1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SPIE: Podpisuje umowę o przejęciu Stangl Technic w Polsce i Czechach

SPIE: Podpisuje umowę o przejęciu Stangl Technic w Polsce i Czechach

Wycena, 15 czerwca 2022 r.SPIE ogłasza porozumienie w sprawie nabycia Stangl Technik od Avallon MBO Fund, polskiej firmy private equity, oraz Genesis Capital, czeskiej firmy private equity, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnologicznych w sektorach energetycznym i telekomunikacyjnym. Stangl Technik jest wiodącym graczem w zakresie usług instalacji mechanicznych i elektrycznych budownictwa w Polsce i Czechach.

Dzięki przejęciu Stangl Technik („Stangl”), SPIE wchodzi na polski i czeski rynek, aby rozwijać usługi instalacji technologicznych i umacnia swoją pozycję jako czysty gracz w zakresie wielu usług technologicznych w obu krajach. Zajmując 4. miejsce w Polsce i 3. miejsce w Czechach, Stangl jest wiodącym graczem na swoich rynkach i ma zróżnicowaną i długoterminową bazę klientów. Zakres usług mechanicznych i elektrycznych obejmuje cały łańcuch wartości, od projektu, przez instalację, po konserwację.

Działając lokalnie w Polsce i Czechach, Stank zatrudnia około 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Stangl zarobił 67 mln euro w 2021 roku.

Marcus Holske, Dyrektor Zarządzający, SPIE Deutschland & Zentraleuropa: „Dzięki Stangl zyskujemy wiodącego gracza w usługach instalacyjnych w zakresie technologii mechanicznych i elektrycznych budynków. Z niecierpliwością czekamy na projektowanie przyszłości z około 380 wysoko wykwalifikowanymi pracownikami!”

Martin Horák, dyrektor generalny Stangl: „Dzięki naszym doskonałym możliwościom osiągnęliśmy wiodącą pozycję na polskim i czeskim rynku technologii budowlanych. Nie możemy się doczekać dołączenia do SPIE i dalszego rozwoju naszej działalności w Polsce i Czechach. Jesteśmy zdeterminowani, aby wnieść duży wkład”.

Finalizacja transakcji ma nastąpić w lipcu 2022 r. i podlega jedynie zatwierdzeniu przez zaufane organy.

READ  SUPERBED POLSKA: Freaky Karlsson wygrał pięć gier z rzędu