gra toczy się w wyjątkowym świecie, który łączy w sobie wpływy fantasy, średniowieczne i współczesne. Pod kontrolą dynastii Shaytham królestwo Alletain na wyspie DioField od 200 lat zaznało pokoju – ale pojawienie się nowych mocy i nowoczesnej magii oznacza, że ​​wkrótce się to zmieni.

Królestwo Alletain jest bogate w jadeit – cenny minerał, znany ze stosowania jako podstawowy składnik magii i czarów. Oczywiście ten cenny zasób zawsze przyciągał uwagę, nieuchronnie ze strony Imperium i Przymierza, które zwróciły swój wzrok na wyspę.

W trakcie tego konfliktu przejmujesz dowództwo nad grupą elitarnych najemników, którzy nazywają siebie „Błękitnym Lisem”. Ale czy nazwa ta stanie się symbolem nadziei dla oblężonego Alletaina, czy też będzie tragiczną konotacją? …a kiedy będziesz mógł się dowiedzieć?

Ponownie, gra ukaże się jeszcze w tym roku, w 2022 roku i zostanie wydana na Switchu i wielu innych platformach? Jaka jest Twoja opinia? Powiedz nam poniżej.