29 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sprzedaż detaliczna w USA spadła w grudniu o 1,1 proc

Sprzedaż detaliczna w USA spadła w grudniu o 1,1 proc

zakupy w sklepach, restauracjach i online, W grudniu spadł o wyrównane sezonowo 1,1%. Od poprzedniego miesiąca, poinformował w środę Departament Handlu. Sprzedaż została również skorygowana w dół w listopadzie i spadła w trzech z ostatnich czterech miesięcy. Departament sezonowo koryguje dane miesięczne, aby były porównywalne w czasie. W ujęciu nieskorygowanym grudzień jest zwykle miesiącem największej sprzedaży w roku.

Raport Fed w środę Stwierdziłem, że aktywność gospodarcza była względnie stała Na początku roku firmy pesymistycznie patrzą na wzrosty w nadchodzących miesiącach. Oddzielny raport Rezerwy Federalnej wykazał, że produkcja przemysłowa w USA spadła w grudniu, co było spowodowane słabą produkcją. Raport Departamentu Pracy pokazał, że inflacja spada.

Akcje spadły w środę po ujawnieniu danych. S&P500 spadł o 1,6%. Dow Jones Industrial Average spadł o 1,8%, podczas gdy Nasdaq Composite stracił 1,2%. Rentowność referencyjnego 10-letniego bonu skarbowego spadła o 0,16 punktu procentowego do 3,374%.

Najnowsze dane potęgują oznaki spowolnienia w gospodarce USA Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe do walki z inflacją. Wskaźniki zatrudnienia i płace spadły W grudniu USA handlowały z resztą świata Znacznie spadła w listopadziei istniejącej sprzedaży domów spadała przez 10 kolejnych miesięcy.

S&P Global obniżył w środę swoje szacunki dotyczące wzrostu gospodarczego w czwartym kwartale o pół punktu procentowego, do 2,3% w ujęciu rocznym. Ekonomiści ankietowani przez The Wall Street Journal w tym miesiącu Spodziewamy się, że wyższe stopy procentowe popchną amerykańską gospodarkę w recesję Następny rok.

„Efekt opóźnienia związany z wyższą inflacją odbija się na amerykańskich gospodarstwach domowych i jest bardzo jasne, że przeciętny amerykański konsument nadal ponosi straty w zarobkach wynikające ze stopy inflacji” – powiedział Joseph Brosolas, główny ekonomista RSM US LLP. „Zmierzamy do tego, co, jak się spodziewam, będzie łagodną recesją w 2023 r.” – dodał.

Louis Federal Reserve Bank, James Bullard, powiedział w środę, że bank centralny powinien nadal szybko i szybko podnosić stopy procentowe Poparł wzrost o pół punktu procentowego W dniach 31 stycznia – luty. jedno spotkanie.

READ  MAE twierdzi, że przemysł naftowy i gazowy musi zrezygnować z wychwytywania dwutlenku węgla jako rozwiązania problemu zmian klimatycznych

„Chcemy popełnić błąd po bardziej restrykcyjnej stronie, aby upewnić się, że proces deflacji zakorzeni się w gospodarce” – powiedział podczas wydarzenia na żywo w Wall Street Journal.

Stanowisko pana Bullarda jest sprzeczne z opinią wielu jego kolegów, którzy sugerowali, że wolniejsze tempo podwyżek stóp procentowych byłoby właściwe, aby umożliwić urzędnikom Fed ocenę, jak agresywne tempo zacieśniania polityki wpływa na gospodarkę.

Chociaż inflacja utrzymuje się na historycznie wysokim poziomie, wraz ze spadkiem popytu wykazuje oznaki spowolnienia. Wbrew wielu doniesieniom rządowym sprzedaż detaliczna nie została skorygowana o inflację.

ceny konsumenta w grudniu o 6,5% więcej niż rok wcześniej, Szósty kolejny miesiąc spowolnienia. Indeks cen producentów, który generalnie odzwierciedla warunki podażowe w gospodarce, spadł w grudniu w porównaniu z poprzednim miesiącem, oraz W najwolniejszym rocznym tempie od marca 2021 r— poinformował w środę Departament Pracy.

National Retail Federation stwierdziła, że ​​środowe świąteczne wyprzedaże były rozczarowujące. Grupa handlowa podała, że ​​sprzedaż w listopadzie i grudniu wzrosła o 5,3% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, do 936,3 mld USD. Tak powiedział w listopadzie Front Ocalenia Narodowego Spodziewaj się wzrostu sprzedaży świątecznej między 6% a 8%. Liczby NRF nie są dostosowane do inflacji i nie obejmują wydatków na paliwo, samochody i restauracje.

Główny ekonomista NRF, Jack Kleinens, powiedział, że nieco powolna inflacja pod koniec roku nie zrównoważyła słabszego popytu.

Powiedział, że konsumenci są „dotknięci wzrostem cen żywności, mają wpływ na wzrost cen usług i muszą dokonywać wyborów”. Dodał, że niektóre wydatki prawdopodobnie zostaną wycofane w październiku, ponieważ detaliści rozpoczęli transakcje na początku tego roku. detaliści Znacznie zmniejszone i wczesne Aby usunąć nadmiar zapasów z ich półek i magazynu.

Zack Carney z Bostonu powiedział, że ogranicza jajka i czerwone mięso, ponieważ ceny są tak wysokie. ” Cena jaj – powiedział 28-letni publicysta. Zamiast tego zaopatrywał się w niedrogie paczki kurczaka i kupował więcej markowych płatków śniadaniowych i oliwy z oliwek, które kosztują mniej niż marki krajowe.

W 2021 roku urzędnicy myśleli, że wysoka inflacja będzie przejściowa. Ale rok później nadal był bliski najwyższego poziomu od czterech dekad. John Helsenrath z Wall Street Journal wyjaśnia czynniki, które utrzymywały inflację na wysokim poziomie dłużej niż oczekiwano. Ilustracja: Jacob Reynolds

Raport o sprzedaży detalicznej wykazał spadek wydatków w wielu krajach Kategorie wręczania prezentów w grudniu, w tym sklepy z elektroniką i odzieżą, domy towarowe oraz sklepy internetowe, kategoria obejmująca takie firmy jak Amazon.com Spółka

Jedzenie w barach i restauracjach spadło w grudniu o 0,9%. Gwałtownie spadła sprzedaż mebli i pojazdów, które są wrażliwe na wyższe koszty finansowania zewnętrznego. Jedynymi kategoriami, które odnotowały niewielki wzrost w grudniu, były artykuły spożywcze, artykuły sportowe i sklepy dla majsterkowiczów, takie jak Zimowe burze nawiedziły wiele części Stanów Zjednoczonych

Niektórzy detaliści stwierdzili, że zakończony niedawno sezon zakupów świątecznych okazał się słabszy niż oczekiwano. Messi Spółka Uważaj na spadającą sprzedażI Lululemon Athletica Inc powiedział, że jego marże zysku zmniejszyły się, ponieważ kupujący kupowali więcej przedmiotów na wyprzedaży.

Wielu detalistów skorzystało na wyższej sprzedaży na początku pandemii, ponieważ kupujący zaopatrywali się we wszystko, od papieru toaletowego po elektronikę domową i meble, Wspierany przez rządowe dolary stymulacyjne. Te wiatry opadły, pozostawiając detalistów i producentów produktów w obliczu wolniejszych wydatków w niektórych kategoriach i długoterminowej dynamiki branży, takiej jak stopniowe przechodzenie do wydatków online.

Sprzedawcy odzieżowi są szczególnie narażeni na obecny spadek wydatków uznaniowych, powiedział Kelly Pedersen, kierownik handlu detalicznego w USA w firmie konsultingowej PwC. „Kupowanie artykułów modowych w sklepach to moja swoboda” — powiedział Pedersen. Powiedział, że wielu sprzedawców odzieży nadal działa, sprzedając nadwyżki zapasów i oferując głębokie rabaty przy słabym popycie.

Domy towarowe, które w grudniu odnotowały spadek sprzedaży o 6,6 proc. Staraj się zwiększać sprzedaż Przed pandemią nawyki zakupowe szybko się zmieniały. W 2020 roku upadłość ogłosiła sieć domów towarowych, w tym Lord & Taylor, JC Penney Co. i JC Penney Co. Neiman Marcus Group Ltd i Stage Stores Inc.

Party City Holscoe Spółka Zgłoszony do klasy 11 Bankructwa w tym tygodniu i zauważalna presja inflacyjna ograniczyły skłonność klientów do wydawania pieniędzy. kąpiel w łóżku z tyłu Firma z tego miesiąca tak powiedziała Zaplanuj więcej zwolnień i obniżyć koszty przy spadającej sprzedaży.

Raport o sprzedaży detalicznej przedstawia częściowy obraz popytu konsumpcyjnego, ponieważ nie obejmuje wydatków na wiele usług, takich jak podróże, mieszkania i media. Departament Handlu opublikuje dane dotyczące wydatków gospodarstw domowych za grudzień obejmujące towary i usługi jeszcze w tym miesiącu.

Raporty korporacyjne opublikowane w lutym uzupełnią ten obraz. Walmart Spółka , targetowanie Corp. i inni główni detaliści – którzy sprzedają różnorodne towary, takie jak żywność, odzież i dekoracje – składają raporty kwartalne w przyszłym miesiącu, które będą obejmować sprzedaż w grudniu.

Napisz do Harriet Torry na adres [email protected] i Sarah Nassauer na adres [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8