2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sekretarz generalny NATO powiedział, że zaproszenie Putina do rosyjskich rekrutów będzie wymagało broni, której Moskwa nie ma

Sekretarz generalny NATO powiedział, że zaproszenie Putina do rosyjskich rekrutów będzie wymagało broni, której Moskwa nie ma

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że rosyjski prezydent Władimir Putin eskalował wojnę w środę w… Zaprasza rekruta do walki Na Ukrainie oznaczałoby to więcej żołnierzy potrzebujących broni, której Moskwa nie może zapewnić.

Stoltenberg powiedział podczas wywiadu dotyczącego wycofania w Siedemdziesiąta siódma sesja Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. „To zajmie trochę czasu, a oni będą potrzebować sprzętu. A do tej pory widzieliśmy, że siły rosyjskie nie są wyposażone”.

W siedmiominutowym wystąpieniu telewizyjnym Putin powiedział, że rozpoczyna „częściową mobilizację” poprzez zwerbowanie wszystkich rezerwistów i zdrowych weteranów. Walki na Ukrainie.

Rosyjscy żołnierze trenują do parady wojskowej w Moskwie, 8 kwietnia 2010 r.
(Reuters)

Szef obrony Wielkiej Brytanii mówi, że Ukraina wygrywa bez względu na propagandę Putina

„Obywatele, którzy obecnie znajdują się w rezerwie, będą podlegać poborowi” – ​​powiedział we wczesnych godzinach porannych w środę. „Przede wszystkim ci, którzy służyli w siłach zbrojnych, mają określoną specjalizację wojskową i odpowiednie doświadczenie”.

Jego zamówienie przychodzi tydzień później z Rosji Doświadczył poważnych niepowodzeń Na Ukrainie jego siły w północnym obwodzie charkowskim zostały zmuszone do wycofania się.

Długo oczekiwany kontratak, który wyciekł po raz pierwszy w maju, zaskoczył siły rosyjskie w regionie północnym i spowodował pospieszne wycofanie się, porzucenie sprzętu i doniesienia o Awaria dowodzenia i kontroli W całej Rosji.

Według wysokiego urzędnika w Ministerstwie Obrony Ukrainy, Rosja również doświadczyła znacznych strat kadrowych, tracąc „dziewięć do dziesięciu”. Rosyjscy żołnierze na Ukrainiec, chociaż liczba ofiar śmiertelnych w czasie wojny nie została niezależnie zweryfikowana przez Fox News Digital.

Zachodni urzędnicy obrony powiedzieli, że wycofanie się sygnalizuje niezdolność Rosji nie tylko do zbrojenia swoich sił, ale także do powrotu ludzi do szeregów.

Ukraina niosła rosyjski gniew z powodu strat wojskowych w Charkowie

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział w środę, że około 300 tys.

„Myślę, że musimy uważać na dokładne liczby” – powiedział reporterowi Reutera. „Ale oczywiście więcej wojsk spowoduje eskalację konfliktu, co będzie oznaczało więcej ofiar śmiertelnych i życia Ukraińców, a także życia Rosjan” – dodał.

Uszkodzony rosyjski pojazd wojskowy i buty są widoczne po wycofaniu się sił rosyjskich, gdy wojna rosyjsko-ukraińska trwa w Izium w obwodzie charkowskim na Ukrainie 14 września 2022 r.

Uszkodzony rosyjski pojazd wojskowy i buty są widoczne po wycofaniu się sił rosyjskich, gdy wojna rosyjsko-ukraińska trwa w Izium w obwodzie charkowskim na Ukrainie 14 września 2022 r.
(Metin Aktas/Agencja Anadolu przez Getty Images)

Szef NATO powiedział, że najszybszym sposobem zakończenia wojny było przyznanie się Putinowi do „wielkich strategicznych niepowodzeń” i wycofanie swoich sił.

Jednak niechęć Putina do zakończenia inwazji oznacza, że ​​NATO będzie musiało wspierać Ukrainę tak długo, jak to będzie potrzebne.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„To bardzo ścisły związek między władzą na polu bitwy a tym, co mogą osiągnąć przy stole negocjacyjnym” – powiedział Stoltenberg. „Sposób, w jaki możemy pomóc w zapewnieniu akceptowalnego wyniku negocjacji, polega na wsparciu [Ukraine] na polu bitwy.

„Jeśli prezydent Putin przestanie walczyć, nadejdzie pokój. Jeśli prezydent Zełenski przestanie walczyć, Ukraina przestanie istnieć jako niezależne, suwerenne państwo – dlatego potrzebujemy jego wsparcia, aby umożliwić rozwiązanie polityczne” – dodał.