20 kwietnia, 2024

Siatkówka: druga porażka Polski z Japonią, Brazylia powstrzymała Stany Zjednoczone

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – Siatkówka – Men’s Pool A – Japonia v Poland – Ariak Arena, Tokio, Japonia – 30 lipca 2021. Bartos Krak z Polski świętuje z graczami. (REUTERS / Carlos Garcia Rawlins)

TOKIO – Mistrzyni świata w siatkówce mężczyzn zmierzyła się z entuzjastyczną Japonią w setach pucharowych, a Brazylia uciekła od wczesnych obaw przed pokonaniem w piątek Stanów Zjednoczonych.

Wilfredo Lyon, który wygrał z Wenezuelą, wrócił do złota i zajął trzecie miejsce w Polsce A z 17 punktami i dwoma asami w Tokio, aby awansować na 10 punktów na szczycie puli.

Kapitanowie Yuki Ishikawa i Yuji Nishita zdobyli najwyższe noty Japonii, odpowiednio 16 i 13, ale doświadczenie i obrona Polski utworzyły 12 bloków, co dało Japonii drugą porażkę.

– Zaczęliśmy dobrze serwować, ale pogorszyliśmy się w ostatnich dwóch setach. Nasz szybki atak nie był dobry – powiedział trener Japonii Yuchi Nakaki. „Ich Libero (Pavel Jadersky) naprawdę kontrolował mecz”.

Brazylia, numer jeden na świecie i złota medalistka z 2016 roku, była oszołomiona w secie otwierającym, chociaż Stany Zjednoczone uratowały cztery sety, zdobywając kolejne trzy punkty 30-32, 25-23, 25-21, 25-20, aby zająć drugie miejsce. W basenie B.

Brazylijski zapolowy Ricardo Lucarelli zdobył 19 punktów, wspierany przez Yondi Leala (18 punktów) i Wallace de Souza (17 punktów), ponieważ został wyeliminowany z kolejnych setów przez Rosyjski Komitet Olimpijski.

– Po porażce mieliśmy spotkanie zespołowe i wczoraj trenowaliśmy na wakacjach – powiedział kapitan Bruno Resente. „Myślę, że pomogło to oczyścić nastrój po tej stracie i przywrócić naszą pewność siebie”.

Trener Brazylii Renan Doll Soto pochwalił swojego kapitana, który miał w turnieju 51 setów.

„Bruno jest bardzo sprytny w swoich setach. Zawsze śledzi liczby i procenty z meczami w każdym secie, a sprytny wybór ustawi nasz atak” – powiedział Tol Soto.

Kanada pokonała Wenezuelę 25-13, 25-22, 25-12 i wywalczyła trzy punkty straty do Polski. -21 wygrywa z Iranem. Włochy są na drugim miejscu z ośmioma punktami.

Argentyna pokonała dolną Tunezję w grupie B w pięciu setach i na krótko awansowała na czwarte i ostatnie kwalifikacje.

ROC był ostatnim pozostałym zespołem, ale 20-punktowa przewaga Jean Party doprowadziła Francję do zwycięstwa 25-21, 20-25, 25-17, 25-20, spychając Stany Zjednoczone na czwarte miejsce, a Argentynę na piąty mecz grupowy. finał.

Sprawozdania Rohita Naira w Bangalore; Edytowanie przez Toby’ego Davisa i Christiana Ratnetza