2 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Konflikt graniczny między Kirgistanem a Tadżykistanem eskalował przy użyciu ciężkiej broni

Silne trzęsienie ziemi uderza w południowo-wschodni Tajwan, zawala budynki

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Wagony wykoleiły się i dwie osoby zostały uwięzione w budynku
  • Ostrzeżenia o tsunami zostały anulowane, a odlewnie chipów nie zostały naruszone
  • Wstrząs nadszedł w sobotę tuż po trzęsieniu o sile 6,4 stopnia

TAIPEI (Reuters) – Trzęsienie ziemi o sile 6,8 nawiedziło w niedzielę słabo zaludniony obszar w południowo-wschodnim Tajwanie, powodując wykolejenie wagonów kolejowych i upadek sklepu spożywczego, podało biuro meteorologiczne wyspy.

Biuro meteorologiczne poinformowało, że epicentrum trzęsienia znajdowało się w hrabstwie Taitung, a następnie w sobotni wieczór w tym samym obszarze nastąpiło trzęsienie o sile 6,4 magnitudo, które nie spowodowało żadnych ofiar. Czytaj więcej

US Geological Survey zmierzył siłę trzęsienia ziemi o sile 7,2 na głębokości 10 km.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Tajwańska Straż Pożarna poinformowała, że ​​dwie osoby zostały uwięzione w budynku mieszczącym sklep spożywczy, który zawalił się w Yuli, a dwie osoby zostały uratowane, a trzy osoby, którym samochód spadł z uszkodzonego mostu, zostały uratowane i przewiezione do szpitala.

Administracja Tajwańskich Kolei poinformowała, że ​​trzy autokary wykoleiły się na stacji Dongli we wschodnim Tajwanie po tym, jak zawaliła się część baldachimu platformy. Straż pożarna powiedziała, że ​​jedna osoba została ranna.

Amerykańskie Centrum Ostrzegania przed Tsunami na Pacyfiku wydało ostrzeżenie Tajwanowi po trzęsieniu ziemi, ale później podniosło stan alarmowy. Japońska Agencja Meteorologiczna zniosła również wcześniejsze ostrzeżenie o tsunami dla części prefektury Okinawa.

Biuro Meteorologii powiedziało, że trzęsienie można odczuć na całym Tajwanie. Budynki w stolicy, Taipei, zadrżały na krótko.

Parki naukowe w południowych miastach Tainan i Kaohsiung, gdzie znajdują się główne fabryki półprzewodników, twierdzą, że nie ma to wpływu na operacje.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation (TSMC) (2330.TW)największy na świecie producent chipów, powiedział, że „w tej chwili nie było znanego znaczącego wpływu”.

READ  Proces Michaela Sussmana: Zeznanie byłego urzędnika FBI potwierdza sprawę adwokata kampanii Durham przeciwko Clinton

Tajwan leży w pobliżu przecięcia dwóch płyt tektonicznych i jest podatny na trzęsienia ziemi.

Ponad 100 osób zginęło w trzęsieniu ziemi w południowym Tajwanie w 2016 r., podczas gdy trzęsienie ziemi o sile 7,3 zabiło ponad 2000 osób w 1999 r.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Bena Blancharda i Yimo Lee) Dodatkowe reportaże autorstwa Martina Quinna Pollarda, Sama Nosy’ego i Aniruda Saligrama. Montaż przez Lincoln Fest i Christian Schmolinger

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.