21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Spodziewam się”, że będzie trenował Michigan w 2023 roku, mówi Jim Harbaugh;  Źródło: Program przewiduje roszczenia NCAA

„Spodziewam się”, że będzie trenował Michigan w 2023 roku, mówi Jim Harbaugh; Źródło: Program przewiduje roszczenia NCAA

Główny trener Michigan, Jim Harbaugh, wydał w czwartek oświadczenie, w którym powiedział, że spodziewa się powrotu do Ann Arbor w przyszłym sezonie, aby poprowadzić… Rosomak. Ponadto źródło w szkole powiedziało sportowiec W czwartek program piłkarski był badany przez NCAA i oczekuje się, że otrzyma powiadomienie o zarzutach do końca tego tygodnia. Oto, co wiemy:

  • Harbaugh, który wyraził zainteresowanie powrotem do NFL W ostatnich latach był tematem reportaży o role otwarte m.in Denver I Karolina.
  • Źródła szkolne uważają, że naruszenia NCAA są stosunkowo niewielkie – jedno z udziałem analityka trenera graczy, a drugie dotyczy wiadomości tekstowych, które naruszają zasady NCAA – ale dochodzenie koncentruje się również na reakcji programu na takie naruszenia. Trzy źródła zaznajomione z dochodzeniem potwierdziły, że dotyczyło ono zgłoszonych przez siebie naruszeń z udziałem analityka, który trenuje graczy na boisku. Nie jest jasne, jaka będzie kara od NCAA.
  • Harbaugh ma rekord 74-25 w Michigan od 2015 roku. Wolverines osiągnęli w tym sezonie 13-1, zdobywając mistrzostwo Wielkiej Dziesiątki, zanim przegrali z TCU W półfinale CFP, drugi z rzędu występ Michigan w fazie playoff.
  • Harbaugh był trenerem 49ers Od 2011 do 2014 roku prowadził San Francisco do trzech tytułowych gier konferencyjnych i jednego występu w Super Bowl.
  • – podają źródła zbliżone do Harbou sportowiec Uważali, że to niestosowne dla trenera i prawdopodobnie odejdzie.

co on mówi

„Zdaję sobie sprawę z plotek i spekulacji z ostatnich kilku dni” – powiedział Harbo. „Zespół uniwersytecki i zespół NFL bardzo dbają o wszystkich naszych pracowników, od zawodników, przez trenerów, po personel, i naprawdę myślę, że to świadczy o sile programu piłkarskiego University of Michigan”.

Jak wspomniałem w grudniu, chociaż nikt nie wie, co przyniesie przyszłość, spodziewam się, że w 2023 roku z entuzjazmem zostanę głównym trenerem stanu Michigan. Rozmawiałem z prezydentem Santa Uno i dyrektorem sportowym Wardy Manuelem i doceniam ich wsparcie dla mnie i naszego programu. Misja z Wolverines trwa, a my z wielką pasją i entuzjazmem przygotowujemy się do sezonu 2023. Jak powiedział nasz legendarny trener Bo Schembechler: „Ci, którzy zostaną, będą mistrzami”.

READ  Burmistrz Oakland: Plan Johna Fishera w Las Vegas może nie być wykonalny w przypadku klasy premium

opowieść w tle

W zeszłym roku Harbaugh, który doprowadził Michigan do pierwszego tytułu od 17 lat, starał się o powrót do NFL.

W dniu podpisania umowy w 2022 roku Harbaugh spotkał się z Wikingowie z Minnesoty Ale ostatecznie nie dostała tej pracy. Powiedział później dziennikarzom: „Nastąpiło przyciąganie do NFL, ponieważ zbliżyłem się do Super Bowl, ale nadszedł czas. I to jest ostatni raz. Teraz chodźmy ścigać największą nagrodę futbolu uniwersyteckiego”.

W tym roku Harbaugh poprowadził swoją uczelnię do jeszcze bardziej imponującego sezonu, pozostając niepokonanym w sezonie zasadniczym i dominując nad głównym rywalem. stan Ohio, wielokrotnie. Tym razem stało się to w Columbus i Wolverines wygrali 45-23.

W ciągu ostatnich dwóch sezonów Harbaugh pokazał, że nadal ewoluuje jako główny trener i że jego program osiągnął znaczący zwrot. UM był wielkim faworytem w zeszły weekend w półfinale College Football Playoff przeciwko TCU, ale był zdenerwowany, a teraz, gdy drużyny NFL ponownie zwracają dużą uwagę na 58-letniego Harbaugha, jego następny ruch będzie fascynujący do oglądania. Powrót, prawdopodobnie do Denver Broncos lub jego starego zespołu, W.J Indianapolis ColtsTo może być bardzo kuszące. – Bruce’a Feldmana

Co to oznacza dla Michigan?

Harbaugh powtarza to, co powiedział w grudniu, kiedy stwierdził, że spodziewa się „podekscytowanego trenowania Wolverines w 2023 roku”. Innymi słowy, nic się nie zmieniło. Jego wypowiedzi na temat NFL zawierają zastrzeżenie, że nie zna przyszłości, co sprawia, że ​​drzwi są otwarte. Ale na razie Harbaugh nie wycofuje się z obietnicy bycia w Michigan w przyszłym sezonie. – Cichy

(Zdjęcie: Gregory Shamus/Getty Images)