12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sportowiec-Polski Top 4×400 Hybrid Relay Heat USA Bez kwalifikacji

TOKIO, 30 lipca (Reuters) – Mieszana sztafeta 4×400 m zadebiutowała w piątek na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio wśród kontrowersji związanych z dniem otwarcia programu lekkoatletycznego, a drużyna z USA znalazła się na szczycie list klimatycznych w Polsce po dyskwalifikacji.

Ta dyscyplina, w której zespoły składające się z dwóch mężczyzn i dwóch kobiet rywalizują ze sobą w dowolnej kolejności, byłaby ulubieńcem tłumu w swojej wyjątkowej i nieprzewidywalnej formie.

Ale pod nieobecność kibiców z powodu epidemii Covit-19 pozostawiono członkom zespołu kibicowanie innym sportowcom na Stadionie Olimpijskim.

Drużyna USA, w skład której wchodzili Elijah Godwin, Linna Irby, Taylor Manson i Bryce Deadman, szybko skończyła w pierwszym kolorze, ale potem straciła prawo do zmiany pałki poza strefą transferową.

„Błędy się zdarzają, my, ludzie, możemy popełniać błędy. Jeśli pod koniec dnia dostaniemy DQ-ed (bez kwalifikacji), podniosę głowę, ponieważ wiem, że rywalizowaliśmy w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Godwin. „Jestem dumny ze wszystkich naszych mężczyzn i kobiet.

„Wychodzimy, staramy się jak najlepiej. To była kompletna niespodzianka dla nas wszystkich. Wszystko, co możemy zrobić, to przygotować się na przyszłość i zobaczyć, co będzie dalej”.

Stany Zjednoczone zdobyły złoto, gdy sztafeta mieszana po raz pierwszy odbyła się na Mistrzostwach Świata 2019 w Doha, a ich faworyci zdobyli pierwsze złoto olimpijskie w Tokio.

Dominikana również została zdyskwalifikowana, choć odpadła z kwalifikacji do sobotniego finału.

Podczas gdy zespoły mogą wybrać dowolną kolejność dla swoich sportowców, większość wybrała mężczyznę, który prowadzi w pierwszej rundzie, dwie kobiety w kolejnych dwóch rundach i mężczyznę biegnącego zakotwiczoną stopą w sztafecie.

Nigeria była jedyną drużyną, która wstrzymała sprawy z męskim biegaczem na trzecim etapie podczas pierwszego biegu.

Samson Nathaniel cierpliwie dał Okanowi George’owi około 30 metrów przewagi, ale w końcowej fazie nigeryjskiej sztafety żeńskiej wszyscy mężczyźni przeszli wygodnie.

READ  Ukraińskie ciężarówki utknęły, bo polskie firmy transportowe uniemożliwiają im przekroczenie granicy

Polska próbowała wyjechać z dwoma mężczyznami na pierwsze dwie rundy w Doha, ale bezskutecznie chcieli zaryzykować w piątek.

W pierwszym etapie pobiegł Darius Kovaluk, a za nim Iga Palmcord-Witten i Malkorsada Holeb-Kovalik w ostatnim biegu Kazetana Dużyńskiego w Polsce 3:10,44.

Holandia zajęła drugie miejsce, a Jamajka trzecie w klasyfikacji generalnej.

Raport Sudipto Ganguly; Ed Osmond Edycja

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.