30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Saudi Electricity Company pozywa Genesis i Gemini za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych

Saudi Electricity Company pozywa Genesis i Gemini za sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w czwartek oskarżyła firmy kryptograficzne Genesis i Gemini o rzekomą sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w związku z wysokodochodowym produktem oferowanym deponentom.

Gemini, giełda kryptowalut i Genesis, pożyczkodawca kryptowalut, połączyły siły w lutym 2021 r. nad produktem Gemini o nazwie Earn, który promował zwroty do 8% dla klientów.

Według SEC, Genesis pożyczył użytkownikom Gemini kryptowalutę i odesłał część zysków z powrotem do Gemini, która następnie odjęła opłaty agenta, czasem ponad 4%, i zwróciła pozostałe zyski swoim użytkownikom. Urzędnicy SEC powiedzieli, że Genesis powinien był zarejestrować ten produkt jako ofertę papierów wartościowych.

„Dzisiejsza opłata opiera się na wcześniejszych działaniach, aby wyjaśnić rynkowi i inwestorom, że platformy pożyczkowe kryptowalut i inni pośrednicy muszą przestrzegać sprawdzonych przepisów dotyczących papierów wartościowych” – powiedział w oświadczeniu przewodniczący SEC, Gary Gensler.

Urzędnicy Komisji Papierów Wartościowych i Giełd powiedzieli, że program Gemini’s Earn, wspierany przez działalność pożyczkową Genesis, spełnia definicję SEC, obejmując zarówno umowę inwestycyjną, jak i memorandum. Te dwie cechy są częścią sposobu, w jaki SEC ocenia, czy oferta jest zabezpieczeniem.

Organizatorzy domagają się stałego nakazu sądowego, usunięcia i kar cywilnych zarówno wobec Genesis, jak i Gemini.

Obie firmy brały udział m.in Walka na wysokim poziomie Gemini powierzyło Genesis aktywa klientów o wartości ponad 900 milionów dolarów w ramach programu Earn, który zakończył się w tym tygodniu.

Gemini, założona w 2015 roku przez bitcoiny Adwokaci Cameron i Tyler Winklevoss prowadzą rozległą działalność związaną z wymianą, która, choć zamknięta, może wytrzymać działania organów ścigania.

Ale przyszłość Genesis jest niepewna, ponieważ firma jest mocno skoncentrowana na pożyczaniu kryptowalut klientom i już zaangażowała doradców do restrukturyzacji. Kryptopożyczkodawca jest jednostką Barry Silbert Digital Currency Group.

Urzędnicy SEC powiedzieli, że możliwość bankructwa DCG lub Genesis nie ma wpływu na podjęcie decyzji o wniesieniu aktu oskarżenia.

READ  Firma księgowa EY rozważa podział działalności audytorskiej, doradczej

Jest to najnowsze z serii niedawnych działań związanych z egzekwowaniem prawa kryptograficznego, które Gensler prowadził po upadku FTX Sama Bankmana-Frieda w listopadzie. Gensler znalazł się pod ostrzałem w mediach społecznościowych i przez ustawodawców Za niepowodzenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w nałożeniu zabezpieczeń na rodzący się przemysł kryptograficzny.

Gensler’s Securities and Exchange Commission i Commodity Futures Trading Commission, pod przewodnictwem Rustina Benhama, to dwa organy nadzorujące działalność kryptograficzną w USA, a obie agencje złożyły skargi przeciwko Bankman-Fried, ale SEC przyspieszyła ostatnio tempo i zakres czynności egzekucyjnej.

SEC złożyła podobne pozew przeciwko bankrutującemu pożyczkodawcy kryptograficznemu BlockFi i Osada ostatni rok. wcześniej w tym miesiącu, Baza monet Osada z organami regulacyjnymi stanu Nowy Jork w sprawie historycznie nieodpowiednich protokołów KYC.

Odkąd Bankman-Fried został oskarżony w grudniu o federalne zarzuty oszustwa, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pięć działań egzekucyjnych związanych z kryptowalutą.

To jest najświeższa wiadomość. Sprawdź aktualizacje.