14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sam Bankman-Fried „pod nadzorem” na Bahamach, chcąc uciec do Dubaju

Sam Bankman-Fried „pod nadzorem” na Bahamach, chcąc uciec do Dubaju

Wiadomo, że były dyrektor generalny FTX Sam Bankman Fried, współzałożyciel Gary Wang i dyrektor inżynierii Nishad Singh mieszkają na Bahamach i są „pod nadzorem” władz lokalnych.

Źródło zaznajomione z tą sprawą powiedziało Cointelegraph, że trzej byli dyrektorzy FTX, a także kierownik badań Alameda, Caroline Ellison, szukają sposobów na ucieczkę do Dubaju, który „nie ma żadnych traktatów ekstradycyjnych” – prawdopodobnie w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych . Państwa.

„Teraz trzech z nich, Sam, Gary i Nishad jest pod nadzorem na Bahamach. Co oznacza, że ​​będzie im trudno wyjechać” – powiedział źródło, które poprosiło o anonimowość, dodając:

„Właśnie dowiedziałem się, że próbują dostać się do Dubaju, który nie ma umowy ekstradycyjnej”.

Źródło ujawniło również, że Ellison jest obecnie w Hongkongu, dodając, że „może być w stanie dotrzeć do Dubaju”.

To była podobna teoria omówić W ramach 16-godzinnej przestrzeni na Twitterze autorstwa gospodarza Crypto Roundtable Show Mario Novela, z prelegentem, który twierdził, że „wiarygodne źródła” widziały Bankmana Frieda „w zamkniętej przestrzeni” z władzami w Albany Tower – luksusowym kurorcie położonym w New Providence na Bahamach.

Niezweryfikowana plotka wskazuje również, że do Bankmana Frieda dołącza obecnie jego ojciec, Joseph Bankman.

Pogłoski o aresztowaniu Bankmana Frieda Na asfalcie na lotnisku Bahama zrobił objazd 10 listopada ze wskazówkami wskazującymi, że prywatny odrzutowiec Bankmana Frieda był zaparkowany przez 40 minut, gdy leciał do Miami z Nassau.

12 listopada plotki wskazywały, że Bankman-Fried wylądował w Buenos Aires we wczesnych godzinach dnia, po tym, jak użytkownicy Twittera wyśledzili współrzędne jego prywatnego samolotu za pomocą strony śledzenia lotów ADS-B Exchange.

Później tego samego dnia Bankman wysłał Frieda SMS-em do Reutera Zaprzeczył spekulacjom, że uciekł do Argentyny, twierdząc, że nadal przebywa na Bahamach.

READ  Obfity zysk netto w pierwszym kwartale i ogromna strata dla Rosji

Związane z: Podobno FTX został zhakowany, podczas gdy urzędnicy zgłaszają nienormalną aktywność portfela

Były dyrektor generalny FTX jest w sercu jednego Największe skandale w branży.

a Raport W Wall Street Journal z 9 listopada zasugerowano, że Departament Sprawiedliwości USA oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zbadają awarię giełdy kryptowalut.

Kalifornijski Departament Ochrony Finansowej i Innowacji (DFPI) ogłosić 10 listopada rozpocznie śledztwo w sprawie „oczywistej porażki” giełdy.

Prawie 130 firm z grupy FTX, w tym FTX Trading, FTX US i Alameda Research, 11 listopada rozpoczęło postępowanie upadłościowe.