30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sportowcy, firmy venture capital i inni są wśród ofiar krachu FTX

Sportowcy, firmy venture capital i inni są wśród ofiar krachu FTX

FTX, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, szybko upadła.

FTX, Alameda Research Trading Company, seria West Realmi i 130 spółek stowarzyszonych Zgłoszony do ochrony przed upadłością Pod koniec zeszłego tygodnia, zaledwie kilka dni po tym, jak inna giełda kryptowalut wycofała się z umowy jej nabycia i powołała się na czerwone flagi podniesione podczas due diligence. Według doniesień upadłej firmie grozi dochodzenie rządowe.

Larry Summers: FTX może się wyróżniać

Jej założyciel, Sam Bankman Fried, w piątek ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego, przekazując stery byłemu likwidatorowi Enronu, Johnowi J. Rayowi III. Bankman-Fried i firma zostali oskarżeni o potajemne kierowanie funduszy klientów FTX do jego firmy handlowej, według Reutera.

Oto niektóre miMiasta i osoby potencjalnie dotknięte upadkiem FTX.

Stolica sekwoi

Sequoia Capital ma „ograniczoną” ekspozycję na FTXgdzie jeden fundusz zainwestował 150 mln USD w FTX.com i FTX US, a drugi 63,5 mln USD, Dla mnie Notatka, którą firma venture capital wysłała do komandytariuszy i udostępniła na Twitterze 9 listopada.

„FTX nie znajduje się w pierwszej dziesiątce funduszu, a podstawa kosztowa w wysokości 150 milionów dolarów stanowi mniej niż 3% zaangażowanego kapitału funduszu” — powiedziała Sequoia o swojej inwestycji w Global Growth Fund III. „Strata w wysokości 150 milionów dolarów została zrekompensowana przez około 7,5 miliarda dolarów zrealizowanych i niezrealizowanych zysków w tym samym funduszu, więc fundusz pozostaje w dobrej formie”.

Druga pozycja FTX odpowiada „mniej niż 1% portfela funduszu SCGE na dzień 30.09.2022 (według wartości godziwej)”, według Sequoia Capital.

Firma venture capital powiedziała, że ​​zdecydowała się „zredukować naszą inwestycję do 0 USD”.

READ  „Efektywne przyspieszenie” nie obchodzi, czy ludzi zastąpi sztuczna inteligencja

Softbank

Softbank Brał udział w rundach zbierania funduszy FTX w przeszłości, włączając wkład w Serii C, która przyniosła 400 milionów dolarów na giełdę kryptowalut, Dla mnie Komunikat prasowy wydany pod koniec stycznia.

Ten piktogram przedstawia ekran smartfona wyświetlający logo FTX, platformy wymiany kryptowalut, z ekranem pokazującym stronę internetową FTX w tle w Arlington, Wirginia, 10 lutego 2022 r. — Sam Bankman-Fried miał na sobie garnitur i tiul ((Zdjęcie: Oliver Dollery/AFP) (Zdjęcie: Oliver Dollery/AFP za pośrednictwem Getty Images)/Getty Images)

nadzór rynku Poinformowałem w piątek, że dyrektor generalny SoftBanku, Yoshimitsu Goto, powiedział, że niewielka inwestycja, poniżej 100 milionów dolarów, firma przyznała FTX. podają anonimowe źródła agencji Reutera i Bloomberg To, że SoftBank planuje to odpisać, jest prawdopodobnie całkowitą stratą.

Toma Brady’ego i Gisele Bundchen

Rozgrywający Tampa Bay Buccaneers Toma Brady’ego A jego była żona, Gisele Bundchen, w czerwcu 2021 r. osiągnęła porozumienie z FTX, w którym został ambasadorem, a ona doradcą ds. inicjatyw środowiskowych i społecznych, poinformowała FTX. W komunikacie prasowym w samą porę.

Tom Brady uśmiecha się

Tom Brady nr 12 z Tampa Bay Buccaneers idzie na boisko przed meczem z Carolina Panthers na stadionie Bank of America 23 października 2022 r. W Charlotte w Północnej Karolinie. (Grant Halverson/Getty Images/Getty Images)

BANKRUT FTX UWIĄZA JEGO SPORTOWYCH, CELEBOWYCH INWESTORÓW

Zgodnie z komunikatem, każdy z nich otrzymał udziały w FTX w ramach partnerstwa, oprócz kryptowaluty.

Ponieważ giełda ogłosiła upadłość, akcje spółki straciły na wartości.

Stephen Curry

Stephen Curry, rozgrywający dla żołnierze złotego Stanu, podpisała „długoterminowe partnerstwo” z FTX we wrześniu ubiegłego roku. Został globalnym ambasadorem FTX, rolą mającą na celu „rozszerzanie zasięgu marki FTX i promowanie rentowności kryptowalut wśród nowych odbiorców”. Dla mnie Oświadczenie ogłaszające transakcję.

FTX powiedział wówczas, że za zgodą swojego ambasadora Curry objął udziały w firmie. Jego fundacja podobno również zgodziła się wziąć udział w niektórych działaniach charytatywnych.

Klient

Liczba klientów FTX, których to dotyczy, pozostaje obecnie niejasna.

Niedawno przedłożył dokumenty sądowe A Amerykański sąd upadłościowy Adwokaci FTX zasugerowali, że wpłynie to na ponad 1 milion wierzycieli. Było 100 000 wierzycieli – głównie klientów – których znali, powiedziała firma, FOX Business Wcześniej wspomniane.

Kto jest odpowiedzialny za upadek FTX CRYPTO?

Natywny token FTX, FTT, odnotował gwałtowny spadek wartości w ostatnich dniach. Dyrektor generalny Binance, innej giełdy kryptowalut, powiedział w niedzielę, że tak się stało Przestań akceptować Depozyty FTT, a inni odpisali token.

FOX Business skontaktował się z Sequoia Capital i SoftBank w celu uzyskania komentarza, a także przedstawiciela Carey. Przedstawiciel Brady’ego odmówił komentarza.