23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Samsung zakazuje pracownikom korzystania ze sztucznej inteligencji, takiej jak ChatGPT, po nadużyciu chatbota

Samsung zakazuje pracownikom korzystania ze sztucznej inteligencji, takiej jak ChatGPT, po nadużyciu chatbota

  • Samsung ogranicza korzystanie z tak zwanych generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, do pracowników po tym, jak firma wykryła nadużycie tych usług.
  • Południowokoreański gigant technologiczny potwierdził we wtorek CNBC, że tymczasowo ogranicza wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji za pośrednictwem komputerów osobistych firmy.
  • Firma Samsung wymagała od pracowników zachowania środków ostrożności podczas korzystania z ChatGPT i innych produktów poza pracą oraz doradzała pracownikom, aby nie wprowadzali do Usług żadnych informacji osobistych ani związanych z firmą.

Chung Seung Joon | Wiadomości Getty Images | Obrazy Getty’ego

Samsung ogranicza korzystanie z tak zwanych generatywnych narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, do pracowników po tym, jak firma wykryła nadużycie tych usług.

Południowokoreański gigant technologiczny potwierdził we wtorek CNBC, że tymczasowo ogranicza wykorzystanie generatywnej sztucznej inteligencji za pośrednictwem komputerów osobistych firmy.

Pracownicy jednego z największych oddziałów Samsunga zostali poinformowani o posunięciu w notatce pod koniec kwietnia po wystąpieniu przypadków niewłaściwego wykorzystania technologii.

Bloomberg We wtorek zgłosiłem, że niektórzy pracownicy przesłali poufny kod do ChatGPT.

ChatGPT to wirusowy chatbot AI przeszkolony w zakresie ogromnych ilości danych i zdolny do generowania odpowiedzi na zapytania użytkowników. Jest to forma tak zwanej sztucznej inteligencji generatywnej.

Samsung nie ma jeszcze własnego produktu AI. ChatGPT jest rozwijany przez amerykańską firmę OpenAI wspieraną przez Microsoft, podczas gdy inne generatywne produkty AI obejmują Google Bard. Wprowadzanie poufnych danych firmowych do tych zagranicznych usług może być źródłem niepokoju dla firm obawiających się wycieku krytycznych informacji.

Firma Samsung wymagała od pracowników zachowania środków ostrożności podczas korzystania z ChatGPT i innych produktów poza pracą oraz doradzała pracownikom, aby nie wprowadzali do Usług żadnych informacji osobistych ani związanych z firmą.

W ogólnofirmowej ankiecie przeprowadzonej przez firmę Samsung w zeszłym miesiącu 65% respondentów stwierdziło, że istnieją obawy dotyczące zagrożeń bezpieczeństwa podczas korzystania z generatywnych usług sztucznej inteligencji.

READ  Czy Fed może okiełznać inflację bez dalszego niszczenia giełdy? Co dalej z inwestorami?

Samsung nie jest jedyną firmą ograniczającą korzystanie z technologii. amerykański bank inwestycyjny JPMorgan Powiedziało Ograniczono używanie ChatGPT wśród pracowników na początku tego roku. I Amazon w tym roku Powiedziało Ostrzegaj pracowników, aby nie przesyłali poufnych informacji, w tym kodu, do ChatGPT.

Firmy oceniają sposoby wykorzystania generatywnych możliwości sztucznej inteligencji w ich firmach. ChatGPT może pomóc inżynierom na przykład w generowaniu kodu komputerowego, aby przyspieszyć ich zadania. Twórcy oprogramowania w Goldman Sachs używają generatywnej sztucznej inteligencji do generowania kodu.

Pomimo ostatnich ograniczeń Samsung szuka sposobów bezpiecznego wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji w celu zwiększenia produktywności i wydajności pracowników.