20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

S&P 500 wzrósł trzeci dzień z rzędu, gdy Tesla awansowała

S&P 500 wzrósł trzeci dzień z rzędu, gdy Tesla awansowała

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 21 marca 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Tesla zyskuje na planach podziału akcji
  • Ceny ropy spadają z powodu obaw o słaby chiński popyt
  • HP kupi poli
  • Dow Jones 0,27%, Standard & Poor’s 500 0,71%, Nasdaq 1,31%

NOWY JORK (Reuters) – Indeks Standard & Poor’s 500 wzrósł w poniedziałek trzeci dzień z rzędu, ponieważ gwałtowny wzrost akcji Tesli przyćmił słabość akcji energetycznych i bankowych, podczas gdy Rosja i Ukraina przygotowały się do pierwszego spotkania twarzą w twarz spotkanie twarzą. Zmierz się z rozmowami pokojowymi za ponad dwa tygodnie.

Producent pojazdów elektrycznych Tesla Inc (TSLA.O) Podskoczył o 8,03% i był największym impulsem dla S&P 500 i Nasdaq po tym, jak powiedział, że będzie szukał zgody inwestorów na zwiększenie liczby swoich akcji, aby umożliwić podział akcji, pomagając podnieść indeks aprecjacji konsumentów. (.SPLRCD) 2,67% to najlepszy sektor podczas sesji. Czytaj więcej

Wskaźnik mocy S&P (.SPNY), w dół o 2,56%, był sektorem, który osiągnął najgorsze wyniki w sesji po tym, jak ceny ropy spadły po zamknięciu w Szanghaju, chińskim centrum finansowym, aby ograniczyć wzrost liczby infekcji COVID-19, który wzbudził obawy o popyt. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Exxon Mobil Corporation (XOM.N) Stracił 2,81% i Chevron Corp. (CVX.N) Spadł o 1,75%.

Dane finansowe również były jednymi z najsłabszych sektorów sesji, m.in. za sprawą obniżenia ratingu amerykańskich banków przez Morgan Stanley, co wskazywało na eskalację ryzyka i możliwość, że podwyżka stóp procentowych przez Rezerwę Federalną została już wyceniona przez rynek. Indeks S&P Bank (.SPXBK) Spada o 0,99%.

READ  Chiński gigant deweloperski Evergrande ogłasza bankructwo

Wyprzedaż na rynku obligacji została wznowiona w poniedziałek, gdy krótkoterminowe rentowności osiągnęły najwyższy poziom od 2019 r., a krzywa dochodowości mierzona luką między rentownościami obligacji 5- i 30-letnich odwróciła się na krótko po raz pierwszy od początku 2006 r. obawy, że bardziej agresywna polityka pieniężna Rezerwy Federalnej wpłynie na wzrost gospodarczy i może wywołać recesję.

„Finanse… więc wiele osób, które je kupują lub posiadają je na własność, radzi sobie lepiej w środowisku wyższych stóp, więc nie jestem zaskoczony, widząc spadek finansów w porównaniu z tym, co dzieje się na rynku obligacji” – powiedział Stephen Masuka, starszy wiceprezes Wedbush Securities w San Francisco.

„Oczywiście nazwy towarów poszły tak wysoko i tak gorąco, że nie jest niespodzianką, że te nazwy spadają, i to w pewnym sensie ciągnęło rynek w dół, ale nadal uważam, że wiadomości dla większości tych spółek towarowych będą bardzo bardzo bardzo dobrze.”

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Wzrósł o 94,65 punktu, czyli 0,27%, do 34 955,89, czyli wskaźnika Standard & Poor’s 500. (.SPX) Wzrósł o 32,46 punktu, czyli 0,71%, do 4575,52 i Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodał 185,60 punktów, czyli 1,31%, do 14 354,90.

S&P był w stanie odreagować spadki na początku sesji, w pewnym momencie benchmark spadł aż o 0,6%.

Silne dane gospodarcze i wzrosty cen akcji wzrostowych pomogły głównym indeksom Wall Street w ostatnich dniach odbić się, mimo że konflikt między Rosją a Ukrainą trwa, a wielu polityków federalnych wygłaszało jastrzębie komentarze na temat przebiegu podwyżki stóp procentowych.

Jednak analitycy zauważają, że akcje wartościowe pozostają tanie w porównaniu z ich odpowiednikami o rosnącej wartości.

Zapasy wartości pozostają tanie w porównaniu do wzrostu

Tymczasem Ukraina i Rosja poinformowały, że ich delegacje przybędą do Turcji na rozmowy pokojowe oczekiwane we wtorek. Wysoki rangą urzędnik USA powiedział, że rosyjski prezydent Władimir Putin nie wydawał się gotowy do ustępstw, a ukraińscy urzędnicy również umniejszali szanse na duży przełom w rozmowach. Czytaj więcej

READ  Microsoft oddzieli Teams od Office w Europie pod naciskiem UE

poli (Poly.N) Wzrost o 52,63% po HP Inc (HPQ.N) Powiedział, że kupi producenta produktów audio i wideo za 1,7 miliarda dolarów w gotówce. Akcje HP spadły o 2,74%. Czytaj więcej

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 11,23 mld akcji, w porównaniu ze średnią 14,09 mld akcji za całą sesję w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Niskie emisje przewyższyły liczebnie zaawansowane emisje na giełdzie nowojorskiej o 1,06 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,08 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 35 osiągnął nowe 52-tygodniowe maksimum i 4 nowe minimum; Nasdaq odnotował 48 nowych maksimów i 107 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Chucka Mikołajczaka w Nowym Jorku; Edytowanie przez Matthew Lewisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.