7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Słynny „Niewidzialny dom” Joshua Tree jest wystawiony na sprzedaż za 18 milionów dolarów – raport Roba

Z daleka możesz pomyśleć, że oczy cię mylą. Ale przyjrzyj się uważnie, a odkryjesz jedno z największych złudzeń optycznych architektury: ukryty dom.

Położony w środku Mojave pustyniasławny teraz Drzewo Jozuego Rezydencja zyskała swoją nazwę dzięki lustrzanej, szklanej powierzchni zewnętrznej, która odbija skalisty krajobraz. W zależności od kąta, pory dnia, a nawet pogody, prosta konstrukcja wydaje się zanikać w surowym otoczeniu parku narodowego. Na przestrzeni lat Niewidzialny Dom zrealizował kilka filmów telewizyjnych, służył jako miejsce kręcenia kampanii reklamowych i przyciągał uwagę słuchaczy. Największą sławą Modernist House jest jednak to, że jego właścicielami są niezależni producenci filmowi Chris i Roberta Hanley, najbardziej znani z pracy nad Amerykański psychol. A teraz odbicie lustrzane Strona główna Może być twój — to znaczy za 18 milionów dolarów.

Kultowy Niewidzialny Dom Joshua Tree jest wystawiony na sprzedaż za 18 milionów dolarów.

Briana Ashby’ego

Para, która kupiła ziemię na początku 2000 roku, zbudowała już dom wakacyjny na swojej 70-hektarowej działce, ale po kilku latach odkryli, że jego wielkość nie jest zgodna z lokalnymi przepisami. To skłoniło Chrisa do rozpoczęcia opracowywania planów nowego mieszkania na pustyni – zainspirowanych 2001: Odyseja kosmiczna Film, który przypomina nam B Nowy Jork Wieżowiec, powiedziałeś the dziennik „Wall Street. „Po prostu narysowałem prostokąt na papierze i powiedziałem:„ Dobra, zbudujemy to ”- powiedział gazecie. „Myślałem, że to może być po prostu monolityczna, odblaskowa, maleńka rzecz”.

We współpracy z legendą Los Angeles Architekt Tomasz Osiński, Chris ukończył dom w 2019 roku. Ukończenie projektu zajęło mu jednak sześć lat. Jedna część posiadłości mierzy około 225 stóp i jest podparta z ziemi za pomocą betonowych pali, co zapobiega zakłócaniu gigantycznych głazów w okolicy. Ze względu na surowe temperatury panujące na terenie obiektu elewację pokryto odbijającym ciepło szkłem Solarcool, które również nadaje elewacji lustrzany wygląd. Dodatkowo filtruje również promienie UV i częstotliwości podczerwone. Chris powiedział dziennik „Wall Street Dostarczenie szkła zajęło cały rok i kosztowało około 700 000 USD. Zrównoważony rozwój był oczywiście priorytetem podczas procesu budowy, więc znajdziesz mieszkanie wyposażone w przyjazny dla środowiska dach z pianki. Ponadto Niewidzialny Dom wykorzystuje system solarny do wytwarzania energii elektrycznej i ciepłej wody.

ukryty dom

W domu znajduje się 100-metrowy basen podgrzewany energią słoneczną, który biegnie przez salon

Briana Ashby’ego

Estetyka tutaj jest minimalna. Pomyśl o betonowych podłogach, kilku jasnych meblach i niewiele więcej, aby nie odwracać uwagi od oszałamiających pustynnych widoków. W sumie rozkład obejmuje 5500 stóp kwadratowych i ma trzy sypialnie z łazienkami, kuchnię i jadalnię. A jeśli chcesz ochłodzić się przed upałem regionu, serce salonu obejmuje 100-metrowy kryty basen, który można również podgrzać, gdy temperatura spadnie. W innym godnym uwagi elemencie szklane ściany mogą faktycznie otwierać się na zewnątrz z trzech stron.

Tymczasem w głównej sypialni znajdziesz łóżko, które znajduje się na szklanej ramie o wadze 2500 funtów. Według Chrisa wprowadzenie go do środka nie było łatwym zadaniem – zajęło dwa dni i pięciu pracowników. Na szczęście w cenę wliczone jest całe wyposażenie.

„Wprowadzenie ukrytego domu na rynek po raz pierwszy jest naprawdę wyjątkową okazją” – powiedział Aaron Kerman z AKG. Christie’s International Real Estate w komunikacie prasowym. „Powołany do życia na środku pustyni przez wizjonerskiego producenta filmowego i współpracownika Franka Gehry’ego, ten architektoniczny triumf położony na środku pustyni oferuje wyjątkowe, nienamacalne rzeczy, których można doświadczyć tylko na samej posiadłości”.

ukryty dom

W głównej sypialni znajduje się szklana rama łóżka o wadze 2500 funtów

Briana Ashby’ego

Od samego początku Invisible House gościł gwiazdy takie jak Demi Lovato i Diplo, którzy Wynajęte mieszkanie Na wakacje poza siecią. Zagrał także w drugim sezonie serialu Najfajniejsze wakacyjne kwatery na świecie na Netflix i pojawił się na Imperium Blinga. Teraz, zamiast po prostu spędzać weekend lub omdlewać z daleka nad tym wyjątkowym miejscem zamieszkania, możesz tam mieszkać na pełny etat, jeśli chcesz poświęcić się życiu na pustyni.

Aaron Kerman i Matt Adamo z AKG | Listę trzyma Christie’s International Estate.

Kliknij tutaj Zobacz wszystkie zdjęcia Joshua Tree Hideaway House.

Chrisa Hanleya

READ  GameStop ma wskazówkę, że w tym tygodniu uzupełni PS5 – datę, godzinę i wszystko, co wiemy