15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Samolot United Airlines gubi koło podczas startu w Los Angeles |  Zjednoczone linie lotnicze

Samolot United Airlines gubi koło podczas startu w Los Angeles | Zjednoczone linie lotnicze

United Airlines poinformowały, że ich samolot stracił podwozie podczas startu z Los Angeles, ale udało mu się bezpiecznie wylądować w Denver, planowanym miejscu docelowym, bez obrażeń.

„Koło zostało znalezione w Los Angeles i badamy przyczyny tego wypadku” – oznajmiło United w poniedziałkowym oświadczeniu. Był to drugi taki wypadek linii lotniczej w tym roku.

Samolotem, który wziął udział w poniedziałkowym wypadku, był Boeing 757-200, który według danych FlightRadar24 ma około 30 lat i przewoził 174 pasażerów i siedmiu członków załogi. Boeing zaprzestał produkcji 757 w 2004 roku.

W marcu Boeing 777-200 United Airlines lecący do Japonii zgubił oponę w powietrzu po starcie z San Francisco i bezpiecznie wylądował na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles.

Koło uderzyło w samochód stojący na parkingu dla pracowników lotniska, wybijając szyby w samochodzie, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdjęcie z marca pobrane z filmu udostępnionego przez Cali Planes, na którym widać, jak Boeing 777 United Airlines lecący do Japonii gubi oponę. Zdjęcie: AP

Poniedziałkowy incydent był ostatnim z serii incydentów z udziałem samolotów United Airlines. W marcu jeden samolot musiał awaryjnie lądować na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles z powodu problemu z układem hydraulicznym. W tym samym miesiącu inny samolot próbował wylądować w Houston, kiedy zjechał z drogi kołowania i upadł na trawę.

Również w marcu samolot przewożący 167 pasażerów wylądował awaryjnie w Houston po silnych płomieniach, które wybuchły w silniku Boeinga 737-900 linii United, lotu nr 1118, lecącego z Houston do Fort Myers na Florydzie.

Problemy lotnicze w Stanach Zjednoczonych trafiły na pierwsze strony gazet w styczniu po tym, jak uszczelka drzwi Boeinga 737 MAX 9 linii Alaska Airlines eksplodowała w powietrzu wkrótce po starcie z Portland w stanie Oregon, zmuszając go do awaryjnego lądowania. Kilka osób zostało rannych.

W kwietniu linie United Airlines obwiniły wypadek o stratę 200 mln dolarów (161 mln funtów) w swoich zyskach w pierwszych trzech miesiącach roku, twierdząc, że eksplozja w locie konkurencyjnego samolotu na Alasce zmusiła je do uziemienia kilku samolotów Boeinga samolotów, co przyczyniło się do strat.

READ  Lewicowe firmy inwestycyjne niszczą amerykańskie firmy, Bud Lite

Z Mayą Yang, Jackiem Simpsonem, Reuters i Associated Press