6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Spiski Vince’a McMahona sięgają wstecz do WWE

Vince McMahon, większościowy właściciel i były dyrektor generalny

Światowa rozrywka wrestlingowa Spółka ,

WWE 2,26%

Zaplanuj powrót do następnej firmy W zeszłym roku przeszedł na emeryturę Według osób zaznajomionych ze sprawą, wśród skandalu związanego z molestowaniem seksualnym nastąpiła sprzedaż firmy.

Pan McMahon, który ma większość głosów dzięki posiadaniu akcji klasy B WWE, powiedział firmie, że on i dwaj byli prezesi i menedżerowie, Michelle Wilson i George Barrios, wybierają siebie do rady dyrektorów. . Posunięcie mające na celu przywrócenie pana McMahona, wcześniej odrzuconego przez zarząd, i innych wymagałoby zwolnienia trzech obecnych członków ze swoich stanowisk.

Pan McMahon, którego nagłe odejście w lipcu 2022 r. zostało ujawnione przez The Wall Street Journal Wiele płatności dla kobiet który zarzucił niewłaściwe zachowanie seksualne i niewierność, spodziewa się, że będzie mógł objąć stanowisko dyrektora generalnego, chociaż będzie potrzebował do tego zgody zarządu, powiedział People.

Nie jest jasne, co pozostawi jego córkę Stephanie McMahon. Po jego odejściu objęła stanowisko prezesa i współdyrektora generalnego obok Nicka Kahna, byłego prezesa firmy.

77-latek wysłał list do zarządu WWE pod koniec grudnia, w którym szczegółowo opisał swoje pragnienie powrotu do firmy, którą prowadził przez cztery dekady, aby pomóc w przeprowadzeniu strategicznego procesu przeglądu. Pan McMahon uważa, że ​​do rozpoczęcia sprzedaży zostało niewiele czasu, ponieważ prawa medialne WWE – w tym jego flagowe programy „Raw” i „SmackDown” – mają zostać renegocjowane, według magazynu People.

Pan McMahon uważa, że ​​krajobraz medialny szybko ewoluuje i coraz więcej firm chce posiadać własność intelektualną, której używają na swoich platformach streamingowych, co czyni WWE atrakcyjnym celem do przejęcia, mówili ludzie. WWE, które generuje większość swoich dochodów Od sprzedaży praw do treści minął pierwszy rok jej publikacji Ponad miliard dolarów przychodu w 2021 r. Kapitalizacja rynkowa firmy wynosi obecnie nieco ponad 5 miliardów dolarów.

READ  Jeremy Renner publikuje zdjęcie Snow House wracającego do zdrowia w szpitalu: „Missing My Happy Place”

Zarząd odpowiedział w zeszłym miesiącu listem do pana McMahona, że ​​jest gotowy do rozpoczęcia procesu przeglądu i będzie chętny do współpracy z nim. Powiedziała jednak, że jednogłośnie zgodziła się, że powrót pana McMahona do pracy nie leżałby w interesie akcjonariuszy, według osób zaznajomionych z listami.

Zarząd poprosił również pana McMahona o potwierdzenie jego zobowiązania do zwrotu wydatków poniesionych przez WWE w związku z dochodzeniem w sprawie zarzutów i poprosił go, aby zgodził się nie wracać do firmy podczas rządowego dochodzenia w tej sprawie, powiedzieli ludzie. Pan McMahon powiedział w odpowiedzi, że pozostaje chętny do kontynuowania pracy w celu uzyskania odszkodowania za uzasadnione wydatki związane z dochodzeniem, w zakresie nieobjętym ubezpieczeniem, ale odmówił zgody na rezygnację z powrotu do firmy.

Ludzie mówili, że powiedział zarządowi, że jeśli nie będzie pełnił bezpośredniej roli dyrektora generalnego od początku przeglądu strategicznego, nie będzie wspierał ani zatwierdzał żadnej transakcji ani sprzedaży praw medialnych.

Pan McMahon przeszedł na emeryturę jako dyrektor generalny i przewodniczący WWE w lipcu w związku z dochodzeniem zarządu w sprawie zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne przeciwko niemu. Gazeta poinformowała, że ​​zgodził się zapłacić swoim oskarżycielom ponad 12 milionów dolarów w ramach poufnych ugód od 2006 roku.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz prokuratorzy federalni Uruchomiono zapytania dotyczące płatności. WWE później ujawnione Dopłaty w 2007 i 2009 roku Powiedziała, że ​​suma 5 milionów dolarów nie ma związku z zarzutami niewłaściwego postępowania, które doprowadziły do ​​​​jej wewnętrznego dochodzenia.

Rada Dyrektorów WWE ostatecznie stwierdziła, że ​​płatności, mimo że zostały dokonane osobiście przez pana McMahona, powinny zostać zaksięgowane jako wydatki WWE, ponieważ przyniosły korzyści firmie.

Pan McMahon mówił to ludziom Zamierzał wrócić W WWE, magazyn poinformował w zeszłym miesiącu. Powiedział, że otrzymał złe rady od bliskich mu osób w zeszłym roku, aby ustąpić, według osób zaznajomionych z jego komentarzami.

READ  Technoblade, twórca Star Minecraft, zmarł po walce z rakiem

Napisz do Lauren Thomas na adres [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8