16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Silne trzęsienie ziemi wstrząsa mocno dotkniętym obszarem półwyspu Noto w Japonii

Silne trzęsienie ziemi wstrząsa mocno dotkniętym obszarem półwyspu Noto w Japonii

Agencja meteorologiczna podała, że ​​silne trzęsienie ziemi o sile 5 w japońskiej skali intensywności sejsmicznej nawiedziło obszar półwyspu Noto w prefekturze Ishikawa wczesnym rankiem w poniedziałek, nieco ponad pięć miesięcy po potężnym trzęsieniu, które wstrząsnęło regionem i doprowadziło do rozległych zniszczeń.

Agencja stwierdziła, że ​​nie ma ostrzeżenia o tsunami.

Agencja dodała, że ​​poniedziałkowe trzęsienie ziemi, które miało miejsce około godziny 6:30, miało szacunkową siłę 5,9 w skali Richtera i miało miejsce na szacunkowej głębokości 10 kilometrów, wstrząsając poważnie zniszczonymi miastami Wajima i Suzu w pobliżu północnego krańca półwyspu Noto. .

Według Tokyo Electric Power Company nie zaobserwowano żadnych anomalii w elektrowni jądrowej Kashiwazaki-Kariwa zlokalizowanej w mieście Kashiwazaki i wiosce Kariwa w prefekturze Niigata, w której zaobserwowano siłę sejsmiczną o sile 4,0.

Spółka East Japan Railway Company podała, że ​​usługi pociągów pociskowych Joetsu i Hokuriku Shinkansen zostały tymczasowo wstrzymane z powodu przerwy w dostawie prądu.

Trzęsienie wywołało specjalne powiadomienia wczesnego ostrzegania na smartfonach aż do regionu Kanto, a silne wstrząsy były powszechnie odczuwalne, w tym w prefekturach Niigata, Fukushima i Toyama.

Obszar Noto został poważnie uszkodzony Potężne trzęsienie ziemi To hit tegorocznego Nowego Roku.

Według doniesień trzęsienie ziemi w Nowy Rok doprowadziło do masowego exodusu młodych ludzi, przez co region z trudem odbudowuje się. Niedawne badanie wykazało, że zniszczenia spowodowane trzęsieniem ziemi doprowadziły do ​​zamknięcia ponad 100 firm w czterech gminach prefektury Ishikawa.

Dodano informację od Gigi.


więcej informacji:

READ  Śledczy ds. „syndromu hawańskiego” w sprawie oskarżenia Rosji o atakowanie urzędników amerykańskich