15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sir Ian McKellen nie pojawi się na finałowych przedstawieniach w Londynie po upadku teatru

Sir Ian McKellen nie pojawi się na finałowych przedstawieniach w Londynie po upadku teatru

Skomentuj zdjęcie, Oczekuje się, że wielokrotnie nagradzany aktor powróci do obsady Player Kings, gdy serial przeniesie się do Bristolu

Sir Ian McKellen nie powróci do roli tytułowej podczas trzech ostatnich występów Player Kings na West Endzie po upadku ze sceny 17 czerwca.

Mamy nadzieję, że doświadczony aktor powróci do obsady, gdy sztuka przeniesie się do Bristolu 3 lipca.

Zamiast tego rolę Sir Johna Falstaffa zagra David Seamark, który gra Sir Richarda Vernona, ale jest także zastępcą Sir Iana. – poinformowała ekipa produkcyjna spektaklu.

Aktor powiedział, że po trzech nocach w szpitalu przechodzi „fizjoterapię, lekkie ćwiczenia i dużo podstawowego odpoczynku w domu”.

Oczekuje się pełnego powrotu do zdrowia

Królowie Graczy

Dorobek teatralny Semarka to m.in. Pułapka na myszy i Ryszard III dla RSC, a jego występy telewizyjne obejmują Hustle i Law and Order UK.

Na podstawie wielokrotnie nagradzanego scenarzysty i reżysera Roberta Icke, Player Kings łączy dwie wspaniałe sztuki historyczne Szekspira, Henryk IV część 1 i 2, w nowej interpretacji.

Przedpremierowe pokazy spektaklu rozpoczęły się 1 kwietnia w Noel Coward Theatre w Londynie i zakończą się 22 czerwca, po czym zaprezentowano je w Bristolu, Birmingham, Norwich i Newcastle.

Aktor występując w scenie walki, stracił równowagę.

Według doniesień krzyczał z bólu i wzywał pomocy, a na pomoc pospieszył mu pracownik. Trafił do szpitala, a spektakl został odwołany.

Rzecznik teatru powiedział później, że Sir Ian przeszedł badania, a ratownicy medyczni powiedzieli, że „szybki i pełny powrót do zdrowia”.

Skomentuj zdjęcie, Sir Ian McKellen i podnoszący kurtynę podczas wieczornego pokazu prasowego 11 kwietnia 2024 r.

W wiadomości na X Dzień po upadku Sir Ian powiedział: „Chcę podziękować wszystkim za miłe wiadomości i wsparcie”.

„Zapewnili mnie, że mój powrót do zdrowia będzie całkowity i szybki, więc nie mogę się doczekać powrotu do pracy”.

Pięć lat temu zdobywca nagrody Oliviera aktor musiał odwołać występ Króla Leara w Duke of York’s Theatre w Londynie po tym, jak doznał kontuzji nogi podczas biegu, aby złapać pociąg.

Bardzo zależało mu na dobrej zabawie z publicznością, siedząc na scenie i odpowiadając na pytania.

Player Kings rozpoczął 12-tygodniową emisję na West Endzie w kwietniu, a aktor powiedział wówczas BBC, że „w końcu odegrał rolę, którą zawsze odrzucał”.

Wyjaśnił, że prawie ponownie odrzucił tę okazję, ale „Ike był zaintrygowany i ostatecznie go przekonał”, co „uczyniło Falstaffa wiarygodną postacią, a nie przesadą”.