27 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sonda Perseverance NASA odkrywa dziwną plątaninę

Sonda Perseverance NASA odkrywa dziwną plątaninę

Perseverance wykonał to zdjęcie lewym przednim aparatem podczas nawigacji po terenie Marsa.

Od czasu do czasu łaziki NASA odkrywają rzeczy, które wydają się nie pasować do zwykłych krajobrazów Marsa: Zaledwie kilka miesięcy temu, Ciekawość wyobraziła sobie, co wydawało się wejściem. Nowy obraz rydwanu wytrwałości wzbudza podobne zainteresowanie, jeśli chodzi o uchwycenie czegoś, co wydaje się plątaniną nici.

12 lipca przednia kamera Perseverance, aby uniknąć niebezpieczeństw, zrobiła zdjęcia marsjańskiej trawy, kawałka śmieci. Rzecznik NASA powiedział w e-mailu, że obiekt musiał być pozostałością po misji, chociaż nie jest jeszcze jasne, co to właściwie jest.

W czerwcu błyszczące Substancja na jednym z obrazów persystencji wydawała się stłoczona między formacją skalną. NASA określony Obiekt pojawia się jako kawałek termicznego koca łazika, gdy wylądował na Marsie w lutym 2021 roku.

Mars mógł kiedyś zamieszkać miliardy lat temu, ale sucha planeta prawdopodobnie jest dziś pozbawiona życia. Ale to nie powstrzymuje spekulacji na temat kosmitów przed ucieczką za każdym razem, gdy coś nieco dalej pojawia się na pocztówce z Marsa. Idealne, zwykłe zjawisko naturalne (lub przynajmniej „zwykłe” jak wszystko na Marsie dla naszych ludzkich oczu) może tworzyć złudzenia optyczne po przełożeniu na ziarniste obrazy 2D. Poprzednie przykłady domniemanych anomalii na Marsie obejmują Ukrywająca się wiewiórka, łyżka, sztuczne światło i ludzka twarz.

Chociaż to jednorazowe danie z makaronu marsjańskiego wydaje się nieszkodliwe, budzi obawy związane z różnymi misjami na Marsa, które zaśmiecają planetę śmieciami. NASA i inne agencje kosmiczne dezynfekują statki kosmiczne przed wysłaniem ich na misje, aby uniknąć rozprzestrzeniania się drobnoustrojów naziemnych w kosmos. Ale lądowanie na innej planecie jest koniecznością Zostaw resztki gruzu za sobąI naprawdę nie ma sposobu, żeby robot sam się podniósł.

READ  Obejrzyj dzisiaj, jak Astra wystrzeliwuje 2 NASA TROPICS Hurricane Cubes