15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Specyfikacje iPhone’a 16 Pro, przecieki na temat projektu Apple Watch i płatności za sztuczną inteligencję Apple’a

Specyfikacje iPhone’a 16 Pro, przecieki na temat projektu Apple Watch i płatności za sztuczną inteligencję Apple’a

Przyglądamy się wiadomościom i nagłówkom Apple z tego tygodnia, w tym najnowszym specyfikacjom iPhone’a 16, zmianom baterii iPhone’a 16 Pro, testowi RCS Messaging, tańszej wersji Vision Pro, wyciekom z projektu Apple Watch, nowemu Apple TV i wypłatom Apple Intelligence.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć Ci niektóre z wielu dyskusji, które toczyły się wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni. Możesz także przeczytać moje cotygodniowe podsumowanie nowości na temat Androida w serwisie Forbes.

iPhone 16 podzieli się mocą

W miarę jak Apple przygotowuje się do wprowadzenia sztucznej inteligencji w rodzinie iPhone’ów 16, dla każdego urządzenia będzie potrzebny procesor obsługujący sztuczną inteligencję. Jest to zgodne z nowym raportem opublikowanym w tym tygodniu, który analizuje te dwie nazwy produktów i podkreśla wykorzystanie nadchodzącego chipa A18 w iPhone’ie 16 i iPhone’ie 16 Pro. To jest zmiana strategii; Wcześniej Apple starał się utrzymać zwykłe iPhone’y o jedną generację za modelami Pro, aby zachęcić do sprzedaży droższych telefonów:

„Dowody wskazujące na obecność chipów o nazwie iPhone 17.1 obok iPhone’a 17.2 i innych podobnych urządzeń sugerują, że każdy model w nowej ofercie tej jesieni będzie miał ten sam procesor, co prawdopodobnie wpłynie na żywotność baterii również w tym przypadku może zwiększyć nową wydajność w połączeniu z energią.”

(Forbesa).

Duża zmiana w baterii iPhone’a 16 Pro

Nowe przepisy na całym świecie skupiają się na poprawie możliwości naprawy i trwałości konsumenckich urządzeń elektronicznych, w tym smartfonów. Apple nie ma innego wyjścia, jak pójść za tym modelem, co zasadniczo oznacza konieczność usunięcia starych, przyklejonych baterii, aby umożliwić ich łatwą wymianę. Naturalnie Apple ma gotowy do użycia superszybki proces technologiczny:

„W tej chwili wyjmowanie baterii z iPhone’a wymaga pewnych umiejętności, aby zdjąć paski samoprzylepne, które przyklejają je do obudowy. Nie jest to łatwe zadanie dla przeciętnego użytkownika, który nie ma doświadczenia technologia klejenia, która uwolni baterię po „małym porażeniu prądem”. Ta nowa technologia może pojawić się w co najmniej jednym modelu iPhone’a 16 w tym roku, a w 2025 roku zostanie wprowadzona do całej linii iPhone’a 17”.

(Forbesa).

Wersja próbna RCS Messaging

Wersja deweloperska iOS 18 nie jest jeszcze dostępna publicznie, ale jedna z kluczowych funkcji już zaczyna zyskiwać na popularności wśród tych, którzy mają do niej dostęp. Po wielu latach zmagań Apple włączył protokół przesyłania wiadomości RCS do swojej aplikacji Wiadomości. RCS umożliwia lepszą komunikację z klientami, obsługę czatów grupowych i wysyłanie multimediów:

„Użytkownicy zgłaszali, że zalety RCS – systemu znacznie bardziej zaawansowanego niż SMS, którego iPhone’y wcześniej odmówiły na rzecz własnej konfiguracji iMessage – są teraz dostępne na iPhonie dla zaawansowanych użytkowników, odkąd Apple uruchomiło drugą wersję beta systemu iOS dla programistów 18 w poniedziałek 24 czerwca.

(Forbesa).

Zaplanuj tańsze zestawy słuchawkowe do wizji

Zestaw słuchawkowy Apple Vision Pro to drogi sposób na wejście do ekosystemu rzeczywistości mieszanej firmy Apple i zawsze panowała zgoda co do tego, że w jego ślady trafią tańsze zestawy słuchawkowe inne niż Pro. Analitycy łańcucha dostaw uchwycili potencjalny wyświetlacz o niższej rozdzielczości, który mógłby być sercem zestawu słuchawkowego Vnailla Vision:

„Zainteresowanie Apple wyświetlaczami OLEDoS, które są większe i mają niższą rozdzielczość niż te stosowane w Vision Pro, sugeruje, że wyświetlacze te mogą być przeznaczone do nowego, niedrogiego zestawu słuchawkowego do rzeczywistości mieszanej. Krążą pogłoski, że Apple pracuje nad takim urządzeniem od dłuższego czasu niż rok. Najnowsze informacje wskazują, że może on zostać zaprojektowany do połączenia z iPhonem lub komputerem Mac w celu wyeliminowania konieczności stosowania drogiego procesora, a tańszy zestaw słuchawkowy Apple Vision może zostać wprowadzony na rynek pod koniec przyszłego roku.

(Plotki o Macu).

Przecieki na temat konstrukcji Apple Watcha

Oczekuje się, że rozmiar następnego Apple Watch wzrośnie, niezależnie od tego, czy będzie to zwykły Apple Watch 3, czy nowa wersja Ultra, ma on być wyposażony w większy ekran, co wpłynie na cały projekt:

„Następny zegarek, niezależnie od jego nazwy, będzie miał większy wyświetlacz niż jakikolwiek wcześniejszy zegarek, w tym Apple Watch Ultra… Surowe rendery CAD przedstawiają zegarek z dwucalowym wyświetlaczem – zarówno Apple Watch Ultra, jak i Apple Watch Ultra 2 mają największe wyświetlacze. Jak dotąd ma on przekątną 1,93 cala.

(Forbesa).

Nowy Apple TV ze sztuczną inteligencją

Do kodu deweloperskiego dodano dwa nowe urządzenia. Wygląda na to, że Apple planuje nową falę urządzeń do użytku domowego i być może będziemy gotowi na produkt hybrydowy, łączący w sobie dwa popularne akcesoria:

MacRumors zidentyfikowało kod „odkryty z tyłu Apple”, który mówi, że Apple pracuje nad nowym akcesorium domowym, które będzie pasować do HomePoda i Apple TV… Sugestia, że ​​nowe urządzenie będzie tak potężne, że będzie potrzebować chipa A18 to nieważne Czy to tzw. hybrydowe urządzenie Apple TV z ekranem będzie innowacyjne?

(Plotki o Macu (za pośrednictwem Forbesa).

Wreszcie…

W miarę jak światowi producenci zmierzają w kierunku narzędzi sztucznej inteligencji, koszt świadczenia tych usług oznacza, że ​​w pewnym momencie rachunek będą musieli zapłacić konsumenci. Obejmuje to wysiłki Apple mające na celu wprowadzenie sztucznej inteligencji na iPhone’a i nie tylko. Wraz z premierą nowych iPhone’ów prawdopodobnie będą one bezpłatne, ale nie zdziw się, jeśli Apple zaoferuje inną usługę subskrypcji:

W swoim najnowszym komunikacie Gorman powiedział, że chociaż Apple Intelligence będzie bezpłatne, to długoterminowy plan Apple zakłada wprowadzenie na rynek czegoś takiego jak „Apple Intelligence+” z dodatkowymi funkcjami, za dostęp do których użytkownicy płacą miesięczną opłatę. Gorman uważa, że ​​udostępnienie sztucznej inteligencji jako dodatkowego źródła przychodów z usług pozwoli Apple zrównoważyć wolniejsze tempo aktualizacji sprzętu i sprawić, że firma będzie mniej zależna od modyfikacji sprzętu w prowadzeniu swojej działalności.

(Plotki o Macu).

W każdy weekend w serwisie Forbes Apple Loop prezentuje najważniejsze wydarzenia z siedmiu dni. Nie zapomnij mnie obserwować, aby nie przegapić żadnych przyszłych relacji. Artykuł o Apple Loop z zeszłego tygodnia możesz przeczytać tutaj, a także z tegotygodniowego wydania siostrzanej kolumny Loopa, Android Circuit, w serwisie Forbes.

READ  Wonky port Chrono Cross w końcu przechodzi remont