3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Siły rosyjskie ukradły pojazdy rolnicze o wartości 5 milionów dolarów z agencji John Deere, która zdalnie trzymała złodziei sprzętu z dala

Siły rosyjskie ukradły pojazdy rolnicze o wartości 5 milionów dolarów z agencji John Deere, która zdalnie trzymała złodziei sprzętu z dala

  • Siły rosyjskie ukradły prawie 5 milionów dolarów w sprzęcie rolniczym z agencji John Deere w Melitopolu.

  • Skradzione urządzenie zostało zlokalizowane przez GPS i zablokowane, uniemożliwiając jego użycie.

  • Źródło: Kiedy najeźdźcy przywieźli skradzione kombajny do Czeczenii, zdali sobie sprawę, że nie mogą nawet nimi przebiec. Powiedział CNN.

Rosyjskie siły okupujące ukraińskie miasto Melitopol ukradły prawie 5 milionów dolarów w pojazdach rolniczych z agencji John Deere i wysłały do ​​Czeczenii około 700 mil. Zgłoszono CNNtylko po to, by stwierdzić, że stał się bezużyteczny dzięki zdalnemu systemowi blokowania, który uniemożliwiał złodziejom obsługę sprzętu.

Z dealera skradziono dwa kombajny o wartości 300 000 dolarów każdy, a także 27 innych traktorów, siewników i dodatkowego sprzętu. Jednak technologia zdalnego dostępu do sprzętu, która umożliwia śledzenie GPS i zdalne sterowanie niektórymi pojazdami, uniemożliwiła jego użycie.

Źródło zaznajomione z wypadkiem Powiedział CNN.

Chociaż sprzęt nadal mógł być złomowany i sprzedawany na części przez siły rosyjskie, źródło podało, że został on porzucony na farmie w pobliżu Groznego.

Melitopol – miasto na południowym wschodzie kraju – znajdowało się pod okupacją rosyjską Od początku marca. Inne niedawne raporty z tego obszaru stwierdzały, że siły inwazyjne zostały splądrowane Muzeum Złota i ukradł Setki tysięcy ton zboża z regionu.

Przeczytaj oryginalny artykuł na zainteresowany handlem

READ  Ministrowie spraw zagranicznych G7 zobowiązali się do „niezachwianego zaangażowania” w suwerenność Ukrainy w obliczu rosyjskich wzmocnień